PDA

View Full Version : مشکل در quick report

sarbang
شنبه 26 آبان 1386, 16:24 عصر
مشکل من در quick report اینه که بعضی وقتا دیتای اشتباه نشون میده و اگه یه بار از برنامه خارج و دوباره وارد بشم درست میشه!

daffy_duck376
شنبه 03 آذر 1386, 11:26 صبح
بیشتر توضیح بده چه اطلاعاتی رو اشتباه نشون میده

مهتاب62
دوشنبه 05 آذر 1386, 22:19 عصر
سلام
خسته نباشید
من یه مشکلی با qreport دارم . با دلفی 7 کار می کنم . دیتا بیسی که استفاده کردم sql هستش و با adoquery کار کردم ولی نمی تونم گزارش گیری رو انجام بدم . می خوام از طریق adoquery که تعریف کردم اطلاعات رو از بانک اطلاعاتی بردارم و با qreport گزارش گیری کنم . اگر راهنمایی کنین ممنونتون می شم

ali_divsalar
سه شنبه 06 آذر 1386, 08:30 صبح
مشکل من در quick report اینه که بعضی وقتا دیتای اشتباه نشون میده و اگه یه بار از برنامه خارج و دوباره وارد بشم درست میشه!

اگه از QrDbText استفاده کنید که محاله اطلاعات درست نشون داده نشه.ولی اگه از QrLabel استفاده می کنید کافیه تو رویداد DetailBand1BeforePrint ویا هر رویداد onPrint مربوط به سمت چپ ترین QrDbText متعلق به Band مربوطه، QrLabel رو مقدار دهی کنید

ali_divsalar
سه شنبه 06 آذر 1386, 08:55 صبح
سلام
خسته نباشید
من یه مشکلی با qreport دارم . با دلفی 7 کار می کنم . دیتا بیسی که استفاده کردم sql هستش و با adoquery کار کردم ولی نمی تونم گزارش گیری رو انجام بدم . می خوام از طریق adoquery که تعریف کردم اطلاعات رو از بانک اطلاعاتی بردارم و با qreport گزارش گیری کنم . اگر راهنمایی کنین ممنونتون می شم

مطمئنا قبلا توضیح داده شده و جهت اطلاع اشاره ای می کنم . کافیه QuickReport رو ایجاد و Dataset اونو adoquery مورد نظرتون قرار بدید. روی QuickReport در Object Inspector قسمت Band ، ساختار کلی گزارشتون رو تعیین می کنید. توساختار گزارش قطعا ColumnHeader و Detail و PageHeader رو لازم خواهید داشت برحسب نیازتون امکانات qreport رو در فرم گزارش قرار بدید ، QrDbText که ( عمدتا ) در Detail و بسته به نوع گزارش در جاها دیگر نیز استفاده می شه رو در بخش مربوطه قرار بدید ،بعدش برید سراغ Dataset و متعاقب آن DataField اون QrDbText و الی آخر