PDA

View Full Version : استفاده از web.config در asp.net

fatemeh rahimi
پنج شنبه 24 آبان 1386, 23:36 عصر
سلام.من در مورد web.config جستجو کردم ولی چیز زیادی پیدا نکردم!
می خواستم اول یه کم در مورد مفهومش و کاربردش توضیح بدین و اینکه ایا توی همه پروژه های asp.net باید ازش استفاده کرد؟یا کلا چه زمانهایی باید از web.config استفاده کنیم؟

دوم اینکه چه زمانی ما باید پروفایل رو تو web.config تعریف کنیم؟ایا اصلا لزومی داره که تو web.config تعریف بشه؟

rtech
جمعه 25 آبان 1386, 00:46 صبح
Web.config یکی از اجزای مهم پروژه های ASP.net محسوب میشه و تنظیمات مهم پروژه مانند تنظیمات کانکشن بانک اطاعاتی ، وب سرویس ها ، پروفایل و ... در این فایل انجام میشه و بودنش ضروریه .

http://www.aspdev.org/articles/web.config/

mp2009
جمعه 25 آبان 1386, 01:15 صبح
داداش گل ببین
فایل web.config یه سری اطلاعات مثل پروفایل و کانکشن استرینگ و ... رو درون خودش جا میده. پس شما اگر که از دیتابیس استفاده کرده اید حتما به این فایل احتیاج دارید
موفق باشی

fatemeh rahimi
شنبه 26 آبان 1386, 08:26 صبح
از راهنماییتون ممنون.فقط در مورد پیاده سازیش هم یه کم توضیح بدین ممنون میشم.
یعنی چطور و کجا در کد بنویسم؟

fatemeh rahimi
شنبه 26 آبان 1386, 08:35 صبح
البته لازم به توضیحه که من به سایتی که گفتین رفتم منتها من می خوام به #c کد بنویسم در مورد پیاده سازیش در #C اگه میشه توضیح بدین.

ClaimAlireza
شنبه 26 آبان 1386, 08:40 صبح
web.config از اجزای لاینفک وب سایت به حساب میاد. بدون این فایل اصلا وب سایت کار نخواهد کرد.

شما اگر برای اولین بار یه وب سایت رو build و یا run کنید خود .net به صورت اتوماتیک این فایل رو به پروژه اضافه خواهد کرد.

این فایل از نوع xml می باشد و نحوه ی نوشتن کدهای مورد نیاز در آن با رعایت قوانین tag ها به راحتی امکان پذیر خواهد بود...

موفق باشید.

fatemeh rahimi
شنبه 26 آبان 1386, 09:09 صبح
تشکر از راهنماییتون.

rtech
شنبه 26 آبان 1386, 09:34 صبح
البته لازم به توضیحه که من به سایتی که گفتین رفتم منتها من می خوام به #c کد بنویسم در مورد پیاده سازیش در #C اگه میشه توضیح بدین.

دوست من Web.config ربطی به زبان برنامه نویسی که به کار میبرید نداره ، این فایل مجموعه از تگ های XML ای میباشد .

fatemeh rahimi
شنبه 26 آبان 1386, 11:39 صبح
پس من تا به حال اشتباه می کردم . ممنون که منو از این اشتباه بزرگ دراوردید
ولی من هنوز ابهاماتی دارم . ایا برای اتصال به db هم باید از tag های xml در web.configاستفاده کرد یا باید به #c هم برای کانکشن کد بنویسم؟اصلا میشه فقط از
کد های #C برای کانکشن استفاده کرد و دیگه تو web.config کدی ننوشت؟
یه خواهش هم دارم :اگه میشه در مورد xml هم یه کم توضیح بدین.
عذر میخوام که اینقدر سوال می پرسم می خوام کاملا بفهمم.

ClaimAlireza
شنبه 26 آبان 1386, 12:46 عصر
ایا برای اتصال به db هم باید از tag های xml در web.configاستفاده کرد

برای اتصال به بانک sql بلی.

باید یه connectionString درست کنید تا از طریق اون بتونید اتصال به بانک رو از طریق کدهاتون حالا c# یا html برقرار کنید.

دوست عزیز پیشنهاد می کنم مقداری کتاب های مربوطه رو بخونید تا سریعتر و بهتر به نتیجه برسید!!!

موفق باشید....

fatemeh rahimi
شنبه 26 آبان 1386, 14:25 عصر
لطفا یه کتاب خوب معرفی کنید!

rtech
شنبه 26 آبان 1386, 20:26 عصر
لطفا یه کتاب خوب معرفی کنید!

در این مورد هم زیاد بحث شده در سایت عبارت " معرفی کتاب " را جستجو کنید به نتایج خوبی میرسید .

rtech
یک شنبه 27 آبان 1386, 11:34 صبح
پس من تا به حال اشتباه می کردم . ممنون که منو از این اشتباه بزرگ دراوردید
ولی من هنوز ابهاماتی دارم . ایا برای اتصال به db هم باید از tag های xml در web.configاستفاده کرد یا باید به #c هم برای کانکشن کد بنویسم؟اصلا میشه فقط از
کد های #C برای کانکشن استفاده کرد و دیگه تو web.config کدی ننوشت؟
یه خواهش هم دارم :اگه میشه در مورد xml هم یه کم توضیح بدین.
عذر میخوام که اینقدر سوال می پرسم می خوام کاملا بفهمم.

برای اینکه بیشتر در مورد XML و نقش آن در دات نت آشنا بشید این PDF که به زبان فارسی میباشد را مطالعه کنید :

http://www.4shared.com/file/29346905/af838469/XML_in_Dotnet.html?dirPwdVerified=ddf55a7c

fatemeh rahimi
یک شنبه 27 آبان 1386, 17:17 عصر
بابت pdf ممنون.