PDA

View Full Version : function keys

mohammadsaleh
دوشنبه 21 آبان 1386, 08:14 صبح
با استفاده از ماکرو autokeys میشه براحتی از طریق کی بورد با کلیدهای فانکشن یا دیگر کلیدها و یا ترکیبی از شیفت یا کنترل با هر یک از کلیدها فرمانی رو اجرا کرد . اما کلید alt دراین ماکرو قابل تعریف نیست یا حداقل من نمی دونم . دوستان اولا میخوام بدونم این کلید در ماکرو آیا قابل تعریف با کلیدهای دیگه هست یاخیر و ثانیا برای تعریف همین کلیدهای ترکیبی و فراخواندن اون توسط برنامه به صورت یک مدول چه کار باید بکنم که مثلا یک دستور رو بتونم اجرا کنم . ترکیب همه کلیدها را می خوام مثل f1 ....f12 و نیز ترکیب اون با هریک از کلیدها یی مثل shift ctrl alt و نحوه اجرا فرمان بعد از اون رو.

mostafa-sohrablou
دوشنبه 21 آبان 1386, 09:26 صبح
این یه نمونه برنامه است که در اون می توانی کد اسکی تمام کلیدها را بدست بیاری

zentex
جمعه 24 آبان 1387, 15:48 عصر
این یه نمونه برنامه است که در اون می توانی کد اسکی تمام کلیدها را بدست بیاری
سلام میشه یکم ساده تر توضیح بدید
در ضمن یه سوال هم تو همین زمینه داشتم
بعد ازیانکه یک فرم رو با این کلید مثلاً F2 باز کردم می خوام از اطلاعاتی که تو اون هست(این فرم به صورت تیبل باز میشه)با زدن اینتر اون آیتم تو تیبل وارد فیلدم شه

e601
شنبه 25 آبان 1387, 22:01 عصر
با سلام

اما کلید alt دراین ماکرو قابل تعریف نیست یا حداقل من نمی دونم . دوستان اولا میخوام بدونم این کلید در ماکرو آیا قابل تعریف با کلیدهای دیگه هست یاخیر

دوست عزیز کلیدهای اصلی کیبورد بصورت زیر تعریف میشن:

Shift ---> +
Ctrl ---> ^
Alt ---> %

برای استفاده از کلیدهای F روی کیبورد باید نام آنرا داخل آکولاد قرار دهید مثلا برای F3 باید {F3} رو وارد کنید. ضمن اینکه ترکیب Alt با سایر کلیدها تقریبا مثل ترکیب Shift و یا Ctrl با اونها هستش با این تفاوت که ظاهرا اجازه ترکیب Alt با یک کلید تابعی F رو نداریم !
دیگه بقیه ترکیبها رو هم خودتون میتونید تست کنید.

تعریف همین کلیدهای ترکیبی و فراخواندن اون توسط برنامه به صورت یک مدول چه کار باید بکنم که مثلا یک دستور رو بتونم اجرا کنم

باید کدی که میخواهید اجرا بشه رو بصورت Function (و نه سابروتین) تعریف کنید و در قسمت Action گزینه RunCode و در قسمت ّFunction Name نام تابع مورد نظرتون رو وارد کنید

موفق باشید...

jalalshahabi
دوشنبه 02 دی 1387, 14:57 عصر
ممكنه يه نفر لطف كنه كد اسكي spsce بگه ممنون

hamedMohammad
دوشنبه 02 دی 1387, 21:59 عصر
ممكنه يه نفر لطف كنه كد اسكي spsce بگه ممنون

با سلام
جواب عدد 32 می باشد
موفق باشید