PDA

View Full Version : GDI+.h

benyamin_pc
دوشنبه 07 آبان 1386, 19:09 عصر
از GDI+ تو سی پلاس پلاس 3 چطوری میشه استفاده کرد؟اگه نمیشه تو همون سی پلاس پلاس 6 اگه تو اینم نمیشه تو 7 چطور میشه استفاده کرد؟

win32api
سه شنبه 08 آبان 1386, 11:47 صبح
چرا یه سر به msdn نمیزنی. بخش library در قسمت win32 and com programming اون اطلاعات بسیار خوبی است.
در ضمن برای استفاده از GDI+ باید برنامه نویسی win32 api بلد باشی.

Nima_NF
چهارشنبه 09 آبان 1386, 00:22 صبح
هدر فایل آن را در برنامه خودتون می نویسید و از توابعش استفاده می کنید, فقط باید توجه داشته باشد که کتابخانه+GDI در ویندوز XP و ویستا وجود دارد و برای سایر ویندوزها باید آن را از طریق نصب یا هر روش دیگری در فلدر فایل برنامه اجرایی خود قرار دهید (می توانید فایل قابل انتشار را در فلدر redistribute ویژوال استادیو پیدا کنید) و مرجع شما هم همان MSDN هست ، مخصوصا مثال ها در بخش using آن.

#include <gdiplus.h>
using namespace Gdiplus;

benyamin_pc
جمعه 11 آبان 1386, 14:28 عصر
پس تو سی پلاس پلاس 3 هم میشه ازش استفاده کرد؟
من اون رو تو هدر اضافه کردم و از یکی از توابعش هم استفاده کردم اما کار نمیکنه
موقع باز کردن هدر ایراد میگیره چون که تو سی پلاس پلاس 3 خودش اینارو تو هدرش نداره از تو فایلهای .h که تو library های دات نت بود تو بخش library های سی پلاس پلاس 3 کپی گرفتم ولی موقع کامپایل بعضی هاشون رو باز نمیکنه میشه دقیقا" بگین چی کار باید کرد؟چون تو Msdn هم چیزی بیشتر ندیدم

sh_roohani
جمعه 11 آبان 1386, 21:53 عصر
سلام،

ببخشید منظورتون از سی پلاس پلاس 3 چیه؟ می شه بگید شما تو چه محیطی و چه سیستم عاملی برنامه می نویسید؟ اینجوری راحت تر می شه کمک کرد.

benyamin_pc
شنبه 12 آبان 1386, 19:10 عصر
گفتم که سی پلاس پلاس 3
یعنی همون محیط سیاه که شبیه داس هست
اگه تو اون نمیشه از gdi+ استفاده کرد چرا تو msdn نوشته برای سی و سی پلاس پلاس؟

sh_roohani
شنبه 12 آبان 1386, 21:51 عصر
سلام،

ببین +GDI واسه برنامه های 32 بیتی تحت ویندوزه. باید با یه کامپایلری کار کنی که قابلیت لینک کردن برنامه تو به کتابخونه های ویندوزی داشته باشه. مثلا ویژوال سی پلاس پلاس یا بورلند سی پلاس پلاس بیلدر.

همه اسم ها رو فارسی نوشتم عجب چیزی شد!

Nima_NF
شنبه 12 آبان 1386, 23:33 عصر
به آن محیط سیاه که شبیه داس هست ، کنسول می گویند. (ضمنا هنوز منظورتان را از سی پلاس پلاس 3 ، 6 ، 7 نفهمیدم , منظورتان ورژن ویژوال استادیو بود ؟)

کمتر کسی این کار را در محیط کنسول می کند چرا که کلا ماهیت کنسول تحت ویندوز با داس 15 سال قبل فرق می کند و نباید فکر کنید که آن هم داس هست. شما به جای کنسول باید از برنامه نویسی MFC یا Native /win32 استفاده کنید.

در هر صورت از آنجایی که کنسول ها قابلیت استفاده از API های 32/64 بیتی ویندوز را می دهند این امکان وجود دارد که از +GDI و GDI در برنامه های کنسول استفاده کنید (که آن را پیشنهاد نمی کنم ) .
----------------------------------------
به هر حال در صورت نیاز به استفاده از +GDI در برنامه شما باید موارد زیر را رعایت کنید :

1- با کامپایلر ویژوال استادیو یک پروژه ++C بسازید که خالی نباشد.
2- کد زیر را به همین شکل به بالای فایل اصلی اضافه کنید (ترتیب مهم هست)

#include "stdafx.h"
#include <windows.h>
#include <gdiplus.h>

using namespace Gdiplus;

3- وارد منوی project شده و وارد properties پروژه شوید. به بخش linker بروید و سپس input و در بخش additional dependencies این کتابخانه را وارد کنید : gdiplus.lib

(مورد 3 حتما لازم است)
حالا می توانید از توابع استفاده کنید. (برای استفاده از توابع +GDI توابع زیر نیاز هستند GdiplusStartup و GdiplusShutdown .)