PDA

View Full Version : حفاظت تصاویر برنامه از پاک شدن

smt1383
سه شنبه 22 آبان 1386, 16:22 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی
من برنامه ای نوشته ام که تعدادی فرم دارد و هر فرم یک تصویر زمینه دارد . من تصاویر زمینه را در یک فولدر ذخیره کرده ام که هنگام باز شدن فرم مربوطه تصویر آن فرم از داخل آن فولدر load می شود .
حال مشکل این است که اگر کاربر عمداً یا سهواً تصاویر را حذف کند دیگر فرم های مر بوطه به خطا مواجه می شوند .
می خواستم بدانم چکار کنم که این تصاویر در دسترس کاربر نباشد .
ممنون

Valadi
سه شنبه 22 آبان 1386, 16:37 عصر
با سلام
آیا چه نیازی چنین کاری بکنی ؟(منظورم اینه که از برنامه ای که نوشتی چه انتظاری داریو می خواهی چه کار کنه )

JAFO_IRAN
سه شنبه 22 آبان 1386, 17:38 عصر
یک راه اینه که تصویر را در همان image component که در فرم هست Load کنی و همراه فرم ذخیره کنی. البته فرمت بزرگ میشه اما اگر auto create نباشه مشکلی نیست.

smt1383
چهارشنبه 23 آبان 1386, 09:25 صبح
راستش نمی خواهم تصاویر را مستقیماً load کنم چون حجم برنلمه زیاد می شود و سرعت اجرا را هم پایین می آورد .
منظور من این است که بعضی فایل ها که برنامه از آن ها استفاده می کند مانند تصاویر یا فایلهای صوتی و ... به طور مستقیم در دسترس کاربر نباشد .

JAFO_IRAN
چهارشنبه 23 آبان 1386, 18:26 عصر
بالاخره باید درجایی ذخیره بشند. فایلها به هرحال در خطر تغییر یا حذف قرار دارند. شاید بتوان تمام فایل ها را در یک فایل جمع کرد و با روشی مثل resource یا مانند آن اطلاعات را با stream از یک فایل تکی خواند - اما به هر حال همان فایل نیز در خطر قرار دارد.
البته در ابتدای اجرای برنامه هم میتوان وجود فایل (ها) و صحت آنها را بررسی کرد و سپس به برنامه اجازه اجرا داد...

ghabil
چهارشنبه 23 آبان 1386, 20:05 عصر
. شاید بتوان تمام فایل ها را در یک فایل جمع کرد و با روشی مثل resource یا مانند آن اطلاعات را با stream از یک فایل تکی خواند - اما به هر حال همان فایل نیز در خطر قرار دارد.

جسارتا این هم لینک آموزش (http://delphi.about.com/od/objectpascalide/a/embed_resources.htm)استقاده از Resource فایلها که قبلا علی کشاورز گذاشته بود