PDA

View Full Version : استفاده از دیتابیس access روی شبکه و سرور

r0ot$harp
سه شنبه 15 آبان 1386, 13:31 عصر
سلام بچه ها من یه سوالی در مورد شبکه و دیتابیس دارم :

روی شبکه :

من می خوام بدونم که چه جوری میشه ما یه دیتابیسی رو روی شبکه بزاریم و دیگر کامپیوتر ها بیان از اون دیتابیس استفاه کنند .

روی سرور :

و چه جوری میشه یه دیتابیسی رو روی یه سرور با آدرس

(www.honarestan.ir/database/data.mdb )بزاریم و با یه برنامه بیایم رویه دیتابیس بنویسیم و بخونیم .

ممنون میشم جواب بدین .
:بوس::لبخند::قهقهه::بامزه::کف:

kavehYn
سه شنبه 15 آبان 1386, 14:07 عصر
سلام
با توجه به نوع بانک اطلاعاتی و شبکه ای که که شما استفاده میکنی روشهای مختلفی وجود داره
در مورد بانکهایی از قبیل Access یکسری راه هست و در مورد بانکهایی از قبیل Oracle یا Sql Server هم راههای دیگری
اول بگو بانک شما از چه نوعی است و شبکه شما به چه صورت است .

r0ot$harp
سه شنبه 15 آبان 1386, 14:48 عصر
عزیز من در بالا و نام تاپیک گفتم که access
متشکرم.

kavehYn
سه شنبه 15 آبان 1386, 16:25 عصر
سلام
در مورد یک بانک اکسس ساده ترین روش اینه که فایل را داخل یک Shared Folder قراربدی و برروی Client ها هم یک Map Drive درست کنی
سایر مراحل هیچ فرقی نداره.
البته در کدنویسی باید جزییات خیلی زیادی رو رعایت کنی که اگر نمیدونی من سری بعد برات میگم

r0ot$harp
سه شنبه 15 آبان 1386, 16:42 عصر
سلام عزیز ممنون از جوابتون
من در این رابطه اطلاعاتی ندارم ممنون می شم اطلاعات و پروژه های خود را در اختیارم بزارین ممنون

ali_habibi1384
چهارشنبه 16 آبان 1386, 08:03 صبح
منظورش اینه که هر وقت بخوای یکسری اطلاعات رو جستجو کنی باید قبلش ADODC رو Refresh کنی یا مثلا اگه یک کاربر در حال ویرایش رکوردی هستش اجازه دسترسی از بقیه کاربرها گرفته بشه. اگه جزئیات بیشتری می خواین بازم بگم؟

parisa_vb
دوشنبه 08 مهر 1387, 11:05 صبح
از تاپیک خودم که نتیجه نگرفتم...انگار این روشی که گفته شده راحته..حالا میشه بگین اگه 2 تا کامپیوتر که در شبکه Lan هستن و با یک بانک کار میکنن و هر دو هم قابلیت اضافه کردن و ویرایش رکورد رو دارن..حالا میخوام بپرسم بShare کردن یک درایو اگه هر دو تا کامپیوتر به طور همزمان داشتن رکورد وارد بانک میکردن برنامه error میده ؟..برای پیشگیری چیکار باید بکنم؟

hamed aj
دوشنبه 08 مهر 1387, 14:52 عصر
با سلام

متد Open از شیء Recordset یک پارامتر از نوع شمارشی (Enumeration) به نام LockType برای اینکار دارد که می تواند یکی از مقادیر زیر را بگیرد :

adLockReadOnly : اجازه تغییرات در recordset از کاربر گرفته می شود (یعنی فقط می توان اطلاعات را خواند)

adLockOptimistic : هنگام update ، شیء Recordset قفل می شود

adLockPessimistic : قبل از شروع ویرایش رکورد ها قفل می شوند

adLockBatchOptimistic : با اجرای متد UpdateBatch در Recordset دسته را قفل می کند