PDA

View Full Version : یه userControl دارم که ساختارش همان Table است اما

odiseh
دوشنبه 21 آبان 1386, 12:32 عصر
سلام
من یه UserControl درست کردم که با کمک table مربوط به html درست شده و توس همه page های سایت از این UserControl استفاده می کنم

می خوام هر کاربری که وارد سایت میشه...سیستم کنترل کنه ببینه مثلا اگه کارمند هست
یه قسمت از این Usercontrol براش قابل رویت باشه در غیر اینصورت نه!

اینکه می گم کارمند باشه باید با یه کوئری به DB اینو تشخیص بدم یعنی Server-side هست

حالا چطوری اینو پیاده سازی کنم؟

hamed_bostan
دوشنبه 21 آبان 1386, 15:30 عصر
قاعدتا شما باید از یکی از روش های Authntication کاربرتون رو احراز هویت کنین و بعد نقش اون رو که قبلا توی برنامه تعریف شده از دیتابیس بکشین بیرون. بعد میتونین توی لود user control حودتون شرط بذارطن که در صورت بودن هر نقش خاص چه قسمتی رو نشون و چه قسمتی رو پنهان کنه
موفق باشید

odiseh
سه شنبه 22 آبان 1386, 13:54 عصر
قاعدتا شما باید از یکی از روش های Authntication کاربرتون رو احراز هویت کنین و بعد نقش اون رو که قبلا توی برنامه تعریف شده از دیتابیس بکشین بیرون. بعد میتونین توی لود user control حودتون شرط بذارطن که در صورت بودن هر نقش خاص چه قسمتی رو نشون و چه قسمتی رو پنهان کنه
موفق باشید

حامد خان
ممنون از توجهت ولی من باز سوال دارم:
ببین این UserControl من با استفاده از تگهای table که توی html هست درست شده حالا من اگه بخوام با توجه به نقش کاربر یکی از سطرهای این usercontrol رو ناپدید کنم چطوری اینکارو بکنم؟
بعدشم چون این Usercntrol توی همه صفحات سایت استفاده شده ، من باید توی init event خود usercontrol این بررسی و ناپدید کردن اون سطرو انجام بدم یا کجا؟

با تشکر مجدد

hamedgh
سه شنبه 22 آبان 1386, 13:59 عصر
می توانی از multi view استفاده کنی برای هر نقش یک view درست کنی و به هر کس ویو خودش را نشان بدهی
این طوری درد سرت کمتر خواهد بود

بعدشم چون این Usercntrol توی همه صفحات سایت استفاده شده ، من باید توی init event خود usercontrol این بررسی و ناپدید کردن اون سطرو انجام بدم یا کجا؟

توی خود یوزر کنترلت باید انجام بدهی

hamed_bostan
سه شنبه 22 آبان 1386, 16:14 عصر
دوست عزیز اولا که میتونی محتویات هر سطر رو توی یه panel بندازی و حالشو ببری
دوم تو همون form_load مربوط به یوزر کنترل بندازش که ساده تر هم یاشه

odiseh
چهارشنبه 23 آبان 1386, 14:23 عصر
حامد خان مرسی مشکلم حل شد.