PDA

View Full Version : اضافه کردن دیتابیس به به فایل setup پروژه

cookie2007
سه شنبه 22 آبان 1386, 15:07 عصر
با سلام
من در برنامه windows application به دیتا بیس (sqlServer2005 )وصل شده ام و با دیتا بیس کار میکنم
حالا که میخواهم فایل setup برنامه را درست کنم نمیدانم چگونه فایل های DB را به آن اضافه کنم. (من برای اضافه کردن connection به برنامه نوع datasource را sql server data base file انتخاب کرده ام و زبا برنامه نویسی من c# است). لطفا مرا راهنمایی کنید.

hassan razavi
سه شنبه 22 آبان 1386, 20:14 عصر
من با برنامه Setup فقط فایل Database رو کپی میکنم و بعد هر بار اول اجرای برنامه چک میکنم اگه Database برنامه Attach بود در Sql Server گه هیچ و اگه نبود ، اگه فایلش موجود بود در مسیر مورد نظر ، آون رو Attach میکنم.

NasimBamdad
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 22:25 عصر
من با برنامه Setup فقط فایل Database رو کپی میکنم و بعد هر بار اول اجرای برنامه چک میکنم اگه Database برنامه Attach بود در Sql Server گه هیچ و اگه نبود ، اگه فایلش موجود بود در مسیر مورد نظر ، آون رو Attach میکنم.

میشه کدش رو بدید ؟

majid.gymnast
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 08:53 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?319819-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-sql-server

firoozi90
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 11:06 صبح
بهترین راه اینه که شما دیتابیستونو به همراه فایل لاگش به پوشه debug برنامه کپی کنید و از طریقه کد زیر به پایگاه داده متصل بشید.ینجوری هیچ مشکلی در ستاپ کردن نیست و نیازی نیست دیتابیس اتچ بشه.

SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\TAGHVIM.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

sadin6879
جمعه 05 اسفند 1390, 11:38 صبح
بهترین راه اینه که شما دیتابیستونو به همراه فایل لاگش به پوشه debug برنامه کپی کنید و از طریقه کد زیر به پایگاه داده متصل بشید.ینجوری هیچ مشکلی در ستاپ کردن نیست و نیازی نیست دیتابیس اتچ بشه.

SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\TAGHVIM.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

من کاری که شما گفتید رو انجام دادم اما وقتی فرمم داره از sql لود میشه این خطارو می ده Invalid value for key 'attachdbfilename'.

sadin6879
یک شنبه 07 اسفند 1390, 21:31 عصر
چند سوال پیش میاد واسم اینکه : تو کامپیوتر کلاینت چی نصب کنم ؟
دیتا رو کجا بذارم . من با sql 2008 کار می کنم .

firoozi90
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 15:34 عصر
توی کامپیوتر کلاینت شما windows installer و framework و برای احتیاط sql express باید نصب بشه و اگر هم کرستال ریپورت استفاده کردی اونم باید نصب بشه. البته موقع ستاپ ساخت کافیه تیک اینارو بگذاری.
امیدوارم منظورت درست متوجه شده باشم

فاطی.جدا
یک شنبه 15 بهمن 1391, 14:16 عصر
من هر کاری میکنم و هرچقدر این کد رو امتحان میکنم اما باز هم دیتابیس اتچ نمیشه :(

F.N.44
دوشنبه 12 تیر 1396, 18:58 عصر
من موقع اتصال به دیتا بیس با سرور SQLExpress با این خطا رو به رو میشم راه حل مشکلش چیه ؟

TITLE: Connect to Server
------------------------------

Cannot connect to SQLExpress.

ADDITIONAL INFORMATION:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 53)

The network path was not found