PDA

View Full Version : کپی فولدر

arash_vb
شنبه 26 آبان 1386, 17:47 عصر
لطفا در زمینه کپی فولدر با توابع api کمک نمایید..
می خوام یک فولدر رو به مسیر دیگری کپی یا موو کنم.

__siavash__
شنبه 26 آبان 1386, 21:16 عصر
با FileCopy میتونی این کارو بکنی

مبین رنجبر
شنبه 26 آبان 1386, 21:38 عصر
جناب __Siavash__ این روش شما شدنی نیست .. چون شما خودتون میگید FileCopy ، نمیگید FolderCopy که .... با استفاده از این تابع با ارور Path/File Access Error روبرو خواهید شد

__siavash__
شنبه 26 آبان 1386, 22:00 عصر
جناب __Siavash__ این روش شما شدنی نیست .. چون شما خودتون میگید FileCopy ، نمیگید FolderCopy که .... با استفاده از این تابع با ارور Path/File Access Error روبرو خواهید شد
درسته من سوالو درست نخوندم !

Runtime_Error_999
چهارشنبه 30 آبان 1386, 11:46 صبح
چرا شدنی هست اما توی vb.net اما در vb6 باید پوشه رو زیپ کنی و بعد اکسترکتش کنی با vb اگه می خوای برنامه نصب درست کنین به درد می خوره.

__siavash__
چهارشنبه 30 آبان 1386, 13:45 عصر
در VB.Net 2005 فضای نام NameSpace: Microsoft.VisualBasic.FileIO یه کلاس داره به اسم FileSystem که به وسیله متد CopyDirectory میشه یه دایرکتوری رو کپی کرد توی یه مسیر دیگه !!!
مثال
یه روش دسترسی به این متد:

My.Computer.FileSystem.CopyDirectory("C:\TestDirectory1", "C:\TestDirectory2", True)
اما تو VB6.0 من تابعی برای این کار ندیدم باید خودت بنویسیش !!!

arash_vb
چهارشنبه 30 آبان 1386, 14:31 عصر
اگه ممکنه یه نمونه بذارید چون اگه بخواد همه فایلها و البته فولدر های زیر اون فولدر رو کپی کنه نسبتا پیچیده میشه..تشکر

__siavash__
چهارشنبه 30 آبان 1386, 15:00 عصر
اگه ممکنه یه نمونه بذارید چون اگه بخواد همه فایلها و البته فولدر های زیر اون فولدر رو کپی کنه نسبتا پیچیده میشه..تشکر
الان نمونه آماده برای این مورد ندارم
میگردم اگه پیدا کردم همین جامیذارم !!!

__siavash__
پنج شنبه 01 آذر 1386, 01:04 صبح
سلام
برای این نمونه که خواستید میتونید از ریفرنس Microsoft Scripting Runtime استفاده کنید که دقیقا مثل همون کلاس دات نت کار میکنه !!!
برای این کار از منوی Project --> References و از کادر باز شده گزینه Microsoft Scripting Runtime رو انتخاب کنید حالا میتونید ازش استفاده کنید
به این صورت

Dim FSO As New FileSystemObject
FSO.CopyFolder "C:\MyFolder", "F:\MyFolder", True

ali_habibi1384
شنبه 03 آذر 1386, 07:33 صبح
چرا شدنی هست اما توی vb.net اما در vb6 باید پوشه رو زیپ کنی و بعد اکسترکتش کنی با vb اگه می خوای برنامه نصب درست کنین به درد می خوره.
میشه یه نمونه واسه ما بذاری ؟