PDA

View Full Version : مشکل با حجم برنامه در fastreport

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 14 آبان 1386, 17:23 عصر
سلام.هنگامی که 2 گزارش به برنامه اضافه کردم تقریبا 2 مگابایت به حجم برنامه اضافه شده .اگه اینجوری باشه فکر کنم اگه 20 گزارش اضافه کنم 20 مگ به برنامه اضافه میشه.ایا راه حلی برای این هست؟

ghabil
دوشنبه 14 آبان 1386, 22:17 عصر
فکر میکنم دلیلش این باشه که با اضافه کردن اولین گزارش لایبریرهای FastReportهم به برنامت لینک میشند ، اما این اتفاق یکبار میفته ، از طرفی هم ممکنه توی گزارشاتت از عکسهای بزرگ استفاده کرده باشی که خب اگر عکس اضافه کنی حجم برنامه زیاد میشه دیگه.

vcldeveloper
سه شنبه 15 آبان 1386, 02:41 صبح
می تونید به جای اینکه گزارش ها را در DFM فرم ذخیره کنید، آنها را در فایل مستقل ذخیره کنید. FastReport برای این منظور خصوصیتی ارائه کرده که می توانید بوسیله آن ذخیره کردن در DFM را غیرفعال کنید. همچنین، FastReport امکان Compress کردن گزارش ها را هم دارد.

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 15 آبان 1386, 11:09 صبح
ممنون.من گزینه ای که لایبرری ها به برنامه لینک میشوند رو غیر فعال کردم و هنگام انتشار برنامه اونها رو هم انتشار میدم.درضمن گزارشی که استفاده میکنم فقط متن هست.هیچ چیز دیگری ندارد.
آقای کشاورز عزیز اگه لطف کنید بفرمائید چطوری اینکارو باید انجام داد.من گزارشارو به صورت فایل ذخیره میکنم و اونها رو هروقت نیاز داشته باشم از فایل لود میکنم و نمایش میدم.ایا باید کار دیگه ای کرد؟ چطوری میتونم گزارشارو کمپرس کنم؟
باتشکر

vcldeveloper
سه شنبه 15 آبان 1386, 16:57 عصر
TfrxReport یک خصوصیت به نام StoreInDFM دارد. همچنین در خصوصیت ReportOption آن هم گزینه ایی برای Compress کردن گزارش وجود دارد.

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 15 آبان 1386, 17:52 عصر
سلام.من همین کاری که استاد کشاورز گفته بود انجام دادم مقداری حجم رو کم کرد.باز لیست package های برنامه رو نگاه کردم دیدم که برای fast report نیست که اونها رو هم اضافه کردم و وقتی کامپایل کردم مشکل حل شد.
با تشکر از همه دوستان.