PDA

View Full Version : نیاز به راهنمایی برای یاد گرفتن C# و ASP.NET

Poorang
جمعه 25 آبان 1386, 20:06 عصر
با سلام و خسته نباشید به همه دوستان. این اولین پست منه.
میخوام #C و ASP.NET2 رو برای استفاده در طراحی وب یاد بگیرم و روش برای آینده سرمایه گذاری کنم ولی نمیدونم چه جوری شروع کنم.
تاپیکهای زیادی رو خوندم ولی فقط در مورد انتخاب زبانها موفق شدم.
من با VB کار کردم البته حدود 9 سال پیش شاید کمی قبل تر که Foxpro تو دور بود اگه ادعا نباشه بلعیدمش. با Pascal هم همون موقع کار کردم. با C هم آشنایی دارم ولی کلا C رو می پسندم به همین لحاظ #C رو انتخاب کردم. اول تصمیم داشتم PHP کار کنم البته الان هم منکر قدرتش نمیشم ولی از اطلاعاتی که از تو همین سایت پیدا کردم به این نتیجه رسیدم که ASP.NET کار کنم. حالا یه سری چیزا برام گنگه لطفا کمکم کنید.
اولا که برای C#.NET چه کتاب جدید و خوبی هست.
آیا ASP.NET یک زبان واحده یا چیزه دیگه.
آیا کتاب خوبی هست که ASP.NET رو با #C یاد بده.
لطفا در هر دو زمینه کتاب خوبی رو معرفی کنید. البته PDF زیاد دارم.
میدونم که این مسائل مطرح شده و باور کنید من تاپیکها رو جستحو کردم ولی ....

یه سوال دیگه هم جدا از مسئله قبلی دارم. میخوام بدونم شما اساتید برای طراحی یک سایت چه مراحلی رو طی میکنید. میدونم که از یک نرم افزار واحد استفاده نمیشه ولی میخوام بدونم مثلا قالب سابت رو با چی درست میکنید بعد با چی منوها و تصویرها رو میجنین آیا از برنامه های WYSIWYG مثل Dreamweaver استفاده میکنید ؟ چون من این نرم افزار رو خوب بلدم.
این رو هم اضافه کنم که من تقریبا یادگیری HTML رو دارم به پایان میرسونم.

برای سوال سوم اگه یه کتاب خوب راجبه شبکه هم معرفی کنید ممنون میشم.
اگه راهنماییم کنید لطف بزرگی کردین سپاسگزارم !!!

m.hamidreza
جمعه 25 آبان 1386, 21:18 عصر
Happy 2 Join Us

اولا که برای #C چه کتاب جدید و خوبی هست.
اصلا کتابی با عنوان C#.NET داریم.
آیا ASP.NET یک زبان واحده یا چیزه دیگه.
آیا کتاب خوبی هست که ASP.NET رو با# C یاد بده.

یه نکته اینجا هست و اون این که #C یه زبان برنامه نویسی هست که هم میشه باهاش برنامه ی تحت ویندوز نوشت و هم برنامه تحت وب. این دوتا کمی تا قسمتی ابری! با هم متفاوتند ! توی یه کتاب با عنوان #C بیشتر در مورد برنامه نویسی تحت ویندوز بحث میشه پس اگه شما میخوای تحت وب کار کنی بهتره دنبال یه کتاب با عنوان ASP.NET 2.0 باشی . معمولا تو این کتاب ها هر دو زبان VB و #C رو باهم توضیح دادن ! asp.net یه فریم ورک برای تولید یه برنامه ی تحت وب هست . کتاب خوب هم زیاده ! ebook های سایت برنامه نویس هم خوبه ... کتابهای Wrox هم خوبن ! فقط شما قبل از شروع باید مفاهیم برنامه نویسی شی گرا رو هم خوب بهش مسلط بشی ، معمولا اوایل کتاب یه توضیح مختصری هست ولی اگه خودتم بری دنبالش خیلی بهتره !
راجع به گرافیک وب و همچنین HTML و DHTML و CSS هم یه چیزایی باید بدونی عزیز برادر . . . نرم افزار طراحی هم MS Expression Web 2007 عالیه !
موفق باشی .

Poorang
جمعه 25 آبان 1386, 21:41 عصر
من کتابهایی با عنوان C#.NET رو تو اینترنت دیدم!
یعنی اگر کسی اصلا #C ندونه با یک کتاب ASP.NET که توش راجبه #C نوشته میتونه هر دو تا رو (یعنی هم #C هم ASP.NET) خوب یاد بگیره؟؟؟؟؟

و اینکه آیا MS Expression Web 2007 اینقدر بهتر از Dreamweaver هست که Dreamweaver رو ولش کنم برم سراغ اون ؟

merlin_vista
جمعه 25 آبان 1386, 22:04 عصر
اگه تجربه برنامه نویسی قبلی داشته باشی و به مفاهیم شیگرا هم مسلط باشی سریع میتونی یاد بگیری چون به گفته مایکروسافت سی شارپ = تلفیقی از C++ , VB . امیدارم که در کارت موفق باشی .
در مورد کتاب هم من بهت کتاب آقای هاشمیان + کتاب های برنامه نویس، را پیشنهاد میکنم . که با کمی جستجو تو این سایت و یا گوگل کتاب هاشمیان را میتونی پیدا کنی . اگه پیدا نکردی بگو که واست بگزارم .
موفق باشی !

m.hamidreza
جمعه 25 آبان 1386, 22:06 عصر
یعنی اگر کسی اصلا #C ندونه با یک کتاب ASP.NET که توش راجبه #C نوشته میتونه هر دو تا رو (یعنی هم #C هم ASP.NET) خوب یاد بگیره؟؟؟؟؟

و اینکه آیا MS Expression Web 2007 اینقدر بهتر از Dreamweaver هست که Dreamweaver رو ولش کنم برم سراغ اون ؟
ببین برادر اینارو با هم قاطی نکن ! #C یه زبان برنامه نویسیه . سادش این میشه که وقتی شما میخوای با #C یه برنامه تحت وب بنویسی نیاز به یه محیط داری به اون محیط میگن ASP.NET !
یه سری مفاهیم اولیه برنامه نویسی مثه شرط و حلقه و ... اینا هم هست که شما اینارو میدونی دیگه ! فقط باید Syntax دستورات رو یاد بگیری . شما با این چیزایی که گفتی از همون ابتدا میتونی ASP.NET رو شروع کنی ولی مفاهیم برنامه نویسی شی گرا خیلی مهمه که حتما باید بری دنبالش . . .
Dreamweaver بد نیست ولی Expressoin Web با ASP.NET خیلی سازگار تره و محیطش فوق العادست . . .

Poorang
جمعه 25 آبان 1386, 22:13 عصر
تو سرچهایی که کردم متوجه شدم که Expressoin Web با ASP.NET سازگارتر و از پیشنهادتون ممنونم.
ولی یه چیز واسم روشن نشد!!! آره من کاملا با مفاهیم حلقه و شرط و متغیر اینجور چیزا آشنام ولی یه مفاهیم شیگرا نمیتونم بگم که مسلطم خلاصه نفهمیدم من که از C#.NET اصلا چیزی نمیدونم آیا نیازی نیست اول کتاب C#.NET رو مطالعه کنم یعنی یکراست برم سراغ کتاب ASP.NET2 ؟؟؟
عذر میخوام که اصرار میکنم چون میخوام صحیح شروع کنم !!!

m.hamidreza
جمعه 25 آبان 1386, 22:34 عصر
گفتم قبلا توی یه کتاب #C هم راجع به Windows Application توضیح داده هم راجع به Web Application ! شما هم تحت ویندوز که نمیخوای کار کنی پس تو اون کتاب هم باید بری سراغ فصل های آخر کتاب که مربوط میشن به برنامه های تحت وب یا همون ASP.NET ! که توضیح کاملی معمولا نمیدن پس بهترآنست که از همون اول بری سراغ کتابی با عنوان ASP.NET 2.0 .
توجه : مفاهیم برنامه نویسی در #C مثه تعریف متغیر ، شرط ، حلقه و ... رو در ابتدای کتاب #C توضیح میدن نه ASP.NET ! دیگه تو کتاب ASP.NET نویسنده فرض رو بر این میذاره که خواننده اینارو بلده . . . مفاهیم برنامه نویسی شی گرا رو هم معمولا در ابتدای کتاب #C میگن .پس اگه شما به این دوتا مسلط نیستی بهتره از #C شروع کنی ولی نه اینکه بشینی از اول هر چی بود رو بخونی بری جلو ! فقط همون دوتا نکته رو از فصل های اول بفهمی و بعد بری سراغ فصل های آخر یا ASP.NET و بعد یه کتاب جدای ASP.NET رو بگیری و کاملتر بخونی . . .

Poorang
جمعه 25 آبان 1386, 22:53 عصر
الان بهتر متوجه شدم!!
فقط موضوع اینه که منظور از این کتابهایی که با عنوان C#.NET موجود هستند چیه ؟؟؟

mahdi_negahi
شنبه 26 آبان 1386, 00:03 صبح
ببین دوست عزیز همون جوری که برو بچ توضیح دادن C# یک زبون برنامه نویسی راحتت کنم یک syntax که داش Microsoft روی کل کل با java ساختتش
حالا ASP.NET و Windows Application با C# سرو کله مزنه که آنچه شما خواسته اید را براورده سازد
معنی این کتابها یعنی اول synax بعد هر چی نویسنده حال کنه

hamedgh
شنبه 26 آبان 1386, 16:29 عصر
با این کتابها شروع کنی .......
Wrox - ASP.NET 2.0 Visual Web Developer 2005 Express Edition Starter Kit (2006)
Wrox.Beginning.ASP.NET.2.0.Nov.2005
Beginning ASP.NET 2.0 in CSharp from Novice to Professional (APress, 2006)

Poorang
شنبه 26 آبان 1386, 17:56 عصر
من خودمم متون انگلیسی رو ترجیح میدم. ولی آخه من که اصلا از ASP.NET2 چیزی نمی دونم یخورده بد نیست که یهو از منابع انگلیسی استفاده کنم ؟ اونقدرها هم زبانم عالی نیست. آخه یعنی یه کتاب فارسی در مورد ASP.NET2 نیست که هم از اول شروع کنه هم توش از #C استفاده بشه ؟

لطفا راهنماییم کنید !!!!

hamedgh
شنبه 26 آبان 1386, 20:49 عصر
کتاب فارسی سی شارپ با اس ای پی من تا حالا ندیدم
کتاب های گفتم از اول توضیح داده کاملا راهت می اندازد
اگر فارسی می خواهی باید با وی بی شروع کنی !!!!!!

m.hamidreza
شنبه 26 آبان 1386, 23:31 عصر
آخه یعنی یه کتاب فارسی در مورد ASP.NET2 نیست که هم از اول شروع کنه هم توش از #C استفاده بشه ؟

عزیز دل انگیز ! تو پست 4 برادر مرلین ویستا اینو ایراد فرمودن :

در مورد کتاب هم من بهت کتاب آقای هاشمیان + کتاب های برنامه نویس، را پیشنهاد میکنم . که با کمی جستجو تو این سایت و یا گوگل کتاب هاشمیان را میتونی پیدا کنی .

همون واسه شروع عالیه . . .

Poorang
دوشنبه 28 آبان 1386, 10:52 صبح
من اینو پیدا کردم. فکر کنم بد نباشه (برای شروع). چند تا E-Book هم از Wrox و Apress گرفتم که بعد اینکه با این کتاب تونستم با ASP.NET آشنا شم میرم سراغ اونا. نظر شما چیه ؟
اینم گذاشتم که اگه یه روزی کسی مثل من نیازمند یک کتاب آموزش ASP.NET با #C شد شاید بدردش بخوره. با توجه به توضیحات ناشر که تو سایتش بود احتمالا برای مبتدیهاست. انتشارات ناقوس بدم نیست من چند تا از کتاباش رو خوندم!! جدیدم هست (2007). کوچیک و ارزون قیمت. البته انتظار زیادی هم نباید ازش داشت.

http://www.naghoos-andisheh.com/images/books/1118/asp.net_b.jpg

>> برنامه نویسی شی ء گرا با ASP.NET به زبانهای VB.NET و C#2.0

نام نویسنده : و مترجم: عارف کریمی
ناشر : مرو - ناقوس اندیشه
تاریخ چاپ : 1385
نوبت چاپ : اول
تعداد صفحات : 216
قیمت کتاب : 30000 ریال

توضیحات کتاب :

• با Visual Studio 2005 آشنا می شوید.
• نحوه تنظیم سرویس دهنده های وب را می آموزید.
• با مفاهیم برنامه نویسی شی ء گرا آشنا می شوید.
• با زبانها VB.Net و C# 2.0 آشنا می شوید.
• با کنترل های وب .Net آشنا می شوید.
• نحوه اشکال زدایی برنامه های ASP.Net را می آموزید

rtech
سه شنبه 29 آبان 1386, 01:19 صبح
من اینو پیدا کردم. فکر کنم بد نباشه (برای شروع). چند تا E-Book هم از Wrox و Apress گرفتم که بعد اینکه با این کتاب تونستم با ASP.NET آشنا شم میرم سراغ اونا. نظر شما چیه ؟
اینم گذاشتم که اگه یه روزی کسی مثل من نیازمند یک کتاب آموزش ASP.NET با #C شد شاید بدردش بخوره. با توجه به توضیحات ناشر که تو سایتش بود احتمالا برای مبتدیهاست. انتشارات ناقوس بدم نیست من چند تا از کتاباش رو خوندم!! جدیدم هست (2007). کوچیک و ارزون قیمت. البته انتظار زیادی هم نباید ازش داشت.

http://www.naghoos-andisheh.com/images/books/1118/asp.net_b.jpg

>> برنامه نویسی شی ء گرا با ASP.NET به زبانهای VB.NET و C#2.0

نام نویسنده : و مترجم: عارف کریمی
ناشر : مرو - ناقوس اندیشه
تاریخ چاپ : 1385
نوبت چاپ : اول
تعداد صفحات : 216
قیمت کتاب : 30000 ریال

توضیحات کتاب :

• با Visual Studio 2005 آشنا می شوید.
• نحوه تنظیم سرویس دهنده های وب را می آموزید.
• با مفاهیم برنامه نویسی شی ء گرا آشنا می شوید.
• با زبانها VB.Net و C# 2.0 آشنا می شوید.
• با کنترل های وب .Net آشنا می شوید.
• نحوه اشکال زدایی برنامه های ASP.Net را می آموزید

فکر نمیکنم این برای مبتدی ها خوب باشه !
اگر واقعا یک کتاب خوب میخواهید کتاب " مرجع کامل ASP.NET با مروری بر ASP " نوشته استفان والتر و ترجمه بابک احترامی رو بگیرید تا از اول اول با ASP.net آشنا بشید .