PDA

View Full Version : اتصال به پایگاه داده از طریق ado

حسین علوی
سه شنبه 15 آبان 1386, 16:20 عصر
سلام دوستان---من برای اتصال پایگاه sql از ado با کد های زیر استفاده میکنم ولی ایراد میگیرد لطفا راهنمایی کنید.
Dim cs As String
Dim cn As New ADODB.Connection
cs = "Provider=SQLOLEDB.1;Password=MyP;Persist Security Info=True;User ID=MyUserName;Initial Catalog=DBName;Data Source=ServerName"
cn.ConnectionString = cs
cn.Open
------------------------------------------------------------------------------------------------

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 15 آبان 1386, 18:08 عصر
میشه پیغام خطایی که میده رو پست کنید؟

حسین علوی
سه شنبه 15 آبان 1386, 21:02 عصر
سلام--با تشکر از شما دوست بزرگوار
من روی فرم یک کنترل adodc2 تعریف کرده ام و در active فرم کدهای زیر را نوشتم
Dim cs As String
Dim Adodc2 As New ADODB.Connection
cs = "Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=power;Data Source=H1-8EE50C712EF6"
Adodc2.ConnectionString = cs
Adodc2.Open
و در قسمت record sourse کنترل adodc2 جدول table1 بانک را انتخاب کرده ام(بدون کد نویسی)
خطایی که برنامه میدهد:
microsoft][ODBC driver manager]data source name not fond and no defalt driver specified
و در برنامه اصلا بانک را نمی شناسد

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 16 آبان 1386, 11:00 صبح
خوب دوست عزیز پیغامی که به شما میده عدم شناخت سرور می باشد.یعنی نام سرور شما اشتباه میباشد.اگه Sql شما local نصب شده میتونی به جای نام سرور از . استفاده کنی.
برای اطمینان بیشتر از اینکه connection string شما درست باشه شما میتونی با استفاده از یکی از کامپوننتها مانند adotable ابتدا به database وصل بشی اگه تونستی دیتا رو بخونی و Active اونو true کنی میتونی از همون کانکشن استرینگ استفاده کنی.

حسین علوی
چهارشنبه 16 آبان 1386, 22:14 عصر
سلام --با تشکر
گفته شما صحیح ولی چرا اگر برنامه را بدون نوشتن کدهای بالا فقط از طریق منوهای conectionstring مقدار دهی کنیم حتی با همین نام سرور برنامه به درستی کار میکند؟
(من تازه sql را شروع کرده ام )

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 17 آبان 1386, 23:54 عصر
سلام.دوست عزیز حتما یک جای کار اشتباه داری.یا داری به وسیله sql کانکت میشی و user, password داری که در اینجا وارد نمیکنی یا نام سرورت واقعا مشکلی داره.خلاصه گفتم اگه به صورت لوکال کار میکنی میتونی به جای این اسم عجیب !! از (.) استفاده کنی و اگر به جز لوکال استفاده میکنی به صورت test\. استفاده کن.

mazoolagh
جمعه 18 آبان 1386, 17:18 عصر
SQLOLEDB.1 یا SQLOLEDB ؟

حسین علوی
شنبه 19 آبان 1386, 23:38 عصر
سلام ----user و password در کدهای بالا مربوط به ویندوز سرور است یا مربوط به sql