ورود

View Full Version : گزارشگیری از عکس هایی که در دیتابیس نیستند

پرواز
جمعه 25 آبان 1386, 13:18 عصر
من تو برنامه به جای اینکه خود عکس رو به دیتابیس بدم آدرس عکسها روی هارد رو میدم.
ولی وقتی که تو فست میخوام گزارش بگیرم به مشکل برخوردم. چون عکسها دیگه تو دیتابیس نیستند. به نظرتون چیکارش کنم؟

Valadi
جمعه 25 آبان 1386, 13:22 عصر
قبل از باز کردن صفحه گزارش عکس ها را از روش آدرس لود کن

موفق وموید باشی

پرواز
جمعه 25 آبان 1386, 23:13 عصر
خوب مشکل اینه که عکسها به عنوان رکورد قراره استفاده بشه. مثلا ممکنه تو یه گزارش 3تا عکس باشه و تو یه گزارش 20 تا. یعنی بستگی به نتایج کوئری داره.

در ضمن روش آدرس رو هم اگه میشه توضیح بدید.

Bahmany
شنبه 26 آبان 1386, 07:04 صبح
در رویداد BeforePrint اگر QuickReport استفاده می کنی از دستور زیر استفاده کن

QRImage1.LoadFromFile(ADOtable['ImageAddress']);

پرواز
یک شنبه 27 آبان 1386, 07:25 صبح
در رویداد BeforePrint اگر QuickReport استفاده می کنی از دستور زیر استفاده کن

QRImage1.LoadFromFile(ADOtable['ImageAddress']);

از فست استفاده می کنم. ولی فکر کنم این رویداد در کل به درد من نخوره. چون این قبل از پرینت فراخوانی میشه.

اگه یه رویداد داشتیم که قبل از نمایش فعال بشه عالی بود. چرا نداریم؟ مثلاً BeforPreview.

تازه اینجور که برمیاد متد ذکر شده از یه جدول می خونه و من عکسام تو دیتابیس نیست. فقط مسیرشون تو دیتابیسه.

vcldeveloper
دوشنبه 28 آبان 1386, 00:23 صبح
اگه یه رویداد داشتیم که قبل از نمایش فعال بشه عالی بود. چرا نداریم؟ مثلاً BeforPreview.
یک گزارش قبل از اینکه در Print Preview نمایش داده بشه آماده پرینت میشه، پس وقتی شما Preview را می بینید، یعنی همان نسخه ای که قرار است چاپ شود را می بینید. OnBeforePrint قبل از نمایش Preview و زمانی که گزارش برای چاپ آماده می شود، فراخوانی میشه، پس نیازی به OnBeforePreview یا چیزی شبیه به اون نیست.

پرواز
دوشنبه 28 آبان 1386, 11:55 صبح
یک گزارش قبل از اینکه در Print Preview نمایش داده بشه آماده پرینت میشه، پس وقتی شما Preview را می بینید، یعنی همان نسخه ای که قرار است چاپ شود را می بینید. OnBeforePrint قبل از نمایش Preview و زمانی که گزارش برای چاپ آماده می شود، فراخوانی میشه، پس نیازی به OnBeforePreview یا چیزی شبیه به اون نیست.
بله حرف شما درسته و قابل قبوله.

ولی منظور من این بود که اگه یه رویداد بود که قبل از ساخته شدن هر سطر گزارش فراخونی بشه مشکل حل میشد. و فکر می کنم بشه شبیه سازیش کرد. چون اگه نشه که کلاهمون پس معرکه است.

vcldeveloper
سه شنبه 29 آبان 1386, 00:00 صبح
ولی منظور من این بود که اگه یه رویداد بود که قبل از ساخته شدن هر سطر گزارش فراخونی بشه مشکل حل میشد. و فکر می کنم بشه شبیه سازیش کرد. چون اگه نشه که کلاهمون پس معرکه است.
OnBeforePrint در frxReport برای تک تک کامپوننت های بکار رفته در گزارش یک بار اجرا میشه. کافیه چک کنید که کامپوننت ایی که BeforePrint را فراخوانی می کند یک باند داده باشد و عمل مورد نظر خود را انجام دهید تا با هر بار چاپ آن باند، عمل شما هم تکرار شود. در ضمن هر بار چاپ باند داده = چاپ یک سطر به ازای رکورد DataSet متصل به باند.