PDA

View Full Version : آپلود فایل با پی اچ پی در فایرفاکس

navid_gh
جمعه 18 آبان 1386, 06:25 صبح
سلام به تمامی دوستان خوبم
یه سوال داشتم که امیدوارم کسی جوابشو بلد باشه چون خیلی ضروریه
من با پی اچ پی می خوام فایل آپلود کنم البته تو فایر فاکس از دستور $_FILES['userfile']['tmp_name'] استفاده کردم برای اینکه بتونم فایل آپلود کنم اینطوری می تونم فایل آپلود کنم با دستور move_uploaded_file ولی من می خواستم با دستور $_REQUEST['address'] که آدرس در اصل نام همون input filame که با دستور <input> اچ تی ام ال درست می کنم
من وقتی با این دستور می خوام یه فایلی رو از کامپیوترم آپلود کنم فایل رو آدرس کاملش رو تو قایرفاکس نمی زنه مثلا من می خوام فایلی با آدرس :
H:\\header.jpg رو آپلود کنم توی فایرفاکس مقداری که ارسال میشه فقط نام فایله یعنی header.jpg ولی توی internet explorer کل آدرس یعنی H:\\header.jpg ارسال می شه که من می تونم راحت آپلود کنم حالا از دوستان تقاضا دارم یه کمکی به من بکنند تا ببینم این مشکل چیه می خوام توی فایرفاکس آدرس کامل به متغییرم ارسال بشه نه فقط اسم فایل
ممنون از کمکتون

peyman1987
جمعه 18 آبان 1386, 09:40 صبح
دوست عزیز اولا کدهای PHP سمت سرور اجرا میشن و ربطی به فایرفاکس و IE نداره.
دوما شما چرا میخواین بجای FILES_$ از REQUEST_$ استفاده کنین؟
سوما این آدرسی که شما نوشتین یعنی چی؟؟؟

H:\\header.jpg

navid_gh
جمعه 18 آبان 1386, 10:09 صبح
ممنون از جوابت
اولا اگه ربط نداشت نمی گفتم اگه دقت کرده باشی من گفتم آدرس فایلی رو که می خوام آپلود کنم فایر فاکس نمی تونه هندل کنه ولی اینترنت اکسپلورر می تونه
دوما من برای یک کاری باید حتما از این دستور استفاده کنم چون می خوام لینک ارسالی را با hidden به یک صفحه ی دیگه بفرستم و اونجا عمل rename روی فایل رو انجام بدم
و سوما اون آدرس در اصل همون آدرس فایلی هست که توی هاردم وجود دارد یعنی تو درایو h و عکس header.jpg اینم از جواب
بازم ازت ممنونم که جواب دادی
حالا که واضح تر شد ببین می تونی راهی پیدا کنی؟

oxygenws
جمعه 18 آبان 1386, 13:51 عصر
اصولا آدرس فایل نباید ارسال بشه و بعید می دونم IE هم این کار رو بکنه و اگر هم انجام میده، اشتباه می کنه.

rename ربطی به آدرس کامل نداره، تو می تونی از طریق $_FILES['myfile']['name'] به هدفت برسی.

*نباید* اطلاعات هارد طرف به سمت سرور ارسال بشه، اینکه فلان فایل در کدوم شاخه قرار داره به سرور هیچ ربطی نداره و *نباید* ارسال بشه و اگه IE این کار رو می کنه، شدیدا اشتباهه :)

sweb
یک شنبه 20 آبان 1386, 11:18 صبح
اگه شما می خواین آدرس فایل و اسم فایل را بدست بیارید می تونید مقدار وارد شده value رو در input فایل با جاوا اسکریپت به یک value از نوع hidden انتقال بدین تاا اسم و مسیر فایل وارد شده توسط کاربر در سرور قابل پردازش باشه!!!

<form onsubmit="myfilename.value = name=myfile.value">
<input id="myfile" name="myfile" type="file" >
<input id="myfilename" name="myfilename" type="hidden" value="" >
</form>

navid_gh
جمعه 02 آذر 1386, 05:58 صبح
ممنون من خلاصه فقط آدرس رو می خواستم مهم نبود با چه زبانی خیلی ازتون ممنونم