PDA

View Full Version : چند سوال در مورد Userها(3)

پرواز
دوشنبه 14 آبان 1386, 02:45 صبح
با سلام.

سوالات من مربوط به بانکیه که تو SQL 2000 طراحی شده و بروی شبکه Local استفاده میشه (کلاینت سروری نیست). علاوه بر این Authentication من SQL Server and Windows هست. سوالاتمو تو سه تا تاپیک می پرسم که قوانین هم اجرا شده باشه (پس فکر نکنید تکراریه!)

سوال:

فرض کنیم که من یه جدول برای اطلاعات کاربران ساختم. باید بتونم اینو با جدول مربوط به Userها (احتمالاً منظورم جدول sysusersه!) جوری لینک کنم که هر کارمند به یه User مربوط باشه و هر User هم مربوط به یه کاربر باشه. این کار عملیه؟ یا پیشنهاد دیگه ای می کنید؟

AminSobati
سه شنبه 15 آبان 1386, 20:54 عصر
شدنیه، اما بستگی به جزئیات نیاز شما داره

پرواز
سه شنبه 15 آبان 1386, 22:02 عصر
شدنیه، اما بستگی به جزئیات نیاز شما داره
سلام آقای ثباتی
جزئیات نیاز من:

من تو دیتابیسم جاهای مختلفش ثبت می کنم که کدوم کاربر عملیات انجام داده.
مثلا میگم کارمندی که فلان رکورد رو به جدول فروش اضافه کرده کی بوده و از این حرفا.
بیشتر جدولهام از اینا دارن. بعضی از جدولها دو یا سه یا حتی 6بار EmployeeID توش ثبت میشه.

راهی که به ذهن خودم رسید اینه: (البته نمی دونم درسته یا نه)

بیام یه جدول Employees تعریف کنم. برای این جدول یه تریگر بنویسم که با هر Insert یه User به بانک اضافه کنه و با Delete بره User مربوطه رو پاک کنه.

AminSobati
چهارشنبه 16 آبان 1386, 00:41 صبح
درست متوجه نشدم! چرا خود کاربر حذف بشه؟

پرواز
چهارشنبه 16 آبان 1386, 02:12 صبح
ببینید آقای ثباتی منظور من اینه که یه Admin دارم که جدول Employees رو می تونه دستکاری کنه.
حالا وقتی که Admin به رکورد به Employees اضافه کرد تریگر بیاد یه User بسازه.
وقتی هم یه کاربر رو از بانک حذف کرد لاگینش هم از بین بره.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

AminSobati
چهارشنبه 16 آبان 1386, 12:04 عصر
متوجه شدم! معمولا در نرم افزار یک Panel مدیریتی در اختیار Admin قرار میگیره. فرایند ساخت یا حذف کاربر در این Panel جای داره. معمولا Admin با ویرایش دستی جدول کاربران چنین عملی انجام نمیده. حالا شما میتونین به جای Trigger، از این Panel هم کارها رو انجام بدین.