PDA

View Full Version : ارسال پارامتراز جاوا به asp.net 2003

haste asli
پنج شنبه 24 آبان 1386, 09:55 صبح
با سلام

من یه مشکل دارم که شاید راه حلش خیلی اسون باشه ولی نتونستم جوابی تو تاپیکها براش پیدا کنم .

من یه صفحه asp.net دارم که خیلی طولانیه میخوام وقتی کاربر مثلا تا وسط صفحه scroll کرد و یکی از کلیدهای ثبت را زد پس از postback دوباره تو همون پوزیشن باشه نه ابتدای صفحه . با دستورات جاوا میشه موقعیت فعلی صفحه رو تو یه متغیر ذخیره کرد اما چطور می تونم این مقدار را موقع submit به صفحه پاس بدم یا در page_Load با چه دستوری می تونم این مقدار را بخونم تا صفحه مجددا تو همون موقعیت لود بشه.
با تشکر.

abadanboy
پنج شنبه 24 آبان 1386, 10:16 صبح
میتونی متغییر رو تو یه hidenfild بریزی و بعد با .net بخونی

haste asli
پنج شنبه 24 آبان 1386, 10:22 صبح
با تشکر از جوابتون
من مقدار رو تو متغیر ریختم ولی نمیدونم چطوری تو .net اون مقدار رو بخونم

abadanboy
پنج شنبه 24 آبان 1386, 12:20 عصر
java

var j=document.getElementById("hh3").value;
j=22;

or

document.getElementById("hh3").value=p

.net

string hiden=hh3.value

asp.net

<asp:HiddenFieldrunat="server"ID="hh3"/>

ببین اول مقدارتو با جاوا می دی به یه hidden fild که runat="server" داره خوب یعنی وقتی مقدار گرفت دیگه تو کد می تونی این مقدارو ازش بگیری مثل این که می خوای یه مقدار رو با vb/c# از یه تکست باکس بگیری به همین سادگی

haste asli
پنج شنبه 24 آبان 1386, 13:27 عصر
با تشکر از حسن توجه شما
کاری که من کردم این شکلیه
string s4 = "<script language='JavaScript'>var scroll_Y= document.body.scrollTop;function set_scroll(){scroll_Y=document.body.scrollTop;}</script>";
Page.RegisterStartupScript("SetScroll",s4);

و تابع set_scroll را در فرمم به این شکل صدا زدم

<"()body onscroll="set_scroll>
و حالا می خوام وقتی صفحه postback شد مقدار scroll_Y رو بخونم و به شکل زیر دوباره به صفحه بفرستم تا صفحه scroll بخوره
lbl_error_message.Text="<script language = 'javascript'>window.scroll(0,"+scroll_y+");</"+"script>";
حالا چطور می تونم این مقدار را بخونم یا به هر شکل دیگه یک پارامتر تو java تعریف کنم که در codebehind در زمان اجرا بشه بهش دسترسی داشت نمیدونم .
ممنون میشم راهنمائی کنید.

haste asli
پنج شنبه 24 آبان 1386, 14:19 عصر
با تشکر از شما بچه آبادان
مشکل به همون شکلی که گفتید و با کمی تغییرات رفع شد مثلا فیلد hiden این شکلی بود

input type="hidden" id="Scroll_Y"
با همون کدی که قبلا نوشتم و راه حل شما کار جواب می ده و scroll هم درست کار میکنه ولی یه خطای syntax هنگام لود فرم و یک خطای object expected بعد از postbackدریافت می کنم که نمودونم چیه.
بهر حال تشکر.