PDA

View Full Version : نوشتن برنامه جهت کنترل اتصال به اینترنت در کافی نت

Mahdi_S_T
شنبه 16 خرداد 1383, 12:00 عصر
با سلام

چگونه می توان برنامه ای نوشت که در یک کافی نت بتوان ار سرور هر موقع مثلا کامپیوتر شماره یک که به اینترنت وصل شده زمان آن را تا قطع اتصال بدست آوریم و همانطور برای دیگر کامپیوتر ها . ممنون از راهمایی شما دوست عزیز :?:

ali643
شنبه 16 خرداد 1383, 20:13 عصر
بابا شما که یه پروژه دیگه تو دستتون دارید :D
یه سرچی همین جا بزن پیدا می کنی
Gladiator استاد کرده

Mahdi_S_T
یک شنبه 17 خرداد 1383, 10:37 صبح
دست عزیز

من که چیزی پیدا نکردم :|

اگر لطف کنی و لینک آن را اینجا بگذاری ممنون میشم :flower:

said ali
یک شنبه 17 خرداد 1383, 13:39 عصر
با سلام
میشه یه بروزر نوشت که فقط از داخل اون بتونی بری تو اینترنت و همچنین فقط از داخل اون بتونی اینترنت اکسپلورر را اجرا کنی در این صورت خیلی کارت راحت میشه. فقط اگه میشه بگید چه جوری!!!؟؟؟ :wink:

Syrus
سه شنبه 19 خرداد 1383, 21:13 عصر
دوست گرام
دلفی توی کامبو ننت هایش یک وب براوزر دارد
و در برگه اینترنت موجود است

Mahdi_S_T
پنج شنبه 21 خرداد 1383, 17:03 عصر
با تشکر از دوستانی که در راهنمایی به من کمک کرده اند.

راستش من توانستم که در کامپیوتر فرضا سرور قطع و وصل شدن به اینترنت را توسط کد نویسی متوجه بشم و ... حالا می خواهم بدانم چگونه بدون استفاده از بروزر از کامپیوتر سرور دیگر اتصال دیگر کامپیوترها را به اینترنت متوجه شد تا بتوان زمان اتصال آن را بدست آورد و هزینه اتصال به اینترنت را حساب کرد :?:

Inprise
پنج شنبه 21 خرداد 1383, 17:25 عصر
الف. توسعهء یک سیستم کلاینت/سرور اختصاصی برای کنترل اتصالات شبکه
ب. استفاده از Active Directory و الحاق سیستمهای مورد نظر به دامنه و کاربرد WMI برای کنترل اتصالات شبکه ای تمام سیستمها و ترافیک در حال مبادله

said ali
شنبه 23 خرداد 1383, 08:55 صبح
با سلام
با تشکر از اقای اینپرایز که من بیسواد هیچی از اون کارهارو بلد نیستم.
یه ایده ساده: یه برنامه مینویس که فقط بشه با اون اینترنت اکپلورر رو اجرا کرد و وقتی اون برنامه اجراا میشه نام کاربر و کلمه عبور هم بگیره بعد وقتی اون برنامه اجرا شد تا وقتی که در حال اجرا است کاربر کانکت باشه و وقتی بسته شد اون هم خط رو قطع کنه به همین سادگی در اون صورت با یه بانک ساده میتونی تمام اطلاعاتی رو که میخوای از قبیل مدت اتصال، شروع اتصال ، قطع اون و یا ... را راحت از اون برنامه بگیری بریزی تو بانک و با استفاده از اون پول بگیری!!!، گزارش ارائه کنی یا .... فکر کنم کار زیاد سختی نباشه . البته امیدوارم چون خودم امتحان نکردم چون وقت ندارم (به علت امتحانات!!!!)

Inprise
شنبه 23 خرداد 1383, 11:15 صبح
فکر کنم کار زیاد سختی نباشه . البته امیدوارم چون خودم امتحان نکردم چون وقت ندارم

بخش غیر علمی : سعی کن تا در مورد چیزی اطلاع نداری و تا حد ممکن تجربه عملی نداری در موردش اظهار نظر نکنی ! متاسفانه چنین مواردی رو دارم زیاد تو این سایت میبینم که به هیچ وجه جالب نیست .

بخش علمی : با اجرای I Explorer تو میتونی هر برنامه ای رو از داخلش اجرا کنی . "منطقی" ترین روش برای کنترل یک شبکه و ایجاد محدودیت برای رفتارهای شبکه ای کاربران استفاده از منطقی است که مایکروسافت برای "همین منظور" ارائه کرده یعنی استفاده از Active Directory و WMI .

خوش باشید

Gladiator
دوشنبه 25 خرداد 1383, 09:28 صبح
با سلام ؛

دوست عزیز ٬ شما سعی کنید در ابتدای کار خودتون رو درگیر برنامه نویسی پیچیده و مشکل نکنید ٬ شما سعی کن در ابتدا به ساده ترین روش شروع به کار کنی .

پیشنهاد میکنم ٬‌ برای برنامه کلاینت و سرور از سوکتها استفاده کنی و برای سنجش مقدار استفاده کاربر بروی کلاینت میتونی توی برنامه کلاینت این امکان رو قرار بدی که موقع شروع کار ( مثلا با فشردن دکمه شروع ) ارتباط کامپیوتر به اینترنت برقرار بشه ( راههایی برای این کار هست ٬ مثلا اعمال تغییرات در دی ان اس ) و در زمان پایان کار این ارتباط قطع بشه و اطلاعات زمان شروع ٬ پایان و مقدار استفاده جهت محاسبه مبلغ قابل پرداخت توسط کاربر به سرور ارسال بشه .

این ساده ترین راهی هست که میتونی ازش استفاده کنی . ( نمیدونم بروزر درست کن و فلان و بعمان رو هم از گوشت بکن بیرون ) .

برای شروع لازمه که روی سوکتها مطالعه کنی .

موفق باشی .

vcldeveloper
سه شنبه 26 خرداد 1383, 02:38 صبح
فکری به ذهنم رسید... :idea:
میشه برنامه های کلاینت رو توری نوشت که در فواصل زمانی معین (مثلا هر 1 دقیقه)‌ یه پیغام به برنامه سرور بفرستند شامل مدت زمانی که کاربر از اون کامپیوتر استفاده می کنه. اگر کاربر بخواد برنامه مورد نظر رو غیر فعال کنه در مدت زمان تعیین شده پیغامی به برنامه سرور نمی رسه و این برنامه میتونه با دادن یک هشدار مسپول شبکه رو مطلع کنه!

ali643
شنبه 20 تیر 1383, 01:17 صبح
تو این دو تا سایت هر کودومشون نسخه Demo از برنامه هاشونو گذاشتن فقط نمی دونم با چی نوشتنشون
هر دوشون هم از روش هم تقلید کردند
http://www.tornadohome.com
http://kimiyahost.com

said ali
یک شنبه 21 تیر 1383, 11:15 صبح
با سلام
اقا کی این چیزی که نوشته بودم پاک کرد !!!!!! :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x