PDA

View Full Version : اجرای مستقیم یک پرس و جو از MS-Access در دلفی

cybercoder
یک شنبه 13 آبان 1386, 17:46 عصر
سوال پیش پا افتاده ای باید باشه. اما واقعا چطور یک Query رو مستقیما از داخل MsAccess اجرا می کنن؟ من همیشه Query String رو در خود دلفی می نویسم اما می خوام ببینم میشه مستقبما یک Query که داخل Access ساخته شده بهش پارامتر فرستاد و اجرا کرد؟

ghabil
دوشنبه 14 آبان 1386, 23:15 عصر
البته این سوال رو باید توی انجمن اکسس بپرسی ولی حالا زیرآبی چون دلفی کاری : برو تو بانکت تو اکسس بعد رو Queris کلیک کن ، بعد روی Create Query in Design view بعد که لیست فرمها رو آورد Escapeبزن ، حالا گوشه بالای صفحه رو نگاه کن یک منو SQL هست اونو کلیک کن یجا میاد میتونی توش هرچی میخواتی بزن و ذخیره کن ، بعد روی کوئری ساخته شده دبلکیکل کن تا اجرا بشه.

cybercoder
چهارشنبه 16 آبان 1386, 17:44 عصر
منظورمو نگرفتی. من می خوام به شیء ( یا هرچیزی که می شه اسمشو گذاشت) Query درون Access به صورت دایرکت از دلفی کار کنم. یعنی بجای نوشتن Query String به دلفی بفهمونی که برو این Query به نام فلان رو که در Access هست رو اجرا کن جوابشو بیار.

چطور Procedure رو از تو دلفی روی Sql Server اجرا می کنن وقتی Procedure داخل Sql Server تعریف شده؟ تو همون مایه ها.

mzjahromi
چهارشنبه 16 آبان 1386, 18:39 عصر
اگر منظورت رو درست فهمیده باشم
همونطوری که آقای کوشا گفتن کوئری ات رو توی اکسس بساز
بعد از توی دلفی مثل یک جدول باهاش رفتار کن

cybercoder
پنج شنبه 17 آبان 1386, 12:14 عصر
از توی دلفی مثل یک جدول باهاش رفتار کن

با تشکر از شما
یعنی یک شی Query به لیست Table ها در Attribute مربوط به Tablename اشیاء ADO اضافه میشه؟