PDA

View Full Version : چگونه می توان نوار منو اکسس را برداریم

hamidehsadat
دوشنبه 14 آبان 1386, 11:40 صبح
چگونه می توان نوار منو اکسس را برداریم و منوهای پروژه خودم را بگذارم؟

stringer
دوشنبه 14 آبان 1386, 14:45 عصر
خوب عزیز دلم بانک تو RED ONLY کن .

ghabil
دوشنبه 14 آبان 1386, 22:10 عصر
از کجا برداری؟!! نوار منو اکسس کجا بوده تو دلفی؟!

خوب عزیز دلم بانک تو RED ONLY کن .

Red Only چیه؟ تو مثله اینکه خون جلوی چشمات رو گرفته ها آیدیت رو هم میزاشتی ومپایر دیگه ! میشه به منم توضیح بدی اگر بانک رو Read Only کنیم منوها از کجا برداشته میشند؟!!

arshia_
چهارشنبه 16 آبان 1386, 08:44 صبح
توی منوی tools ؤ گزینه option می تونیم کاری کنیم که منوها نمایش داده نشه

البته اگر موقع باز کردن شیفت رو نگه داری در حالت safemode بازم نمایش داده می شه
اما در مورد این سوال و ارتباطش با دلفی من متوجه نشدم منظور شما چیه

انگوران
چهارشنبه 16 آبان 1386, 10:21 صبح
از منوی tools گزینه startup رو انتخاب کن و در کادر باز شده در قسمت menu bar اسم منو بار خودت رو انتخاب کن .

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 17 آبان 1386, 11:44 صبح
ابتدا یک TOOLBAR ایجاد کرده و سپس آن را به MENUBAR تبدیل کرده و بعد از آن به منوی TOOLS رفته و گزینه Startup منوی که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید و برای اینکه هیچ منوی در برنامه نباشد بعد اینکارها یک منوی دیگر ایجاد کنید و سپس آن را حذف نمائید اکسس به اشتباه هیچ منوی را نمایش نمی دهدو برنامه بدون هیچ منوی اجرا می شود.

انگوران
پنج شنبه 17 آبان 1386, 12:11 عصر
برای اینکه هیچ منوی در برنامه نباشد بعد اینکارها یک منوی دیگر ایجاد کنید و سپس آن را حذف نمائید اکسس به اشتباه هیچ منوی را نمایش نمی دهدو برنامه بدون هیچ منوی اجرا می شود.
یه کم بیشتر توضیح میدین . منوبار جدید به چه اسمی باشه ، کدوم حذف بشه و ...

mostafa-sohrablou
شنبه 19 آبان 1386, 12:31 عصر
با سلام
شما در حالت عادی یک منو بار به صورت دستی ایجاد می کنید و آن را در STARTUP برنامه قرار می دهید و برنامه را اجرا می کنید و منوی ایجاد شده خود را می بینید و منوی برنامه اکسس نیز در این حالت حذف می شود ولی هنوز منوی شما دیده می شود حال اگر بخواهید منوی شخصی خود شما نیز حذف شود یک منوی دیگر مثلاً MENU1 منوی اولی است که شما ایجاد کرده اید و حال MENU2 را ایجاد می کنید و بعد از ایجاد و ذخیره دوباره همان MENU2 را حذف می کنید در این صورت کلیه منوها اکسس و منوهای شخصی حذف می شوند. فقط دقط کنید که دیگر نباید در StartUp منوها را دستکاری کنید. به همان صورت که MENU1 را تعریف کرده اید بگذارید بماند.

انگوران
یک شنبه 20 آبان 1386, 06:03 صبح
دوست عزیز ضمن تشکر بعد از اینکه شما MENU2 رو حذف میکنین تیک MENU1 برداشته میشه و اکسس هیچ منوئی رو نشون نمیده و تصور میشه اکسس اشتباه کرده یعنی اگه شما MENU2 رو درست نکنین و فقط تیک MENU1 رو بردارین همین اتفاق میفته و در حقیقت اکسس اشتباه نمیکنه

mostafa-sohrablou
یک شنبه 20 آبان 1386, 06:52 صبح
با سلام خدمت همشهری عزیز
من تست کردم ، این حالتی که شما گفتید که تیکش را بردارم همان حالت اتفاق می افتد، اتفاق نیفتاد.

انگوران
یک شنبه 20 آبان 1386, 08:28 صبح
دوست عزیز من تستش کردم مطمئنا" جواب میده .

mostafa-sohrablou
یک شنبه 20 آبان 1386, 09:24 صبح
اگه می تونی برام مرحله به مرحله کار رو بنویسی تا من طبق مراحلی که می گی انجام بدم ببینم چه جوری می شه.
با تشکر - سهرابلو

انگوران
یک شنبه 20 آبان 1386, 11:21 صبح
از منوی tools ، گزینه startup و در قسمت menubar منوئی که ساختی رو به جای default انتخاب کن سپس تیک منوئی که ساختی رو بردار

fanavar
یک شنبه 20 آبان 1386, 11:36 صبح
defaultچطورفعال می شه چون من هرچی سعی کردم باکس default بازنمی شه ؟

انگوران
یک شنبه 20 آبان 1386, 12:10 عصر
defaultچطورفعال می شه چون من هرچی سعی کردم باکس default بازنمی شه ؟

شما منوبار ساختین ؟ زمانی که منوبار بسازین ( toolbar نباشه ) و بعد اون در کادر محاوره ای startup کمبوی مربوط به menubar رو باز کنین دو تا گزینه می بینین default و نام منوباری که جدیدا" ساختین .