PDA

View Full Version : بهترین روش برای تقسیم کردن دیتا بیس بین چند فایل چیست؟

shervinrv
یک شنبه 20 آبان 1386, 21:42 عصر
دوستان دیتا بیس من خیلی داره بزرگ میشه
من حدود 1-2 میلیون رکورد دارم که به خاطر حجم محتواشون هر 15 هزار رکورد 300 مگ فضا میخواد حالا فکر کنید که 1 میلیون رکورد چقدر زیاد میشه و این باعث میشه که سرعت خیلی پایین بیاد
حالا به نظرتون چیکار کنم؟
یه دیتا بیس دیگه درست کنم و از یه حجمی به بعد بقیه رو اون تو بریزم؟
نظر شما چیه؟
چجوری بین اینا ارتباط برقرار کنم؟

eyes_shut_number1
یک شنبه 20 آبان 1386, 22:39 عصر
Behtarin rah ine ke maslan har 10000 record ro ba partitioning kardan daron file group jaye mokhtalef bezary

shervinrv
یک شنبه 20 آبان 1386, 22:43 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید؟

eyes_shut_number1
دوشنبه 21 آبان 1386, 00:00 صبح
ye esterategy hast ke Partitioning e
in kar miyad be teade moshakhas rocrd hato dakhele file group haii ke vasash tain kardi mirize
ba in hajme shoma ehtemalan 20 FileGroup darid
baraye tozihate bishtar toye Books Online search konid
Partitioning
File group

AminSobati
دوشنبه 21 آبان 1386, 00:11 صبح
دوست عزیزم،
تا جایی که امکانات نرم افزاری اجازه میده، باید دیتابیس رو بهینه کرد. بقیه کار به عهده ارتقاء سخت افزاری هست. فرضا دیسکهای SCSI با سرعت بالا یا RAID و ...
بهینه سازی خود بانک (نرم افزاری)، کاملا برمیگرده به ساختار جداول، نحوه گزارشگیری و چند پارامتر دیگه. لذا نمیشه یک دستورالعملی ارائه کرد که برای همه سناریوها مناسب باشه

shervinrv
دوشنبه 21 آبان 1386, 00:39 صبح
دوست عزیزم،
تا جایی که امکانات نرم افزاری اجازه میده، باید دیتابیس رو بهینه کرد. بقیه کار به عهده ارتقاء سخت افزاری هست. فرضا دیسکهای SCSI با سرعت بالا یا RAID و ...
بهینه سازی خود بانک (نرم افزاری)، کاملا برمیگرده به ساختار جداول، نحوه گزارشگیری و چند پارامتر دیگه. لذا نمیشه یک دستورالعملی ارائه کرد که برای همه سناریوها مناسب باشه
والا من سعی کردم بهینه باشه
کوئری ها مناسب باشن
و نوع فیلد ها هم طوری باشه که الکی باعث اضافه حجم نشه ولی خب حجم داده ها بالاس
و فکر میکنم حجم دیتا بیس به 10 گیگ برسه و تا اونجایی که جاهای دیگه دوستان گفتن تا 4 گیگ سرعت خوبه فکر میکنم هر چقدر سخت افزار هم قوی باشه دیگه 10 گیگ هم زیاد باشه این طور نیست؟

AminSobati
سه شنبه 22 آبان 1386, 01:17 صبح
نمیدونم بر چه معیاری میفرمایید بهینه هست! به هر حال...
اگر از SQL Server 2005 استفاده میکنین، میتونین Horizontal Partitioning روی رکوردها انجام بدین، یا با Filegroup اطلاعات LOB رو جدا کنین...
همونطور که عرض کردم خیلی به نحوه دسترسی به اطلاعات بستگی داره و نمیشه یک دستورالعمل کلی ارائه کرد.

mehdisky
جمعه 02 آذر 1386, 22:40 عصر
سلام: من در نصب sql server2005 مشکل دارم مشکل من در انتخاب user name, password, domain است و همچنین database:عصبانی++: