PDA

View Full Version : تهیه فهرست ابتدای مجله یا کتاب

rezadavodi
چهارشنبه 16 آبان 1386, 15:17 عصر
خسته نباشید خدمت اساتید.
دوستان راهی وجود داره که شماره صفحه فهرست موضوعات استفاده شده در گزارش رو در ابتدا نمایش بدیم مثل کتاب یا مجله؟!
این توضیح رو بدم که اطلاعات از بانک خونده میشه و توی هشت موضوع دسته بندی شده که هر موضوع تموم میشه بعدش صفحه page break میشه تا موضوع جدید از ابتدای صفحه شروع بشه. حالا میخوام در ابتدای گزارش فهرست و شماره صفحه موضوعات (مثل فصلهای یک کتاب) رو نشون بدم.

sm
پنج شنبه 17 آبان 1386, 11:46 صبح
به راحتی امکانپذیر هست.
کافیه از خاصیت گروه بندی استفاده کنین تا مشکلتون حل بشه.

موفق باشید

rezadavodi
جمعه 18 آبان 1386, 10:02 صبح
به راحتی امکانپذیر هست.
کافیه از خاصیت گروه بندی استفاده کنین تا مشکلتون حل بشه.

موفق باشید

من الان از گروه بندی استفاده کردم و گزارش بصورت گروه بندی نمایش داده میشه. مشکلم اینجاست که میخوام در اول گزارش مثل فهرست کتاب لیست این گروه ها رو که قرار دادم جلوش شماره صفحه ای که اون گروه در گزارش شروع میشه رو قرار بدم.
فرض کنید یه کتاب دارای 5 فصل هست. میخوام در ابتدای گزارش تیتر این 5 فصل رو بذارم و جلوش شماره صفحه ای که اون فصل شروع میشه رو قرار بدم مثلا:
فصل 1: صفحه 4
فصل 2: صفحه 9
فصل 3: صفحه 25
...

یه موضوع دیگه هم هست که به این موضوع ربط داره بهمین خاطر تاپیک جدا نزدم
امکانش هست که موقعی که می خواهیم خروجی پی دی اف بگیریم و گزارشمون مثلا 5 گروه هست برای هر گروه یه پی دی اف بگیریم؟!
و روش تهیه پی دی اف بصورت کدنویسی چیه؟ و اگر بخواهیم dpi خروجی رو پائین بیاریم با کدنویسی چیکار میشه کرد؟

sm
جمعه 18 آبان 1386, 11:28 صبح
برای اینکه بتونین حالت اول سوال رو بدست بیارین کافیه از یه فرمولا استفاده کنین و فرمت مورد نظرتون رو بسازین... الان به کریستال دسترسی ندارم که مثالش رو براتون بزارم... اما خیلی راحته.
در مورد قسمت دوم سوالتون... شما میتونین توی کدنویسی از خاصیت Export استفاده کنین. تا حالا چک نگردم که میشه یه تعداد صفحه رو فرستاد یا نه... اما فکر کنم شدنی باشه... اگرم نشه میتونین با کدنویسی انجام بدین.
برای اینکه کیفیت رو پایین بیارین توی حالت معمولی امکانش نیست اما میتونین با دستکاری رجیستری اینکار رو انجام بدین که البته روش درستی نیست.

موفق باشید

rezadavodi
جمعه 18 آبان 1386, 16:32 عصر
برای اینکه بتونین حالت اول سوال رو بدست بیارین کافیه از یه فرمولا استفاده کنین و فرمت مورد نظرتون رو بسازین... الان به کریستال دسترسی ندارم که مثالش رو براتون بزارم... اما خیلی راحته.

برای من اگه راحت بود که مطرح نمی کردم !!!
اگه لطف کنی یه مثال بذاری یا یه کمی بیشتر راهنمایی کنی ممنون میشم

sm
شنبه 19 آبان 1386, 10:20 صبح
این هم یه نمونه
کافیه فایل اکسس رو قرار بدین توی درایو c و گزارش رو توی کریستال 10 باز کنین یا اینکه ببرینش توی پروژه و اضافه کنین.

موفق باشید

rezadavodi
شنبه 19 آبان 1386, 16:47 عصر
منظورم این نبود !!!
من کتاب رو مثال زدم برای اینکه موضوع روشن بشه
توی گزارش من کلا 8 تا موضوع هست بدون زیرموضوع
منتها شماره صفحات این موضوعات رو میخوام کریستال در بیاره !!!!
مثلا:
تیتر .................................................. ........... صفحه 2
اخبار انتظامی ............................................... صفحه 6
پیشنهادها و انتقادها ...................................... صفحه 12
...
...
الان گزارش من از توی بانک خونده میشه و مثلا میشه 60 - 70 صفحه که این هشت تا موضوع هم ثابت هست و براساس این موضوعات گروه بندی میشه و رکوردهای مربوط به هر گروه پشت سر هم نشون داده میشه بعدش هم مثل فصلهای کتاب یه صفحه خالی بعدش می زنه و میره سراغ گروه بعدی .
حالا توی صفحه اول گزارش میخوام بگم که مثلا کسی که میخواد رکوردهای مربوط به پیشنهادها و انتقادها رو ببینه صفحه چند گزارش رو بره ببینه. یعنی اینکه مثلا گروه پیشنهادها و انتقادها از صفحه 12 توی گزارش شروع میشه رو خود گزارش دربیاره. چون ممکنه که توی گزارش بعدی این گروه از صفحه 35 شروع بشه.
بهرحال مرسی از جوابت

rezadavodi
دوشنبه 21 آبان 1386, 13:58 عصر
دوستان کسی جواب این سئوال رو نمی دونه؟؟!!
بعبارت ساده تر مشکل من اینه که یه فرمول بنویسم که وقتی گزارش گروه بندی شده بتونه دربیاره که هر گروه از کدوم صفحه شروع میشه ...
اگه کسی در این زمینه تجربه ای داره لطفا بگه

sm
سه شنبه 22 آبان 1386, 00:12 صبح
مطمئنا با کدنویسی میشه این کار رو کرد. ایشالله کدش رو براتون میزارم.

موفق باشید

rezadavodi
جمعه 25 آبان 1386, 15:02 عصر
دوست عزیز Sm
سرت حتما شلوغه! اگه ممکنه یه راهنمایی بکن خودم ادامه اش بدم. زمان کم دارم
دستت درد نکنه

sm
شنبه 26 آبان 1386, 08:38 صبح
راستش با کدنو.یسی خواستم انجام بدم... نشد
شما اگه بیاین و تعداد رکوردهاتون رو توی صفحه مشخص کنین و بعد توی برنامه تقسیم کنین، میتونین صفحات رو بدست بیارین.
بازهم اگه راهی به ذهنم رسید میزارم براتون

موفق باشید

rezadavodi
شنبه 26 آبان 1386, 11:09 صبح
آخه مشکل اینجاست که تعداد رکوردهایی که توی هر صفحه قرار می گیره مشخص نیست!!
چون کریستال خودش صفحه بندی میکنه و یکسری عکس که توی بانک ذخیره شده (اسکن یه تکه از روزنامه) رو میاد توی صفحه می چینه ممکنه توی یک صفحه 1 رکورد جا بشه ممکنه 5 تا معلوم نیست.
خود کریستال وقتی میتونه موضوع بندی کنه براساس یه فیلد پس حتما میتونه بگه که هر موضوعی از کدوم صفحه شروع میشه درسته؟؟
بهرحال مرسی

rezadavodi
سه شنبه 29 آبان 1386, 16:31 عصر
راه حلی پیدا نکردی؟!
ببین در واقع اگه بشه total page count برای هر موضوع رو محاسبه کرد فک کنم حل بشه...
بدین صورت که توی section expert و تو هدر اولین گروه تیک reser page number after رو بزنیم و این فرمول رو هم بنویسیم:
Previous({Boride.Category}) <> GroupName ({Boride.Category})
حالا اگه page n of m رو توی بخش detail بذاریم تعداد صفحات هر گروه رو نشون میده..
منتها چطور میشه یه جایی اینها رو محاسبه کرد و بعد اینها رو توی یه متغیر ریخت و بعد اگر نتیجه اینجور بود:
گروه 1: 2
گروه 2: 4
گروه 3: 3
شماره صفحات اینجوری میشه:
گروه 1: 1
گروه 2: 1+گروه 1
گروه 3: 1+ گروه 1+ گروه 2
....
یعنی در واقع مشکل اصلی من اینه که نمی دونیم چطور از فرمولها استفاده کنم چون قرار هست نتیجه هم در report header اول گزارش نمایش داده بشه !!!
مرسی

sm
چهارشنبه 30 آبان 1386, 06:58 صبح
این که چطور به متغیرها دسترسی داشته باشین که اگه از نوع Global تعریف کنین همه جا بهشون دسترسی دارین اما مشکل همونیه که خودتون گفتین.
شمام میخواین این فهرست رو توی Report Header نمایش بدین ولی این امکانش نیست! چونکه این متغیرها همزمانیکه داره داده ها به کریستال اضافه میشن تکمیل میشه.

موفق باشید