PDA

View Full Version : GPS

شفیعی
شنبه 16 خرداد 1383, 22:10 عصر
سلام
می خواهیم برنامه بنویسیم که یک نقشه با فرمت DXF یا SHP را لود نماید بعد برنامه یکسری مختصات (که عموما این مختصات با GPS برداشت شده است ) را دریافت نماید بعد این مختصات را روی فایل DXF یا SHP فایل نمایش دهد . بعد بتوانیم این نقاط را به وصل کنیم خلاصه می خواهیم برنامه ای بنویسیم که یک فایل را لود کند بعد بتوانیم خط - دایره - نقطه به آن اضافه کنیم از دوستان می خواهم بنده را راهنمائی نمایند

ravanfar
یک شنبه 17 خرداد 1383, 07:43 صبح
سلام
به توضیح سئوال اتوکد خود مراجعه کنید
ضمنا من دارم روی یک پروژه مشابه کارمیکنم.
میتوانید LINK شوید؟
متشکر
روانفر

شفیعی
سه شنبه 19 خرداد 1383, 05:06 صبح
سلام

میتوانید LINK شوید؟

javidtaheri
دوشنبه 25 خرداد 1383, 14:28 عصر
آقای شفیعی
لطف میکنید بفرمایید برای ارتباط با GPS از چه کامپوننتی استفاده میکنید.

شفیعی
جمعه 29 خرداد 1383, 11:14 صبح
سلام
هنوز کامپوننتی پیدا نکردم

شفیعی
شنبه 30 خرداد 1383, 04:55 صبح
سلام
:?:

شفیعی
دوشنبه 01 تیر 1383, 23:51 عصر
سلام
میخواهیم با استفاده از مختصات X,Y موجود در DBGRID پایین تصویر . یکسری دایره برروی صفحه وسط فرم که یک IMAGE است رسم کنیم و در کنار هر دایره نام ایستگاه را یاد داشت نمائیم این عملیات را چگونه باید انجام دهیم
در ضمن طول X,Y یک عدد 7 رقمی می باشد

_alish_
شنبه 06 تیر 1383, 14:07 عصر
سلام
ولی اگر بتونید شما میتوانید مانند OleServerکه با ورد و اکسل کار می کند با Photoshop و Autocad هم کار کنید البته اگر پروژه شما اجازه دهد
من قبلا در یک موضوع تقریبا مشابه چیزی در سایتی دیدم فکر کنم لینکش را داشته باشم برایتان می فرستم
موفق باشید

_alish_
شنبه 06 تیر 1383, 14:20 عصر
سلام دوستان
فکر کنم اگر پروژه شما اجازه بده شما بتوانید مانند OleServer Delphi برای AutoCad , photoshop استفاده کنید من قبلا روی یک پروژه دیگر سایتها اون را دیدم در خانه دارم برایتان بعدا مینویسم فعلا اینا را ببینید شاید بدردتان خورد
http://mysite.verizon.net/~vze2vjds/delphi/samples.htm
http://xarch.tu-graz.ac.at/autocad/news/autodesk.autocad.customization/msg00174.html
موفق باشید

شفیعی
شنبه 06 تیر 1383, 22:55 عصر
سلام
دوست عزیز خیلی ممنون . من تمام این راهها را امتحان کرده ام

شفیعی
چهارشنبه 31 تیر 1383, 04:03 صبح
سلام
:?:

شفیعی
جمعه 20 شهریور 1383, 06:11 صبح
سلام
آقای روانفر منتظر جواب شما هستم
اگر ممکن در مورد کارتان بیشتر توضیح دهید

ara_prg
شنبه 21 شهریور 1383, 13:24 عصر
خوب بهتر است بگویم که برای رسیدن به چنین ابزاری شما نیاز به کار زیادی دارید. یعنی اولاَ باید سیستم های جغرافیایی (نظیر U.T.M ، Lambert ، Merkatur و ...) را بشناید و بدانید که چگونه در این سیستم ها یک نقشه از حالت کروی به یک صفحه صاف تبدیل می شود. (البته می توانید برنامه را به یک سیستم خاص مثلاَ Lambert که در ایران زیاد استفاده می شود محدود کنید). پس از انجام این کار باید بتوانید توابعی را جهت تبدیل مختصات نقشه (با توجه به سیستم جغرافیایی نقشه) به صفحه نمایش و بلعکس بنویسید. که برای اینکار باید حتماً سیستم های جغرافیایی را بشناسید. برای این منظور معمولاً مختصات صفحه نمایش را به یک مختصات منطقی ثابت تبدیل می کنند (مثلاً هر پیکسل را به یک سانتی متر) و سپس با توجه به ثابت بودن مختصات صفحه نمایش مختصات هر نقشه با هر سیستم جغرافیایی را به آن تبدیل و بر روی صفحه نمایش نشان می دهند و یا بر عکس با حرکت موس بر روی صفحه نمایش مختصات صفحه نمایش را به مختصات نقشه تبدیل کرده و مثلا طول و عرض جغرافیایی را که بر حسب ساعت:دقیقه:ثانیه است به کاربر نمایش می دهند.
در مورد GPS ها نیز با توجه با اینکه سیستم های مختلفی وجود دارد شما باید یک سیستم را انتخاب کرده و با توحه به سیستم GPS و سیستم نقشه خود آنها را به هم (با استفاده از توابع تبدیلی که می نویسید) برسانید. :wink:

شفیعی
یک شنبه 22 شهریور 1383, 19:58 عصر
سلام
اگر ممکن است در مورد مطلبی که نوشته اید بیشتر توضیح دهید یا اگر ممکن است یک نمونه برنامه در این زمینه برایم ارسال کنید و یا سایتی را که در این زمینه اطلاعاتی دارد به بنده معرفی کنید

ara_prg
سه شنبه 24 شهریور 1383, 19:14 عصر
من فکر می کنم بهتر است ابتدا مقداری در مورد سیستم های جغرافیایی مطالعه کنی و بعد به سراغ برنامه نویسی بروی. برای این کار هم بهتر است از کتاب های موجود در بازار استفاده کنی. :مخالف:

شفیعی
چهارشنبه 25 شهریور 1383, 05:27 صبح
سلام
دوست عزیز اگر ممکن است چند تا از کتابهای خوب در این زمینه را به بنده معرفی کن

ara_prg
چهارشنبه 25 شهریور 1383, 18:50 عصر
کتاب فرقی نمی کند و هر کتابی که به شما در مورد نحوه محاسبات سیستم های فوق توضیحی بدهد می توانی رجوع کنی :wink:

حاجی مسعود
جمعه 27 شهریور 1383, 09:27 صبح
آقای شفیعی هر جای سایت میریم یه اثری از این برنامه جغرافیایی شما میبینیم :mrgreen: انگار بدجور این پروژه چشتو گرفته :evil2:
اگر به کامپوننت GPS احتیاج داری (برای خواندن از پورت، استخراج طول و عرض و ...) و GPS از نوع NMEA هست بگو شاید یه کامپوننتم بدردت بخوره.
من هم حرف ara_prg را شدیدا تایید میکنم چون خودم روی یه پروژه AVL کار کردم و حتما به اطلاعات جغرافیایی احتیاج داری (که البته مطالعه کردنشون برای من اصلا جذابیتی نداشتند :( ولی چاره ای نیست)

ara_prg
جمعه 27 شهریور 1383, 17:53 عصر
که البته مطالعه کردنشون برای من اصلا جذابیتی نداشتند ولی چاره ای نیست

که البته از بزگترین مشکلات یک برنامه نویس هم همین است که باید برای هر کاری ابتدا خوب آن را درک کند :?

Sepidar
جمعه 27 شهریور 1383, 19:47 عصر
سلام
تز فوق یکی از دوستام در باره طرح یه برنامه کامپیوتری برای برنامه ریزی شهری، بر اساس GPS بود.
ایمیل ایشون: gh_shabani@yahoo.com

شفیعی
پنج شنبه 15 تیر 1385, 15:08 عصر
سلام
دوست عزیز به آدرس ایمیلی که دادی چند بار ایمیل زدم ولی خبری نشد
من دنبال یک کامپوننت یا DLL یا OCX که با آن بتوان اطلاعات را از داخل GPS GARMIN GPSMAP 76S تخلیه نماییم

mnkh2005
پنج شنبه 15 تیر 1385, 16:07 عصر
سلام
من قبلا یه برنامه شبیه چیزی که شما می خواهید نوشتم. البته بدون دریافت از GPS.
اگه خواستید در خدمت شما هستم.
البته ممکنه اون چیزی که شما میخواهید نباشه.

شفیعی
جمعه 16 تیر 1385, 07:14 صبح
سلام
دوست عزیز اگر ممکن است در مورد برنامه بیشتر توضیح دهید اگر ممکن است یک نسخه از برنامه را برایم به آدرس زیر ارسال کنید
NASER_SHAFIEI@YAHOO.COM

Ali-Far
شنبه 17 تیر 1385, 13:55 عصر
برای کار با فایل های CAD از کامپوننت MapObject استفاده کن .

شفیعی
شنبه 17 تیر 1385, 17:23 عصر
سلام
دوست عزیز این کامپوننت MapObject را از کجا باید دریافت کرد

Ali-Far
یک شنبه 18 تیر 1385, 06:20 صبح
ببین تو این سایت میتونی پیداش کنی :
www.esri.com

شفیعی
یک شنبه 18 تیر 1385, 19:46 عصر
سلام
دوست عزیز شما خودتان از این کمپوننت MapObject استفاده کرده اید من ادرسی را که دادید گشتم ولی درست متوجه نشدم

شفیعی
چهارشنبه 24 آبان 1385, 19:48 عصر
سلام
من دنبال یک کامپوننت یا DLL یا OCX که با آن بتوان اطلاعات را از داخل GPSmap 60CSX GARMIN تخلیه نماییم

amirsadeghi
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 22:32 عصر
در رابطه با سیستم GPS هم اطلاعاتی دارید؟

DAMAVAND
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 22:55 عصر
سلام
من دنبال یک کامپوننت یا DLL یا OCX که با آن بتوان اطلاعات را از داخل GPSmap 60CSX GARMIN تخلیه نماییم
////////////////////////////////////////////////

سلام
یک سری از GPS ها اطلاعات رو به صورت سریال میفرستن .
میتونید از اونها استفاده کنید بعضی از مدلهاش صفحه نمایش نداره و فقط اطلاعات رو به صورته سریال با استاندارد RS232 میفرسته و قیمتش کمتر از انواع دیگشه,
شما فقط باید تو برنامتون یه ارتباط سریال بسازی که خیلی راحته
این نوع از جپس رو میتونی در پاساژ امجد پیدا کنی !!:چشمک:

شفیعی
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 20:59 عصر
////////////////////////////////////////////////

یک سری از GPS ها اطلاعات رو به صورت سریال میفرستن .
میتونید از اونها استفاده کنید بعضی از مدلهاش صفحه نمایش نداره و فقط اطلاعات رو به صورته سریال با استاندارد RS232 میفرسته و قیمتش کمتر از انواع دیگشه,
شما فقط باید تو برنامتون یه ارتباط سریال بسازی که خیلی راحته
این نوع از جپس رو میتونی در پاساژ امجد پیدا کنی !!:چشمک:

سلام
دوست عزیز اگر ممکن است بیشتر توضیح دهید اگر در این مورد نمونه برنامه هم دارید اینجا بزارید

DAMAVAND
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 00:58 صبح
چند وقت پیش باید یک پرژه انجام میدادم که لازم بود بنحوی مختصات و مکان رو در هر لحظه به یه
وسیله بدیم و اون رو کنترول کنیم.
چون لازم بود فقط طول و عرض جغرافیایی رو بدست بیاریم, من در این مورد این نوع از GPS رو پیدا کردم .
البته مشکل ما بدون استفاده از GPS حل شد,
به طور صد در صد میدونم که محل و مختصات رو به صورته سریال میفرسته و
خیلی راحت میتونید این اطلاعات رو ازش بگیرید به (صورته سریال )
نمونه این رو من در نمایشگاه هفته پژوهش سال84 دیدم اگهاشتباه نکنم کار یکی از بچه های
دانشگاه تبریز بود.
فقط در این مورد که ایا اطلاعات رو به صورته
نقشه میفرسته نمیدونم ولی در مورد فرستادن مختصات کاملا مطمعنم

اگه سوالی بود در خدمتم

شفیعی
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 15:23 عصر
نمونه برنامه

amirsadeghi
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 15:27 عصر
اسم یکی از مغازه ها به همراه تلفن اون رو برام میفرستید؟

ممنون

شفیعی
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 15:34 عصر

ممنون

کدام مغازه - کدام شماره

DAMAVAND
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 19:33 عصر

ممنون
سلام
اسم و تلفن الان یادم نیست :گیج: ولی همون طور که گفتم در تقاطع خیابان جمهوری و حافظ پاساژ امجد طبقه اول و دوم نمایندگی داره من خودم رفتم و باهاشون صحبت کردم و نمونش هم دیدم
اگه شماره تلفن رو پیدا کردم که بهتون خبر میدم.:متفکر:
ولی خودتون یه سر بزنید