PDA

View Full Version : گزارش گیری از چند جدول در یک صفحه ریپورت

abdollahkochy
شنبه 19 آبان 1386, 22:37 عصر
فرض کنید 2 جدول به نام A , B داشته باشیم و هر کدام دارای فیلد های متفاوتی باشند و به خواهیم 2 جدول را چاپ کنیم به صورتی که ابتدا تمام اطلاعات جدول A چاپ شود و بعد از آن تمام اطلاعات جدول B در همان صفحه چاپ گردد

در بحث های گذشته خیلی جستجو کردم اما به نتیجه درستی نرسیدم

در ضمن از quick report استفاده می کنم

منون می شوم اگر سوال من را بصورت کامل جواب دهید چون قبلاً یک سری اطلاعات را دیدم ولی درست سر در نیاوردم

dkhatibi
یک شنبه 20 آبان 1386, 07:01 صبح
شاید یک راه سریع استفاده از یک query باشد. البته تا آنجاکه بتوان فیلدها را به هم تبدیل کرد وگرنه نمی شه!

Valadi
یک شنبه 20 آبان 1386, 07:11 صبح
شما بایستی query استفاده کنی و همه جدول ها را Join کنید

daffy_duck376
یک شنبه 20 آبان 1386, 07:11 صبح
شما میتونی از 2 تا QRSubDetail استفاده کنی که خاصصیت DATA SOURECE اولی رو جدول A
و دومی رو جدول B بذاری این برای زیر هم چاپ کردن برای روبهردو چاپ کردن یه جدل واسطه
درست کن با فیلد های جدول a و b تمامی رکورد های دوتا جدول رو تو اون وارد کن بعد تو گزارش از جدول واسطه استفاده کن این روش عملی تره query هم میشه استفاده کرد ولی خیلی سخته چپ و راست ERROR میده اگه بازم سوال داشتی من در خدمتم

SYNDROME
یک شنبه 20 آبان 1386, 08:06 صبح
اول نگفتید مشکلتان دقیقاً چی است.
اگر منطورتان این است که تعداد ستونهایتان زیاد است می توانید در هر باند دو خط درست کنید و چاپ کنید.
اگر هم منظورتان نحوه ارتباط دو جدول است که دوستمان گفت با Join می توانی بر قرار کنید.
موفق باشید

A.Nemati
یک شنبه 20 آبان 1386, 15:27 عصر
یک راه قشنگ اینه که دو تا ریپورت جداگانه طراحی کنی و وقتی می‌خوای نمایش بدی از کامپوننت QRCompositeReport (که جزو کامپوننتهای Quick Report است) استفاده کنی.
این کامپوننت، هر چند تا ریپورت را که بهش معرفی کنی، پشت سر هم می‌چسبونه و یک ریپورت خروجی می‌ده.

abdollahkochy
یک شنبه 27 آبان 1386, 08:33 صبح
السلام علیکم
دوستان عزیز و گرامی از راهنمایی شما صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم بتوانم زحمات شما را جبران کنم.

من از دوتا QRSubDetail استفاده کردم و خاصیت Dataset هر باند را به ADOQUERY مورد نظر وصل کردم و الحمدلله مشکل من حل شد.البته خود Quick Report را به هیچ ADOQUERY ربط ندادم.

mehdimdp
سه شنبه 16 تیر 1388, 13:10 عصر
شما میتونی از 2 تا QRSubDetail استفاده کنی که خاصصیت DATA SOURECE اولی رو جدول A و دومی رو جدول B بذاری این برای زیر هم چاپ کردن

آقا من اين كار رو ميكنم ولي جواب نميده
ميشه يه نفر بيشتر توضيح بده؟