PDA

View Full Version : چجوری میشه با یه برنامه لوکال به ...؟

ahmad1358
یک شنبه 20 آبان 1386, 12:01 عصر
من یه برنامه نوشتم که میخوام کاربران یه فرمی رو تو سیستم خودشون پر کنن و محتویات اون فرم به به داخل بانکی در یک وب سایت اضافه بشه میخوام بدونم از طریق چه کامپوننتی این کار رو میشه کرد و آیا نمونه برنامه وجود داره برای این کار ؟
آیا میشه به صورت معمولی connection string - ادو کانکشن رو در قسمت سرور آی پی وب سایتو بدم یا نه؟
ممنون.

farhad110
یک شنبه 20 آبان 1386, 12:25 عصر
آیا میشه به صورت معمولی connection string - ادو کانکشن رو در قسمت سرور آی پی وب سایتو بدم یا نه؟

بله باید ip سایت رو وارد کنی و بقیه کارها مثل زمانی که روی لوکال انجام میدین اجرا میشه

nightHunter
یک شنبه 20 آبان 1386, 12:27 عصر
سلام

دوست عزیز اگر اون وب سایت NameBase باشه و نه IPBase اون وقت چی ؟

با تشکر .

ahmad1358
یک شنبه 20 آبان 1386, 12:30 عصر
اگه تو محیط command آدرس وب سایت رو ping کنی حتما آی پی سایت رو بهت میده.

ping www.yahoo.com

nightHunter
یک شنبه 20 آبان 1386, 12:46 عصر
اگر وب سایت NameBase باشه معلوم نیست که بانک اطلاعاتی اون حتما روی همون سرور باشه . فرضا SQL Server . با بدست آوردن آدرس IP اون وب سرور بطور حتم نمیشه گفت که میشه به بانک اطلاعاتی اون وب سایت دسترسی داشت .

mosharecat
یک شنبه 20 آبان 1386, 19:49 عصر
اگر وب سایت NameBase باشه معلوم نیست که بانک اطلاعاتی اون حتما روی همون سرور باشه . فرضا SQL Server . با بدست آوردن آدرس IP اون وب سرور بطور حتم نمیشه گفت که میشه به بانک اطلاعاتی اون وب سایت دسترسی داشت .

آقا دقیقا منم همین مشکلو دارم منتها 2-3 بار این سوالمو پرسیدم وخدایی خیلی به جوابش احتیاج دارم ... اما آقای کشاورز با بی مهری بهم کارت زرد دادن آخه این انصافه ؟!!!

ghabil
یک شنبه 20 آبان 1386, 20:56 عصر
من این سوال رو اینجا زیاد دیدم ؛ وصل شدن مستقیم به دیتابیس روی یک هاست HTTP در حالت کلی درست نیست ، اما تبصره هایی هم داره .
به هر حال راه حل درست اینه که بجای استفاده از یک تکنولوژی 2 لایه از یک تکنولوژی 3 لایه استفاده کنید ، یعنی اینکه یک برنامه بعنوان سرور بنویسید و روی هست بزارید (یک CGI یا ISAPI یا ASP یا PHP یا ...) که این نرم افزار به دیتابیس وصل باشه ، این به این معنیه که ارتباط بین برنامه سرور به شکل Private هست که استاندارد بسیار مهمی هست ، بعد لایه سومی بنویسید که همون برنامه کلاینتتون هست ، این برنامه از طریق استاندارهای وب سرویس ها یا حتی HTTP ساده اطلاعت مورد نیاز رو از کاربر بگیره و به سرور موجود روی هاست بده و اون برنامه هم اطلاعات رو توی دیتابیس بنویسه و اطلاعات لازم رو از دیتابیس بخونه و به برنامتون بده .
امیدوارم که براتون جواب سوالتون روشن شده باشه.

AlirezaBahredar
دوشنبه 21 آبان 1386, 07:45 صبح
در تایید صحبت های علیرضا شاید لازم باشه مطلب رو با یک مثال ساده روشن کنم.فرض کنید شما می خوای 3 تا فیلد توی دیتا بیست ذخیره کنی.با نام ID,Name,Family .برای این کار بایستی یک page با یک زبان تحت وب داشته باشی(با یک زبانی مثلPHP,ASP,JSP,CF)که این اطلاعات رو توی DataBase روی هاستت ذخیره کنه و حتما متد استفاده شده بایستیGet باشه.حالا از طریق برنامه ای که با دلفی می نویسی بایستی url مورد نظر جهت ذخیره شدن را ایجاد کنی.برای این منظور از کامپوننت WebBrowser استفاده میکنی با اینصورت

WebBrowser1.Navigate('http://www.test.com/?ID='+Edit1.text+';Name='+Edite2.text+';Family='+E dite3.text';');

توجه داشته باش که این روش یک روش بهینه نیست...در برخی موارد مشکل داره...مثلا اگه بخوای یک متن بیش از 255 کاراکتری رو ارسال کنی چون متد Getمحدودیت داره این روش کار ساز نیست.یا اگه بخوای یک عکس رو ذخیره کنی این روش کار ساز نیست.چون بایستی از متد Post استفاده کنی.

Saeid59_m
دوشنبه 21 آبان 1386, 09:02 صبح
خیلی ساده است
البته اون ip که شما می خواهید . ip‌ سرور سایته نه خود سایت . که زمان ثبت یک دیتابیش توی سایت مشخص می شه . البته توی بعضی سایتها قبلش باید dsn رو هم تعریف کنید .

ghabil
دوشنبه 21 آبان 1386, 19:52 عصر
حتما متد استفاده شده بایستیGet باشه.

نه اینطور نیست اتفاقا نباید از متد Get استفاده بشه باید از متد Post استفاده بشه به دلایل زیاد مگر اینکه برنامه خیلی مبتدیانه باشه، ضمنا استفاده از WebBrowsr هم توصیه نمیشه ، بجاش از یک IDHTTP استفاده کنید حداقل ، برای فرستادن اطلاعات هم با استفاده از Post مقادیر ContentFieldش رو مقدار دهی کنید.

AlirezaBahredar
سه شنبه 22 آبان 1386, 07:25 صبح
داداش علیرضا....
من اطلاعات کمی نسبت به این موضوع دارم. میشه لطف کنی یک مثال با متد Post و با استفاده از IDHttp اینجا بذاری......
ممنون میشم.(در ضمن توی متن بالا یک غلط املائی هست درستش کن داداش.)

ghabil
سه شنبه 22 آبان 1386, 23:52 عصر
بیا داداش اینم یک مثال (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=84638)