PDA

View Full Version : درخواست یک پروزه

solmaz_12
سه شنبه 08 آبان 1386, 23:05 عصر
من می خواهم با زبا ن++c یک پروژه طراحی کنم اما هیچ موضوعی به نظرم نمیرسد می توانید به من کمک کنید

با تشکر

emad_67
سه شنبه 08 آبان 1386, 23:36 عصر
در چه حدی باشه؟ برای دانشگاه؟ برای چه درسی؟

solmaz_12
چهارشنبه 09 آبان 1386, 21:57 عصر
برای درس++c می خواستم و البته برای دانشگاه می خواستم

باتشکر

alireza643
چهارشنبه 09 آبان 1386, 22:17 عصر
اگر تازه درس رو برداشتید پیاده سازی atm میتونه مفید باشه برای شروع.

mahtab_18
جمعه 11 آبان 1386, 20:29 عصر
به نظر من پیاده سازی سیستم انتخاب واحد هم می تونه مفید باشه.

borna66
جمعه 18 آبان 1386, 11:36 صبح
با سلام
البته پیاده سازی یک ماشین حساب در ابتدای کار می تونه کمک محسوسی به تقویت برنامه نویسی ات بکنه.حال خود دانی
موفق پیروز باشی.

herfei
شنبه 19 آبان 1386, 08:52 صبح
با سلام
البته پیاده سازی یک ماشین حساب در ابتدای کار می تونه کمک محسوسی به تقویت برنامه نویسی ات بکنه.حال خود دانی
موفق پیروز باشی.

سلام . من هم می خوام یه ماشین حساب برنامه نویسی کنم ولی برای چند تا عمل ریاضی این کار رو بکنم و اینکه چه شرطی برای حلقه بزارم که تا اون موقعی که می خوام عمل مربوطه رو انجام بده

emad_67
شنبه 19 آبان 1386, 09:40 صبح
سلام . من هم می خوام یه ماشین حساب برنامه نویسی کنم ولی برای چند تا عمل ریاضی این کار رو بکنم و اینکه چه شرطی برای حلقه بزارم که تا اون موقعی که می خوام عمل مربوطه رو انجام بدهاز حلقه بینهایت استفاده کن. چون معمولا برنامه های ماشین حساب به آخر برنامه نمیرسن هیچ وقت. یا اینکه داخل حلقه یه شرطی بزار که اگه کاربر فلان دکمه رو زد از حلقه بیاد بیرون.

herfei
شنبه 19 آبان 1386, 11:40 صبح
از حلقه بینهایت استفاده کن. چون معمولا برنامه های ماشین حساب به آخر برنامه نمیرسن هیچ وقت. یا اینکه داخل حلقه یه شرطی بزار که اگه کاربر فلان دکمه رو زد از حلقه بیاد بیرون.
مرسی ولی از چند تا عمل استفاده کنم
عمل های ریاضی :+ - / * log .جذر sin cosو...؟؟؟؟؟

emad_67
شنبه 19 آبان 1386, 12:34 عصر
هر چقدر بخوای میتونی عملگر تعریف کنی. روشی که من به کار برده بودم این بود که اعداد به صورت کاراکتری خونده می شد و بعد تبدیل به عدد می شد در واقع تمام کلید هایی رو که کابر فشار میداد چک میکردم. عملگر ها رو در یه آرایه کاراکتری تعریف کرده بودم و وقتی که کلید ها فشار داده می شدن با عملگرهایی که در آرایه بود چک می شد و عملگر مورد نظر انتخاب و عملیات رو انجام میداد. مثلا:

char func[16]={'+','-','*','/','%','r','s','c','p','L','l','t','e','!','i','A'} ;

این آرایه میتونه لیستی از عملگر ها باشه که هر کدوم یه کاری رو انجام بدن.

herfei
یک شنبه 20 آبان 1386, 16:30 عصر
سلام . سوالم اینه که میتونم از تابع های ریاضی کتابخانه ای استفاده کنم یا باید مثلا سینوس رو خودم تعریف کنم ؟

emad_67
یک شنبه 20 آبان 1386, 23:49 عصر
میتونی از همون توابع math.h استفاده کنی فقط برای sin و cos و ... بر حسب رادیان محاسبه میشه که باید تبیدلش کنی به درجه.