PDA

View Full Version : مشکل در گزارش گیری با crystal report در vb

روستا
شنبه 12 آبان 1386, 15:30 عصر
من می خوام گزارشی بگیرم تو vb که مثلا تمام کسانی که مجموع امتیازاتشون 20 است رو مشخصاتشون رو برام گزارش بگیره.که مجموع امتیازات در یک فرم جدا و یک جدول جدا از مشخصات هستش که از طریق id این دو جدول به هم ارتباط داده شده اند.خواهش می کنم بگید چکار باید کنم؟کدنویسی می خواد؟

mehdi_doraghi
شنبه 12 آبان 1386, 16:44 عصر
سه راه وجود دارد
1 - قبل از دستور چاپ از دستور formula که پارمتری از کریستال ریپورت می باشد گزارش خود را محدود کنید.
2- مستقیما از دستور slq استفاده شود
3- در داخل database کریستال ریپورت بعد از معرفی بانک سراغ جداول رفته و آنها را باهم لینک کن.

اوبالیت به بو
شنبه 12 آبان 1386, 18:01 عصر
می تونی اول یک کد SQL بنویسی که کسانی که امتیازشون 20 یا بالاتر از اون هستش مشخصاتشون چاپ بشه.

SQL=SELECT UserTable.Name, Table1.Score
FROM UserTabel
WHERE (((UserTable.Score)>="20"));
بعد اینارو تویه یه فرم دیگه بزار و اونهارو چاپ کن

روستا
شنبه 12 آبان 1386, 22:41 عصر
می خوام اگه برای مثال تو textbox نوشته شده بود سوء تغذیه.همه کسانی که سوء تغذیه دارند رو مشخصاتشون رو بهم نشون بده.کریستال ریپورت فارسی رو (شرط گذاشتن فارسی یا همان formula) نمی شناسه مشکل اینجاست.چه کار باید کنم؟ممنون می شم اگه کمکم کنید

اوبالیت به بو
یک شنبه 13 آبان 1386, 19:33 عصر
تا اونجایی که یادمه باید اینجوری باشه امتحان نکردم ولی می دونم که جواب میده.
وقتی فیلدت رو انتخاب کردی مثلا فیلد "Score"تو پنجره Select Records Expert رویه گزینه Greater then از لیست باکس any value رو انتخاب می کنی بعدش عدد 20 رو وارد می کنی.
اگه خواستی امتیازات =20 رو هم برات انتخاب کنه تو بخش Check Box در صورت فعال بودن equal to تساوی چک میشه.
اون موقع میشه کسانی که امتیازشون >=20 هست.
این از طریق Formula بود