PDA

View Full Version : سوال : نحوه ی ساختار مقایسه دو String ؟

hp1361
پنج شنبه 17 آبان 1386, 19:41 عصر
سلام

یکی از دوستان در مورد مقایسه دو String توضیحاتی به شرح زیر داده بودند :

SyntaxCheck

سلام
مقایسه دو رشته از سمت چپ انجام میشه و هیچ مشکلی نداره.سال در سمت چپ و ماه و روز به ترتیب.کافیه در روشی که استفاده میکنیم برای تاریخها الگوی خاصی رو همیشه رعایت کنیم مثلا برای ماه دو کاراکتر رو در نظر بگیریم که برج نهم به این صورت نوشته میشه( 09) و نه (9) و یا سال دویستو یک رو بنویسیم 0201 (چهار کاراکتر). با این روش ثبت تاریخ بصورت کاراکتری هیچ مشکلی در مقایسه نخواهد داشت.

دوستانی که به طور حرفه ای با دلفی کار میکنند و با ساختار و نحوه کار دلفی آشنایی کامل دارند ممنون میشم نظرشون رو در مورد صحبت دوستمون اعلام کنند .(اینکه دلفی دو String رو از سمت چپ مقایسه میکنه )

دلفی در مورد مقایسه دو String اینها رو بیان کرده :

Strings are compared according to the ordinal values that make up the characters that make up the string. Character types are treated as strings of length 1.
Two packed strings must have the same number of components to be compared. When a packed string with n components is compared to a string, the packed string is treated as a string of length n.

ممنون و منتظرم

Mahmood_M
پنج شنبه 17 آبان 1386, 23:01 عصر
خوب ، مشکل کجاست ؟ سئوال چیه ؟
اگه میخواید همین رو بدونید که چطور مقایسه می کنه که خودتون نوشتید ( توضیحات انگلیسی )

اگه مشکلی هست بگید تا دوستان راهنمایی کنند ...

hp1361
جمعه 18 آبان 1386, 01:41 صبح
سلام

دوستانی که به طور حرفه ای با دلفی کار میکنند و با ساختار و نحوه کار دلفی آشنایی کامل دارند ممنون میشم نظرشون رو در مورد صحبت دوستمون اعلام کنند .(اینکه دلفی دو String رو از سمت چپ مقایسه میکنه )

ممنون و منتظرم

اگه با نظر دوستمون موافقین پس چه اشکالی داره از این روش برای ثبت تاریخ در بانکی مثل اس کیو ال سرور استفاده کنیم ؟

SYNDROME
جمعه 18 آبان 1386, 08:50 صبح
اگه با نظر دوستمون موافقین پس چه اشکالی داره از این روش برای ثبت تاریخ در بانکی مثل اس کیو ال سرور استفاده کنیم ؟
می توانی به روشی که دوستمان گفت تاریخ را ذخیره کنی و به راحتی هم تاریخ ها را با هم مقایسه کنی.(من خودم از این روش استفاده می کنم)
ولی یکی از مشکلات این روش این است که شما نمی توانید از توابع تاریخ خود SQL استفاده کنید چون دارید رشته ذخیره می کنی.
موفق باشید

dkhatibi
جمعه 18 آبان 1386, 13:39 عصر
تاریح را می تونی به شکل میلادی به کار بری و از رویدادهای OngetText و OnSetText و توابع مبدل تاریخ برای تبدیل تاریخها به هم استفاده کنی. من از این روش استفاده می کنم و مشکلی نداره.

hp1361
جمعه 18 آبان 1386, 14:21 عصر
پس شما تایید میکنید که در مقایسه رشته ها کاراکتر ها از سمت چپ با هم مقایسه میشن؟

ولی یکی از مشکلات این روش این است که شما نمی توانید از توابع تاریخ خود SQL استفاده کنید چون دارید رشته ذخیره می کنی.
موفق باشید

تنها مشکلش همینه ؟ مشکل دیگری نداره؟

SYNDROME
جمعه 18 آبان 1386, 16:10 عصر
تنها مشکلش همینه ؟ مشکل دیگری نداره؟

من به مشکل دیگری نخودم .
نظر دوستان دیگر را هم جویا شوید.
موفق باشید