PDA

View Full Version : حذف راست کلیک از webbrowser

Batman
دوشنبه 21 آبان 1386, 12:44 عصر
با سلام
دوستان من یه popup menu خودم تعریف کردم اما زمانیکه توی webbrowser کلیک راست میکنم به جای منوی من منوی خود webbrowser باز میشه
خوب حالا چجوری میشه راست کلیک پیش فرض webbrowser رو غیر فعال کرد یا اینکه مثلا به نگه داشتن یه کلید منوی طراحی شده توسط من نمایش داده بشه
ممنونم

ahmad1358
دوشنبه 21 آبان 1386, 13:15 عصر
خب تو قسمت popup menu از webbrowser نام کامپوننت popup menu خودت رو بذار.

Batman
دوشنبه 21 آبان 1386, 15:59 عصر
خب تو قسمت popup menu از webbrowser نام کامپوننت popup menu خودت رو بذار.
دوست عزیز مثل اینکه یا سوال رو نخوندی یا اینکه اصلا متوجه نشدی خودم کاری رو که گفتی کردم منتها باز هم راست کلیک webbrowser زمانیکه صفحه در حال load شدن اجرا میشه و کلیک راست من دیگه اجرا نمیشه
دوستان کسی نظر دیگری نداره

vcldeveloper
دوشنبه 21 آبان 1386, 23:43 عصر
How to Disable Context Menu in a TWebBrowser (http://delphi.about.com/cs/adptips2004/a/bltip0504_3.htm)

Batman
دوشنبه 28 آبان 1386, 10:46 صبح
با سلام جناب کشاورز مشکل حل شد اما کد توی لینک فوق کلا کلیک راست روی از روی webbrowser برمیداره و دیگه نمیشه هیچ popupmenu ای رو بهش وصل کرد
من میخوام خودم یه popupmenu ای رو که طراحی میکنم بهش وصل کنم و فقط اونو نشون بده
ممنونم

lebrahimi
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 14:54 عصر
سلام ... میشه بگید با کد توی اون سایت چطوری مشکل راست کلیک نشدن حل می شه. مثلا از اون تابع کجا استفاده می شه؟ و MouseHook چی هست؟؟ که دلفی من نمی شناسه؟

vcldeveloper
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 18:22 عصر
میشه بگید با کد توی اون سایت چطوری مشکل راست کلیک نشدن حل می شه. مثلا از اون تابع کجا استفاده می شه؟Hook را در سایت جستجو کنید. بطور کلی، اون تابع هر زمان که موس شما عملی در برنامه شما انجام بده، فعال میشه و بررسی میکنه که آیا روی WebBrowser راست-کلیک کردید یا نه.
http://delphi.about.com/od/kbwinshell/a/delphi_hook.htm

و MouseHook چی هست؟؟ که دلفی من نمی شناسه؟کافی بود به راهنمای SetWindowsHookEx مراجعه می کردید تا ببینید چه مقداری را بر میگردونه، بعد متغیری با نام MouseHook از همون نوع تعریف می کردید. مقدار برگشت داده شده از SetWindowsHookEx یک HHook هست، یعنی یک مقدار Cardinal.

vcldeveloper
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 18:26 عصر
من میخوام خودم یه popupmenu ای رو که طراحی میکنم بهش وصل کنم و فقط اونو نشون بده
هر چند سوال قدیمی هست، می تونید از EmbeddedWeb استفاده کنید. یک مجموعه کامپوننت رایگان هست که از همون WebBrowser استفاده میکنه، ولی خیلی از امور را به شکل ساده تری در اختیار برنامه نویس قرار میده، مثلا برای راست کلیک، فقط کافیه منوی مورد نظر خودتون رو به خصوصیت PopupMenu آن اختصاص بدید.
درباره اش قبلا در سایت بحث کردیم، لینکش هم در سایت موجود هست، در اینترنت هم به راحتی پیدا میشه.