PDA

View Full Version : گزارش به صورت ستونی تکرار شونده

hamed_bostan
پنج شنبه 17 آبان 1386, 17:31 عصر
با سلام
من یه لیست از اسامی دارم مثلا. یه کاغذ a4 هم دارم که سه تا ستونی جدا شده(سه تا ستون داره) و در ستون اول از 1 تا 15 و همینطور در ستون دوم از 15 تا 30 و ستون سوم از 30 تا 45 شماره گذاری شده . من چطور می تونم جدولم رو که شامل اسامی هست طوری توی گزارش نشون بدم که اسامی بر اساس ستون ها چیده و وقتی 15 تای اول چیده شده بره اول ستون بعدی اسامی رو بچینه به همین شکل الی اخر
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

hamed_bostan
جمعه 18 آبان 1386, 10:10 صبح
ان الله یحب الاعضا انک پاسخ فی تاپیک ال لاینحل

sm
جمعه 18 آبان 1386, 11:22 صبح
توی همون قسمت layout یه گزینه داره که میتونین بگین سطری مرتب کنه یا ستونی، بدیهیه که شما باید حالت ستونی رو انتخاب کنین.

موفق باشید

hamed_bostan
جمعه 18 آبان 1386, 15:17 عصر
بعد میتونیم تعداد ستون رو هم مشخص کنیم؟

hamed_bostan
جمعه 18 آبان 1386, 16:58 عصر
کجا باید این Layout رو پیدا کنم؟ نبود؟ روی فیلد؟؟؟

sm
شنبه 19 آبان 1386, 08:29 صبح
روی Detail Section راست کلیک کنین و گزینه Section Expert رو انتخاب کنین. گزینه Multiple Column رو برای Detail تیک بزنین تا تب Layout فعال بشه. بعد میتونین تنظیمات مورد نیاز رو انجام بدین.
برای اینکه بگین جند ستون بشه باید پهنای ستونها و فاصله بین اونا رو طوری تنطیم کنین که تعداد ستون موردنظرتون حاصل بشه.

موفق باشید

maryam_loyalty
دوشنبه 21 آبان 1386, 15:02 عصر
سلام به دوستان
من از این روش که گفتید استفاده کردم درست شد اما چپ چین هست چطوری می تونم راست چینش کنم؟
با تشکر

hamed_bostan
دوشنبه 21 آبان 1386, 15:42 عصر
من فعلا چپ چینش رو نیاز داشتم و توجه نکردم . maryam_loyalty (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=11007) راست میگه sm (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=5259) جان اگه بخوایم راست چین باشه باید چیکار کرد؟

sm
سه شنبه 22 آبان 1386, 00:04 صبح
مشکلش همینه!
کریستال RTL رو پشتیبانی نمیکنه. برای اینکه مشکل حل بشه میتونین دیتاست مربوطه رو طوری بسازین که خودتون راست به چپ رو پیاده سازی کنین.

موفق باشید

maryam_loyalty
سه شنبه 22 آبان 1386, 07:18 صبح
ممنون از پاسختون
فقط 1 چیزی ، این روش CrossTab که تو بعضی پستها نوشتین ، چطوری هست ؟ من کار نکردم . از اون روش نمی شه استفاده کرد و راست چین کرد؟؟ اگه میشه 1 توضیحی بدین.
با تشکر

sm
سه شنبه 22 آبان 1386, 08:03 صبح
متاسفاه Cross Tab هم همین مشکل RTL رو داره.

موفق باشید

hamed_bostan
سه شنبه 22 آبان 1386, 08:32 صبح
برای اینکه مشکل حل بشه میتونین دیتاست مربوطه رو طوری بسازین که خودتون راست به چپ رو پیاده سازی کنین.

میشه یه خورده اینو توضیح بدین؟ من مثلا 45 تا رکورد دارم اما 5 تا ستون 10 تایی که میشه 50 تا
اینطوری 5 تا رکورد اول ستون اول سمت راستم خالی میافته . طوری اون رو پر و 5 تا رکورد ستون اخر سمت چپم رو خالی کنم؟ ممنون از توجهت

sm
سه شنبه 22 آبان 1386, 12:14 عصر
تعداد ستونها که مشخصه.... تعداد سطرها رو نیز اگه مشخص هست که چه بهتر اگر هم نیست باید تنظیم کنین.
این دو مورد که حل باشه دیگه مشکلی نیست... شما میتونین با مضرب گرفتن از تعداد رکوردها و باقیمانده اون به راحتی تعدادی رکورد خالی همیشه در ستون آخر گزارش اضافه کنین.
با این ترفند مشکل حل میشه
این روش مخصوصا برای کسانیکه از Dataset استفاده می کنن، خیلی راحته

موفق باشید

rezaei manesh
شنبه 01 دی 1386, 10:01 صبح
سلام
ممنون حامد جان
من هم همین مشکل رو دارم در این تاپیک کامل توضیح دادم
من برای درست کردن تعداد ستون های ثابت در هر صفحه از همین روش ذکر شده در پست 13 استفاده می کنم اما حالا نیاز دارم که ستون ها از راست مرتب بشوند و نمی دونم چطور دیتا ست رو تنظیم کنم؟
یک راهی به ذهنم رسید نمی شه جدولم رو به دو تا دیتا ست تقسیم کنم و اونو در دوتا کراس تیبل کنار هم بزارم ؟
مهم اینه که چطور به بهترین شکل دیتا ست رو تنظیم کنیم؟
دوستان اگه پیشنهادی دارن بفرمایند
ممنون

dell816
سه شنبه 08 مرداد 1387, 11:17 صبح
امتحان کردم کار نمیکنه
میشه بیشتر توضیح بدید. همه را زیر هم میاره

rezaei manesh
سه شنبه 08 مرداد 1387, 11:43 صبح
wight رو درست تنظیم نکرده بودی
9 بزار مثلا
فایل پیوستت رو تغیر دادم در زیر هست

dell816
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 14:38 عصر
سلام دوست عزیز:

فایل ضمیمه شما باز نمیشود failed open. از چه ورژن کریستال استفاده کردید.
ورژن فایل من 7 است.

rezaei manesh
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 08:52 صبح
سلام دوست عزیز:

فایل ضمیمه شما باز نمیشود failed open. از چه ورژن کریستال استفاده کردید.
ورژن فایل من 7 است.

من همون فایل شما رو در دات نت 2005 باز کردم و ویرایش کردم و ذخیره کردم
احتمالا خود دات نت اونو به آپگراید کرده
در کل گفتم بهت که مشکل از کجا بود
ششما wight اونو 9 قرار بده حله