PDA

View Full Version : سوالی ساده از یک دلفی کار

mohssen_mz
سه شنبه 29 آبان 1386, 13:05 عصر
سلام من یه برنامه نویس دلفی هستم و میخوام در اینده ای نه چندان دور به سمت جاوا بیام.
اول رفتم سراغ C# از مایکروشیت دیدم بابا هیچ خیری نیست و این همه هیا هو چرته.
کمی اطلاعات راجمع جاوا جمع کردم و میخوام به این سمت بیام.
نظر شما رو در این بخش میخوام بدونم.
توی یکی از تاپیک ها جناب Saeed_z نوشته بود که از j2se شروع کنیم
یه برنامه نویس

alfajava
سه شنبه 29 آبان 1386, 14:31 عصر
سلام

اگر جاوا را از من بپرسی باید بگم , من زبانهای برنامه نویسی متفاوتی را تجربه کردم ولی شیرین تر و قدرتمند تر از جاوا ندیدم.
جاوا زبانی هست که وقتی من با آن کار می کنم , لذت می برم .مخصوصا وقتی بخواهی از آن در شبکه و اینترنت استفاده کنی حرف اول را می زنه.
من آینده جاوا را خیلی خوب می بینم .
به امید موفقیت شما

A.Farzadmehr

saeed_Z_F
سه شنبه 29 آبان 1386, 15:09 عصر
سلام
برای شروع این لینکا خیلی عالیه :
http://java.sun.com/docs/books/tutorial/

Bahmany
پنج شنبه 01 آذر 1386, 08:30 صبح
سلام من یه برنامه نویس دلفی هستم و میخوام در اینده ای نه چندان دور به سمت جاوا بیام.
اول رفتم سراغ C# از مایکروشیت دیدم بابا هیچ خیری نیست و این همه هیا هو چرته.
کمی اطلاعات راجمع جاوا جمع کردم و میخوام به این سمت بیام.

بنده هم شرایط شما رو دارا بودم
متاسفانه محیط دلفی سر آدم بلایی می آره که دیگه کمتر میشه با محیط های دیگه تعامل پیدا کرد.
بنده حدود 4 سال فقط WinApp با دلفی کار می کردم و بعد ناگهان به پیشنهاد یکی از دوستان جاوا رو شروع کردم.
با شروع جاوا و ورود به محیط OpenSource بسیار گیچ و منگ شدم و ماهها درگیر تغییر شرایط بعد به خاطر یک پروژه مجبور شدم C# کار کنم و دیدم گرامر جاوا رو داره و از اون به بعد دیگه با دلفی پروژه ای نگرفتم یا اگر هم بود در حد تدریس در شرکت.
ولی بنده به شما پیشنهاد می کنم که سخت و بدون دست برداری از این موضوع ( یادگیری جاوا ) این روند رو دنبال کن برای دلفی کارهایی مثل ما یه مقداری سخته ولی امکان پذیره
موفق باشی.

mohssen_mz
پنج شنبه 01 آذر 1386, 08:35 صبح
سلام
ممنون از دوست های عزیز . من راجبه NetBean جهت توسعه جاوا ریاد شنیدم حالا سوال اینه که ایا jdk اسن برنامه OpenSource است .
از سوال مبتدی هم که می کنم عذر میخوام.

mohssen_mz
پنج شنبه 01 آذر 1386, 08:41 صبح
با شروع جاوا و ورود به محیط OpenSource بسیار گیچ و منگ شدم
مگه دلفی Open Source نیست پس نیابد مشکلی باشه.
پیشنهاد میکنم سمت C# از مایکرو شیت نرید .(به نظر من مایکرو شیت یه ..... تمام عیار است) من راجبه این قضیه تحقیق کردم و دلایل محکمی راجبه این قضیه وجود داره OpenSource نبودنش یکی از دلایلش است. من نمیخوام این قضیه رو کش بدم با عرض معذرت از دوستان گرامی.

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 01 آذر 1386, 12:30 عصر
متاسفانه محیط دلفی سر آدم بلایی می آره که دیگه کمتر میشه با محیط های دیگه تعامل پیدا کرد.
این به دلیل قدرت بسیار زیاد زبان دلفی و IDE اون است. لذتی که من توی دلفی می‌برم توی هیچ محیط دیگه‌ای تجربه نکرده‌ام :(

مگه دلفی Open Source نیست
نه! ولی بخش بزرگی از VCL متن‌باز است

پیشنهاد میکنم سمت C# از مایکرو شیت نرید
متاسفم که خیلی از ما به خاطر تقلید از یه سری افراد به شرکتی با این عظمت (که دزدی کردن از محصولاتش باعث پیشرفت IT ایران شده) را این طور اسم می‌بریم.
هر ابزاری برای هدفی مناسبه و #C هم در یک سری زمینه‌ها گزینه‌ی مناسبیه. این شما هستید که باید تشخیص بدید کی از دلفی، سی‌شارپ، جاوا یا گزینه‌های دیگه استفاده کنید

Folaani
پنج شنبه 01 آذر 1386, 14:49 عصر
که دزدی کردن از محصولاتش باعث پیشرفت IT ایران شده
جدا فکر میکنید پیشرفتی درکار بوده؟
بستگی مثل تاجرها و دلالها فکر کنیم یا از دید علمی و آیندهء کشور ببینیم.
اگر پیشرفت اینه که یک عده پول در بیارن در مقطعی، خب از کارهای زشت هم میشه پول درآورد.
اگر امکان پیشرفت خیلی بیشتر و اصولی تر و زیربنایی تری رو داشته بوده باشیم، و بخاطر استفاده و وابستگی شدید به محصولات انحصاری و جو علمی بسیار ضعیف میکروسافتی از پیشرفت بزرگ محروم مونده باشیم، ایا شما اندک استفاده یا به اصطلاح پیشرفتی رو که میگید واقعا مفید میدونید و از میکروسافت متشکر هستید؟
شاید ما در جهتی تلاش کردیم و برنامه ریختیم و سرمایه گذاری کردیم و پیش رفتیم، که نباید میکردیم و تاحدی باید از این راه برگردیم تا به راه اصلی که گمش کرده بودیم بریم.
حداقل اینه که وقت و انرژی ما تلف شده یا بطور بهینه مصرف نشده.
میکروسافت توی ایران فقط برای نون درآوردن و کلاه سر مردم گذاشتن خوب بوده. البته انصاف بدیم بهرحال کار راه انداخته! اما بهتر بود حداقل راه اصلی و سخت تر رو هم از ابتدا جدی میگرفتیم.

وقتی از آی تی و پیشرفت منتسب به نام کشوری صحبت میکنید، بهتره علمی صحبت کنید و با دید اصولی و کلی! نه منافع مقطعی یک قشر.

این تاپیک رو هم مطالعه بفرمایید بد نیست:
http://forum.hammihan.com/showthread.php?t=5771

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 01 آذر 1386, 16:44 عصر
بستگی مثل تاجرها و دلالها فکر کنیم یا از دید علمی و آیندهء کشور ببینیم.
من نمی‌دونم که دید من مثل تاجرها است یا دید علمی دارم. ولی نمی‌دونم چی شده که توی این کشور از یه طرف همه به دنبال تاجر بودن هستند و از یه طرف این کار را در یه سطح پایین می بینن !؟!؟

میکروسافت توی ایران فقط برای نون درآوردن و کلاه سر مردم گذاشتن خوب بوده
نمی‌دونم چند درصد از مردم ایران بایت محصولات ماکروسافت بهش پول دادن ولی تا جایی که یادمه حدود صفر درصد بود !!!

نظرشخصی من اینه که اگه ماکروسافت و محصولاتش نبود همین سطح نسبی آی‌تی هم توی کشور وجود نداشت.

مطلب را هم خوندم، من خودم هم دارم تلاش می کنم با دنیای گنو آشناتر بشم ولی این کار را به فحش دادن به ماکروسافت شروع نمی‌کنم. جدیداً مُد شده که هر کسی می‌خواد به گنو/لینوکس/متن‌باز وارد بشه از شهادتین "توهین به ماکروسافت" استفاده می‌کنه !!!

Inprise
پنج شنبه 01 آذر 1386, 18:05 عصر
فقط در مورد سوال مطرح شده صحبت کنید یا مطالب نامربوط حذف میشن