PDA

View Full Version : چند تا سوال در مورد ASP.NET دارم.لطفا کمکم کنید.

vb4u
سه شنبه 19 خرداد 1383, 08:30 صبح
سلام.

1) عنصر TEXTBOX‌ ی که مال خود ASP.NET هست، رویداد OnClick‌ یا OnBlur نداره.
اگه بخوام از این رویدادها واسه TEXTBOX ام استفاده کنم، باید از HTML TEXTBOX استفاده کنم یا راهی هست که از ASP TEXTBOX استفاده کنم؟؟

2) دو تا اسکریپت دارم. یکی که VB.NET هست و روی سرور اجرا میشه یکی هم جاوا اسکریپت هست که روی Client اجرا میشه. حالا فرض کنید یک دکمه Submit دارم. می خوام وقتی روش کلیک کردم بگم اول اون جاوا اسکریپت رو اجرا کن اگه نتیجه درست بود بعدش اون اسکریپت VB.NET رو اجرا کن.

3) سایتم رو Upload کردم. ولی توی Windows 98 ترکیب بعضی از اجزا به هم می ریزه و فونت Tahoma با اینکه گفتم با اندازه 2 نمایش داده بشه با اندازه 3 نمایش داده میشه ولی هیچ کدوم از این مشکلات توی ویندوز XP وجود نداره و سایت به خوبی کار می کنه!!!

از راهنماییتون پیشاپیش ممنونم.
بهروز
:) :) :)

Farhad.B.S
سه شنبه 19 خرداد 1383, 17:03 عصر
1.برای مدیریت این رویداد ها لازمه که از اسکرپیت های سمت کلاینت استفاده کنید.میتونید از همون کنترل های Asp.net استفاده کنید و برای اونها اسکریپت سمت کلاینت بنویسید ، منتها این رو هم در نظر داشته باشید که داخل این اسکریپت نمیتونید کد های سمت سرور رو اجرا کنید.

2.ابتدا در کد سمت کلاینت عملیاتی رو که لازم دارید انجام میدید ، سپس در صورتی که میخواید از اجرای کد سمت سرور جلوگیری کنید ، از بازگشت زیر استفاده کنید :

return false;
برای نوشتن اسکریپت سمت کلاینت برای کنترل های سمت سرور میتونید از کد زیر استفاده کنید :

MyControl.Attributes.Add("onclick","my_client_function()");

3.در 98 از چه مرورگری استفاده میکنید ؟

vb4u
پنج شنبه 21 خرداد 1383, 07:55 صبح
سلام.
از راهنماییتون ممنونم.
این وبلاگی هست که Upload کردم.
http://vb4u.europe.webmatrixhosting.net

مرورگر من توی ویندوز 98 IE.6.0 هست.
اون چیزی رو که شما گفتید انجام دادم یعنی اسکریپت سمت کلاینت رو توی ASP Button فراخونی کردم ولی این Error رو داد.
Mu_Client_Function() is not a member of mypage.aspx
:( :( :( :(

Farhad.B.S
جمعه 22 خرداد 1383, 20:08 عصر
تابعی با این نام در صفحه mypage.aspx ایجاد کرده اید ؟
این تابع میتونه در لا به لای گد های اچ تی ام ال باشه و ظاهری شبیه به این داشته باشه :

<script>
function my_client_function() {
alert("Hi !");
return false;
}
</script>