PDA

View Full Version : همفکری در روش ذخیره عکس

rasool1110
جمعه 18 آبان 1386, 00:21 صبح
با سلام
من در یک برنامه برای ذخیره اطلاعات اصلی که شامل اعداد و اطلاعات مختلف می باشد از بانک پارادوکس استفاده کرده ام و برای ذخیره عکس نیز از پارادوکس استفاده کرده ام . اما این کار اشکالاتی را برای برنامه ایجاد نموده است . اول اینکه تنها فرمت BMP قابل ذخیره سازی و دوم اینکه وقتی حجم عکس ذخیره شده زیاد باشد برنامه قادر به نمایش ان نیست . حالا سوال من از شما این است : که ایا من می توانم بانک اطلاعاتی مجزایی برای ذخیره عکس در اکسس ایجاد کنم و فقط از ان برای ذخیره عکس استفاده کنم در صورت مثبت بودن جواب نحوه اتصال بانک برای ذخیره عکس و نمایش آن در کوئری را توضیح دهید این را هم بگویم که به این علت می خواهم تنها عکسها را در اکسس ذخیره کنم که حجم بانک اطلاعاتی بسیار بالا بوده و جداول و فیلدهای آنها بسیار زیاد است .

Batman
جمعه 18 آبان 1386, 09:15 صبح
با سلام
قبلا در این مورد بحث زیاد شده و نظرات مختلفی هم ارائه شده
1-اولین نظر اینه که خود عکس رو در بانک ذخیره کنیم که بسته به حجم عکس حجم بانک هم افزایش پیدا میکنه
2-دوم اینکه آدرس عکس رو در بانک ذخیره کنیم که اگر آدرس عوض بشه دیگه عکس load نمیشه
باز هم بستگش به نظر شما داره البته توی اکسس هر عکسی رو با هر حجمی میتونید ذخیره کنید
خوب یکی از راه حل ها رو انتخاب کنید تا براتون بیشتر توضیح بدم
موفق باشید

SYNDROME
جمعه 18 آبان 1386, 09:31 صبح
در اداحه صحبتهای Batman
می توانید در هنگام ذخیره سازی عکس حجم بالا را ذخیره نکنید و یا با نمایش یک پیغام سایز عکس را به حالت استاندارد در بیاورید تا حجم آن کم شود.
چرا کل بانکتان را در Acees یا SQL قرار نمی دهید تا آمکانات بیشتری به شما بدهد(البته SQL بهتره)
موفق باشید

dkhatibi
شنبه 19 آبان 1386, 21:37 عصر
تنها فرمت BMP نیست کافیست یونیت jpeg را اضافه کنید تا Jpg هم بتونید استفاده کنید.

Ahmad Chehreghani
شنبه 19 آبان 1386, 23:32 عصر
منم اول تبدیل به Jpeg می کنم اما بعد از آن تصویرم رو با توابع zlib فشرده می کنم
وقتی عکس را اسکن و به bmp تبدیل می کردم 24m بود
وقتی Jpeg می کردم اونم با 100 کیفیت به 2m کاهش پیدا کرد
وقتی هم که فشرده کردم بازم حجمش پایینتر اومد
منم بانک SQL رو پیشنهاد می کنم

oracle_2007
جمعه 03 خرداد 1387, 01:27 صبح
سلام
ميشه لطفا طريقه ذخيره عكس در اكسس 2003 رو هم بگين و يا يه نمونه بذارين ؟ ممنون ميشم كمكم كنين .

vcldeveloper
جمعه 03 خرداد 1387, 03:30 صبح
ميشه لطفا طريقه ذخيره عكس در اكسس 2003 رو هم بگين و يا يه نمونه بذارين ؟
فرقی با سایر ورژن های Access نداره. TBlobField را جستجو کنید.

eniak.master
جمعه 03 خرداد 1387, 20:07 عصر
با سلام
لطفا در مورد ذخیره کردن عکس در یک آدرس بدون اینکه در بانک ذخیره شود توضیح داده و یا کامپوننت آنرا زحمت بکشید .
منظورم این است که فقط آدرس و یا شماره عکس در بانک ذخیره شود ( برای سبک شدن بانک و دسترسی سریعتر) و دیگر هیچ!

reza69
شنبه 16 دی 1391, 08:58 صبح
من موقعی که عکسی با حجم بالا مثلا 2m رو ذخیره میکنم ذخیره نمیشه و از OLE object استفاده کردم. چجوری حجم فیلدم رو بالا ببرم؟

fahimi
شنبه 16 دی 1391, 14:10 عصر
با سلام
من از FILESTREAM که از SQL Server 2005 معرفی شده استفاده می کنم.
در خصوص FILESTREAM مطالب زیادی به زبان انگلیسی و هم فارسی موجود است.