PDA

View Full Version : چند مثال از استفاده SQL در vb

ali_habibi1384
چهارشنبه 16 آبان 1386, 12:13 عصر
انتخاب قسمتی از جدول موجود در دیتابیس (بانک اطلاعات خودمون )
با استفاده از دستورات اس کیو ال می توانییم بازجستهایی (Query) ایجاد کنیم و رکوردها و حتی ستونهایه خاصی رو استخراج کنیم
اولین دستور ساده :

کد:

Select * From Table1;
Select Col1,Col2,Col3 from Table1;

با استفاده از دستور فوق ما تمام رکوردهای موجود در جدول table1 رو استخراج می کنیم
با استفاده از * مشخص می کنیم که تمام ستونها رو انتخاب کن (تمام ستونهای موجود در جدول)
و یا با نوشتن نام هر یک از ستونها میتونییم اونا رو انتخاب کنیم مثلا من در جدول خود 4 ستون دارم ولی می خواهم برای نمایش داده ها
فقط از 3 ستون آن استفاده کنم پس با نوشتن نام آن 3 ستون در انتخاب خود محدودیت قائل می شویم

ali_habibi1384
چهارشنبه 16 آبان 1386, 12:14 عصر
کد:

Select * From Table1 Where (col1='a')

با استفاده از کلمه where در جستجوی خود محدودیتی اعمال می کنیم بطوریکه : رکوردهایی (سطرهایی) از جدول table1 انتخاب می شوند
که مقدار ستون اول برار a باشد
یعنی تمام ستونها انتخاب شوند و از سطرها انهایی اتخاب شوند که فیلد اول آنها مقدار a را دارد

hrj1981
چهارشنبه 16 آبان 1386, 12:16 عصر
علی جان سلام
من در دستور update مشکل پیدا کردم
می خواهم توی جدول 1 وقتی تغییری ایجاد کردم اون تغییر در بغیه جدول ها هم اعمال بشه
حالا نمی دونم شاید چون دستور را بعد از اعمال رویداد ذخیره در فورم قراردادم مشکل حل نشده یا چیز دیگری
اگر سورسی داری ممنونت می شم

ali_habibi1384
چهارشنبه 16 آبان 1386, 13:45 عصر
سلام hrj1981
این کار احتیاج به سورسی نداره با یکم توضیح حل میشه . فرض کن جدول 2 در فرم 2 هستش و متصل به یک adodc حالا همین جدول در فرم 1 متصل به یک adodc دیگه شما وقتی تغییراتت رو توی یک فرم 2 ایجاد کردی و آپدیت کردی باید در فرم 1 نیز adodc رو refresh کنی مثلا ببین:

form2.adodc1.recordset.update
form1.adodc1.refresh

وقتی هد به دستور refresh برای فرم 1 برسه اطلاعات توی اون جدول نیز آپدیت میشه.
اگه مشکلی بود مشکلت رو بیشتر توضیح بده تا شاید بتونم حلش کنم.
موفق باشی.

MMR_1344
شنبه 19 آبان 1386, 11:58 صبح
جناب آقای حبیبی
دوست عزیز اگر محبت نی و آموزشت رو بصورت فایل قرار بدی متشکر میشیم و اگر ممکنه از ابتدائی ترین اون متشکرم

ali_habibi1384
شنبه 19 آبان 1386, 14:03 عصر
البته آقای MMR_1344 در حال ویراستش هستم تموم که شد توی سایت می زارم استافده کنید . بعدا به همین تاپیک سر بزنین.