PDA

View Full Version : SqlExpress و crystal report (خیلی فوری)

medi33
شنبه 26 آبان 1386, 22:21 عصر
سلام
من از Item های خو دات نت یک فایل database به پروژم Add کردم.. فایل با پسوند mdf ذخیره میشه.. سوال اول :

چطور می تونم فایل database رو به کریستال اضافه کنم؟ یعنی اینکه کریستال فایلهای با پسوند mdf رو چطور میشناسه؟؟؟؟
(Sql Database از SqlExpress استفاده میکنه)
توضیح اینکه : نمی خوام از Sql Server استفاده کنم .. چون برنامم باید بدون نصب Sql اجرا بشه
فایل database باید کنار report باشه تا خودش با وصل شدن به بانک query بزنه
از Access هم نمی تونم استفاده کنم چون query های Report همشون Stored procedure هستن

اگه راه حل دیگه ای به ذهنتون می رسه لطفا بگید..

سوال دوم:
چطور میتونم موقه runTime نام database رو عوض کنم.. یعنی کریستال اطلاعاتشو از databse دیگه ای بخونه

لطفا کد #C
ممنون..

sm
دوشنبه 28 آبان 1386, 07:45 صبح
بانکتون که از نوع SQL Server هست و باوجود اینکه نیازی به نصب خود SQL نیست لیکن باید SQL Express رو نصب کنین.
برای وصل شدن به اون هم باید توی Connection Stringتون برای سرور این گزینه رو قرار بدین :
server\sqlexpress

در مورد سوال دومتون هم میتونین توی یه فایل تنظیمات رو ذخیره کنین و از اون بخونین یا اینکه از رجیستری ویندوز استفاده کنین و یا از فایل Global که همراه برنامه هست استفاده کنین.

موفق باشید

medi33
دوشنبه 28 آبان 1386, 08:01 صبح
سلام
مرسی از جوابتون

رو SqlExpress نصب کردم اما زمانی که می خوام به کریستال database رو بشناسونم باید حتما آدرس static بزنم تا بتونه فایل mdf رو باز کنه چون راه دیگه ای برای باز کردنش نیست

ولی تو این حالت موقع Runtime باید مسیر Database رو عوض کنم ..
این کارو انجام میدم اما نمی دونم یا اشتباه مسیر میدم یا کریستال نمی تونه databse رو عوض کنه

همین مشکل رو در مورد فایل Access هم دارم
چطوری میشه موقع Add فایل mdb به کریستال آدرس داینامیک داد.. یا چطور میشه موقع runtime مسیر فایل رو داینامیک کرد؟؟؟؟؟؟

sm
دوشنبه 28 آبان 1386, 09:00 صبح
برنامه تون WEB هست یا Desktop ?
اگه WEB هست کافیه قبل از اجرای گزارش Connection Info رو تنظیم کنین و اگر هم Desktop هست هم میتونین از ODBC Connection استفاده کنین و هم اینکه از Dataset استفاده کنین که توی برنامه هست.
در مورد همه این موارد هم قبلا در سایت توضیح داده شده است.

موفق باشید

joojoo
دوشنبه 25 آذر 1387, 09:59 صبح
میشه ادرس لینکایی رو که میگین بذارین.
منم دقیقا همین مشکلو دارم ام توی سایت جواب کاملی براش پیدا نکردم.
مشکل برنامه من تو اتصال به Sql Express .

joojoo
سه شنبه 26 آذر 1387, 10:23 صبح
یعنی هیچ کس جواب درست وکاملی به این سوال نداده؟
یکی کمک کنه لطفا....!!!

hojjat_gh
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 12:00 عصر
با سلام
ایا از دوستان کسی جواب این سوال رو پیدا کرده اگه کسی به جواب رسیده لطفا راهنمایی کنه
ممنون