PDA

View Full Version : آدرس تصویر

mosavi_M_K
شنبه 26 آبان 1386, 09:50 صبح
با سلام
آدرس یک تصویر که در picturebox وجود دارد را چگونه بدست بیاوریم.

__H2__
شنبه 26 آبان 1386, 12:35 عصر
سلام
تصویر بارگذاری شده لزوماً از هارد نمی آید که آدرس داشته باشد و نه میتوانید و نه منطقی است که بتوانید ادرسش را بدست اورید.

مثل این است که من بپرسم:
از کجا بفهمم فایلی که در هارد دارم از کجای اینترنت دانلود شده!
1- مگر همه فایلها در رایانه از اینترنت دانلود شده اند.
2- اگر هم از اینترنت دانلود کنید مسیر که ذخیره نمیشود.

شما فقط میتو.انید خود تصویر را به دست اورید و مثلاً در داخل بانک یا هر مسیر هاردی که خواستید ذخیره کنید.

خودتان میتوانید به راحتی و با وراثت PictureBox ای بسازید که مسیر تصویر را بگیرد و انرا نشان دهد و بتواند مسیر جاری را به شما بدهد ولی PictureBox استاندارد کلی کار میکند و کاری به هارد و... ندارد.

UpgradeVB6Code
شنبه 26 آبان 1386, 13:27 عصر
این حرف شما درست
اما اسم تصویر داخل PictureBox رو هم نمیتونیم بدست بیاریم ؟؟؟!!! (هم تو دات نت هم تو VB6 )
چرا ؟

mosavi_M_K
شنبه 26 آبان 1386, 13:42 عصر
تصویر بارگذاری شده لزوماً از هارد نمی آید که آدرس داشته باشد و نه میتوانید و نه منطقی است که بتوانید ادرسش را بدست اورید.

دوست خوبم سوال مطرح شده راجع به تصاویری است که به دیتابیس مرتبطند.من بجای اینکه در دیتابیسم فیلدی با نوع تصویر داشته باشم تنها به ازای هر رکورد آدرس را ذخیره میکنم از طرفی برای بازیابی عکس ها نیاز به مسیر آن عکس دارم.

ir_programmer
شنبه 26 آبان 1386, 14:11 عصر

دوست خوبم سوال مطرح شده راجع به تصاویری است که به دیتابیس مرتبطند.من بجای اینکه در دیتابیسم فیلدی با نوع تصویر داشته باشم تنها به ازای هر رکورد آدرس را ذخیره میکنم از طرفی برای بازیابی عکس ها نیاز به مسیر آن عکس دارم.

با این مطلب که نوشتید سوالتان را بیشتر گنگ کردیدن.
سوال خود را به شکل کامل و مشکل اصلی برنامه خود را با جزئیات کامل بیان کنید.

mosavi_M_K
یک شنبه 27 آبان 1386, 11:11 صبح
باسلام
ظاهرا منظورم را درست بیان ننموده ام.
دوستان عزیزم من بجای اینکه در دیتابیسم فیلدی با نوع عکس داشته باشم میخواهم آدرس عکس را ذخیره نمایم. در فرمم کاربر عکسی را انتخاب مینماید در textboxی آدرس عکسی که کاربر انتخاب نموده است نوشته میشود سپس برنامه آدرس این عکس را در دیتابیس ثبت مینماید .بنابراین برای جابجایی بین رکودهای مختلف نیاز به بدست آورده آدرس عکس دارم.

mosavi_M_K
دوشنبه 28 آبان 1386, 08:12 صبح
با سلام
یکی به من جواب بده
در برنامه اگر کاربری توسطopen dialog تصویری را انتخاب کرد در textbox ی مثلا نشان دهد f:\picture\pic.jpg این مسیر را برنامه چگونه بدست بیاورد.

ice007
دوشنبه 28 آبان 1386, 09:00 صبح
textbox.text=openfiledialog.filename

saeed_rezaei
دوشنبه 28 آبان 1386, 09:06 صبح
با سلام
یکی به من جواب بده
در برنامه اگر کاربری توسطopen dialog تصویری را انتخاب کرد در textbox ی مثلا نشان دهد f:\picture\pic.jpg این مسیر را برنامه چگونه بدست بیاورد.

سلام
با فرض اینکه یک آدرس در textbox1 قرار داره، کد زیر، نام فایل و آدرس رو جداگانه بهتون می ده.

Dim myaddress As String = TextBox1.Text
Dim spath() As String
spath = myaddress.Split("\")
Dim i As Integer
Dim file_address As String = spath(0)
For i = 1 To spath.Length - 2
file_address = file_address & "\" & spath(i)
Next
MsgBox("address = " & file_address)
MsgBox("file name= " & spath(spath.Length - 1))

amirsajjadi
دوشنبه 28 آبان 1386, 09:32 صبح
با سلام
برای بدست آوردن مشخصات فایل به این صورت میتونی عمل کنی :

برای بدست آوردن نام پوشه ای که فایل توش
FileIO.FileSystem.GetFileInfo("c:\a\FileName.Jpg").DirectoryName
برای بدست آوردن نام فایل
FileIO.FileSystem.GetFileInfo("c:\a\FileName.Jpg").Name
برای بدست آوردن طول فایل
FileIO.FileSystem.GetFileInfo("c:\a\FileName.Jpg").Length
و ...
FileIO.FileSystem.GetFileInfo("c:\a\FileName.Jpg")...