PDA

View Full Version : برای طراحی قالب این فرم چکار کنم ؟

resident
سه شنبه 29 آبان 1386, 06:31 صبح
سلام.
چند روز پیش یه تاپیک زدم و گفتم که اگه من بخوام فرم رو بر اساس یه جدول طراحی کنم نمیشه ، چون تو هر سلول جدول فقط یک شی ء میشه قرار داد و هیچ کس جواب نداد که چکار کنم. حالا من یه فرم گذاشتم و میخوام یه فرم عین همین طراحی کنم که بتونن این فرم رو پرینت کنن. لطف می کنید بگید برای طراحی قالب این فرم چکار کنم ؟
12364
متشکرم

choobin84
سه شنبه 29 آبان 1386, 12:26 عصر
یه چیزی توی برنامه نویسی و الگوریتم نویسی هست بهش میگن ، تقسیم و غلبه.
این چیزی که شما گذاشته اید را مسلما توی یک فرم و پنجره نمیشه نشون داد. بهتره اونو به چند قسمت تبدیل کنید و هر قسمتی رو به تناسب در یک فرم جداگانه نشون بدید. یک دکمه روی هر کدام بگذارید که بتوانید از فرم قبلی به فرم جدید و از فرم جدید به فرم قبلی سوئیچ کنید.
در طراحی بانک اطلاعات ضرورت داره که اونو به چند جدول تبدیل کنید و داده ها رو در این چند جدول بریزید.
قسمت های مختلف این دو برگه احتمالا یک چیز مشترکی به نام شماره دارند(احتمالا همون کد فرمول) که کاملا منحصر بفرد هست . از اون می تونید به عنوان کلید اصلی استفاده کنید و برای ارتباط بین جداول و فرم ها کار را بسیار آسان خواهد کرد.

اگر بتونید از پس این دو سه تا صفحه بر بیایید ، بسیار کار بزرگی انجام داده اید.
به ظاهرش نگاه نکنید. کار خیلی شلوغیه.

ARA
سه شنبه 29 آبان 1386, 16:59 عصر
معمولا فرم رو پرینت نمیکنن
از reporter ها کمک میگیرند CR

یک راه دیگه هم که به نظر میمیرسه استفاده از یک فایل در قالب یک فایل html که اونجا خیلی راحت میتونی این table را ایجاد کنی و ازش پیرینت بگیری