PDA

View Full Version : تقسیم سای به دو بخش مبتدی و حرفه ای

ir_programmer
سه شنبه 29 آبان 1386, 16:20 عصر
بخش VB.Net در سایت برنامه نویس به دو بخش مبتدی و حرفه ای تقسیم شود؟

morteza_261
سه شنبه 29 آبان 1386, 16:28 عصر
به نظر من کار بسیار خوبیه ولی به شرطی که حرفه ای ها مبتدی ها رو هم کمک کنن

Alireza_Salehi
سه شنبه 29 آبان 1386, 17:30 عصر
عنوان تاپیک منحرف کننده است ، عوضش کنید!

1. هدف از این تفکیک چیه؟
2. با چه معیاری باید تفکیک انجام بشه؟

choobin84
سه شنبه 29 آبان 1386, 18:06 عصر
اونوقت کدوم سئوال مربوط میشه به حرفه ای ها و کدوم سئوال مربوط میشه به غیر حرفه ای ها؟
چه معیاری می تونید ارائه بدید؟

morteza_261
سه شنبه 29 آبان 1386, 18:31 عصر
از نظر من غیر حرفه ایها سوال های خیلی ابتدایی یا حتی آموزشی رو می تونن بپرسند
حرفه ای ها هم که تقریبا بیشتر سوال هایی که تو سایت هست

__siavash__
سه شنبه 29 آبان 1386, 23:11 عصر
البته در حد یه پیشنهاد اگه بخش های VB.Net 2003 و VB.Net 2005 جدا بشه شاید بهتر بشه !!!؟؟؟!!!

alinaghiha
سه شنبه 29 آبان 1386, 23:34 عصر
خوب اینطوری سوالات یه مبتدی همیشه مبتدیه؟
آیا حرفه ای سوالات مبتدی رو نخونه و در نهایت به مبتدی جواب نده؟
آیا مبتدی مطالب حرفه ای رو نخونه؟
آیا مبتدی به سمت حرفه ای شدن نره؟
مبتدی با حرفه ای فرق داره و نمی تونه حرفه ای بشه؟
من مبتدیم یا حرفه ای؟ نمی تونم حرفه ای بشم؟
:متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:: یج:
ببخشید با این سوالاتم اما بهتره جدا نشه
بعضی اوقات مبتدی میتونه با برخورد به مشکلات مبتدی یه چیز جدید یاد بگیره یا با تکرار داشته هاش از فراموشی نکات مهم جلوگیری بشه
اما حداشدن 2003 از 2005 عالیه
کاملا با جداشدن 2003 و 2005موافقم اما با حرفه ای مبتدی مخالفم

ashkan12345
چهارشنبه 30 آبان 1386, 06:53 صبح
جدا بشه بهتره
اون موقع حرفه ای های مثل یک معلم به مبتدی ها آموزش میدن .
تازه
بعضی وقتها هم ممکنه یک حرفه ای یک سوال کوچیک و مبتدی بپرسه ، میتونه اونو تو بخش مبتدی ها بپرسه.
جدا کردن مبتدی و حرفه ای جدا کردن کاربران نیست که!
موافقم!

SabaSabouhi
چهارشنبه 30 آبان 1386, 13:23 عصر
با سلام
نه فقط این تالار بلکه تالارهاى دیگه هم مى‌تونن جدا بشن. این خیلى خوبه که هنگام ورود به تالار بدونیم دنبال چى هستیم.
به نظر من اگه امکانش باشه که یک تالار شامل چهار بخش بشه:
1. مبتدى
2. حرفه‌اى
3. مقالات
4. تاپیک‌هاى حل شده و مفید ( به تشخیص مدیر تالار و مانند همین «اعلان» که الان وجود داره اما بدون محدودیت تعداد در یک زیر مجموعه‌ى جداگانه )

امتیازها:
1. جستجوى تالار بهینه‌تر انجام مى‌شود.
2. حجم تاپیک‌ها در هر بخش کمتر و مطالعه راحت‌تر مى‌شود.
3. افراد مبتدى با پرسش و پاسخ‌هاى حرفه‌اى و افراد حرفه‌اى با پرسش و پاسخ‌هاى مبتدى مواجه نخواهند شد.
4. دوستانى که پاسخ‌گوى پرسش‌هاى ما هستند هم مى‌توانند مناسب‌تر به ما پاسخ دهند ( با توجه به این که مى‌دانند مخاطبشان مبتدى یا حرفه‌اى است )

توجه کنید که هم‌اکنون در بسیارى از تاپیک‌ها عبارت « من یک مبتدى هستم » را مى‌بینیم که نشان مى‌دهد نویسنده‌ى مطلب به مبتدى بودن خود تاکید مى‌کند تا پاسخ ساده‌تر و قابل استفاده‌ترى دریافت کند. که با جدا شدن بخش‌هاى تالارها ( و نه فقط این تالار ) این مساله خودبه‌خود حل مى‌شود.

صبا صبوحى

Sub Zero
پنج شنبه 01 آذر 1386, 01:03 صبح
اصلا کار درستی نیست .
همه چیز به طور نصبیه . ممکنه یه سئوال از نظر من ساده و پیش پا افتاده باشه (مبتدی) اما ازنظر یه نفر دیگه همون سوال خیلی سخت و پیچیده باشه (حرفه ای) .

mehrzad007
پنج شنبه 01 آذر 1386, 11:39 صبح
میشه یک آزمون گذاشت ! (کنکور برنامه نویس!!)
یا از طریق دیگه ای کاربرها رو تقسیم بندی کرد . مثلا تیتر هایی مشخص بشه بعنوان مبتدی و قسمت هایی به عنوان پیشرفته . یا هر روش دیگه ای ....
حداقل ارزش کار اینه که طرف می فهمه کجا ایستاده و باید تا کجا پیش بره . و کمک کردن در این صورت خیلی ساده تره . مثلا یکی یه سوالی می پرسه و طرفی که جواب می ده بدون توجه به سواد طرف شصت کیلو اصطلاح می ریزه بیرون . و سوال کننده کپ می کنه و....

ir_programmer
پنج شنبه 01 آذر 1386, 11:51 صبح
میشه برای اجرایی کردن این طرح از این روش استفاده کرد:
یک ستون به لیست پست ها اضافه کرد و سطح اونو مشخص کرد . این فیلد توسط نویسنده پست و مدیر بخش قابل تغییر باشه.
انواعش هم شامل:
1- مبتدی
2- پیشرفته
3- مقالات

میشه به این گزینه های موارد دیگر هم اضافه کرد.

PC2st
پنج شنبه 01 آذر 1386, 12:45 عصر
به نظر من نیازی به این کار نیست، چون اگر اینکار بخواد صورت بگیره، فکرش رو بکنید که سایت چقدر پراکنده و ناپیوسته میشه (هر بخش به دو زیر بخش حرفه ای و مبتدی تقسیم بشه! و این یعنی افزایش دو برابری تعداد بخش ها) برای جستجو کردن هم فرقی نمیکنه، مطمئن باشید اگر کسی که میخواد جستجو کنه، هم بخش سوالات مبتدی و هم سوالات حرفه ای رو با هم جستجو میکنه، چون هر سوال، میتونه دو تا جنبه داشته باشه، یکی جنبه مبتدی و دیگری حرفه ای، با حرف Sub Zero هم موافقم که نمیشه به راحتی این دو رو از هم تفکیک کرد.

زیاد سخت نگیرید! مگه تا حالا سوالات مبتدی و حرفه ای با هم قاطی بوده، چه مشکلی وجود داشت؟
و این کار (تفکیک سوالات و مباحث) باعث افزایش مسئولیت برای مدیران و حتی باعث افزایش مسئولیت برای کاربران میشه!

morteza_261
پنج شنبه 01 آذر 1386, 13:06 عصر
mehrzad007 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=3954)
یا از طریق دیگه ای کاربرها رو تقسیم بندی کرد . مثلا تیتر هایی مشخص بشه بعنوان مبتدی و قسمت هایی به عنوان پیشرفته . یا هر روش دیگه ای ....
حداقل ارزش کار اینه که طرف می فهمه کجا ایستاده و باید تا کجا پیش بره . و کمک کردن در این صورت خیلی ساده تره . مثلا یکی یه سوالی می پرسه و طرفی که جواب می ده بدون توجه به سواد طرف شصت کیلو اصطلاح می ریزه بیرون . و سوال کننده کپ می کنه و....
به نظر منم اینجوری بهتره
بقول دوستمون هم سایت پراکنده نمیشه

javad2000
جمعه 02 آذر 1386, 05:37 صبح
به نظر من تخصصی کردن زیرتالارها زمانی که تالار یه کم شلوغ بشه خوب هست. مثلاً «مباحث تخصصی درباره....» اما تقسیم بندی که بین تالارها هم پوشانی ایجاد کنه یا باعث بشه یه بخش بیش از حد خلوت بشه صحیح نیست.

titbasoft
شنبه 03 آذر 1386, 07:37 صبح
تقسیم بندی های سایت تنها بر اساس تفاوت های تکنیکی محتویات اونها هست و خواهد بود. بعضی مواقع در بعضی از فروم ها می بینید که کتگوری ها بر اساس مباحث advance یا basic دسته بندی شده اند. این کار هم اینجا امکان پذیر نیست چون ساختار سایت رو به شدت پیچیده می کنه. اینکه کسانی که سطح فنی بالاتری داری بی علت وقتشون رو درگیر مطالعه تاپیک های کم بار تر نکنند، راه حل های دیگه ای داره که تا جایی که از دست ما بر بیاد (مثل خیلی از فیچرهای کنونی فروم) بهش توجه می کنیم.

ir_programmer
شنبه 03 آذر 1386, 09:05 صبح
تقسیم بندی های سایت تنها بر اساس تفاوت های تکنیکی محتویات اونها هست و خواهد بود. بعضی مواقع در بعضی از فروم ها می بینید که کتگوری ها بر اساس مباحث advance یا basic دسته بندی شده اند. این کار هم اینجا امکان پذیر نیست چون ساختار سایت رو به شدت پیچیده می کنه. اینکه کسانی که سطح فنی بالاتری داری بی علت وقتشون رو درگیر مطالعه تاپیک های کم بار تر نکنند، راه حل های دیگه ای داره که تا جایی که از دست ما بر بیاد (مثل خیلی از فیچرهای کنونی فروم) بهش توجه می کنیم.

مثلا شما کجا این مسئله رو حل کردین؟
چه راه حلی ارائه دادین؟
شما هنوز که هنوزه مدیریت بخش هاتون کاربران رو به استفاده از کامپوننت های ک. ر. ک شده هدایت می کنن.
نمونش:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=85463

titbasoft
شنبه 03 آذر 1386, 09:39 صبح
مثلا شما کجا این مسئله رو حل کردین؟جمله من رو دوباره مطالعه کن

تا جایی که از دست ما بر بیاد (مثل خیلی از فیچرهای کنونی فروم) بهش توجه می کنیم.

چه راه حلی ارائه دادین؟

مثل خیلی از فیچرهای کنونی فروم

شما هنوز که هنوزه مدیریت بخش هاتون کاربران رو به استفاده از کامپوننت های ک. ر. ک شده هدایت می کنن.1) امیدوارم منظورت این نیست که برای همه کامپوننت هایی که استفاده می کنی پول دادی!!!
2) فعالیت وارز توی سایت ممنوعه و جلوی اون به شدت گرفته میشه، اما معنیش این نیست که جواب سوالات داده نشه ضمن این که قوانین سایت هم نقض نشده باشه

ir_programmer
شنبه 03 آذر 1386, 09:44 صبح
جمله من رو دوباره مطالعه کن

1) امیدوارم منظورت این نیست که برای همه کامپوننت هایی که استفاده می کنی پول دادی!!!
2) فعالیت وارز توی سایت ممنوعه و جلوی اون به شدت گرفته میشه، اما معنیش این نیست که جواب سوالات داده نشه ضمن این که قوانین سایت هم نقض نشده باشه

جوابهاتون کاملا قانع کننده بود!
دستتون درد نکنه. مشکلم کامل کامل حل شد!

SabaSabouhi
شنبه 03 آذر 1386, 10:20 صبح
میشه برای اجرایی کردن این طرح از این روش استفاده کرد:
یک ستون به لیست پست ها اضافه کرد و سطح اونو مشخص کرد . این فیلد توسط نویسنده پست و مدیر بخش قابل تغییر باشه.
انواعش هم شامل:
1- مبتدی
2- پیشرفته
3- مقالات

میشه به این گزینه های موارد دیگر هم اضافه کرد.

با سلام
بله، این هم پیش‌نهاد جالبیه و امیدوارم که مورد توجه مدیریت تالار و سایت هم قرار بگیره.

صبا صبوحى

titbasoft
شنبه 03 آذر 1386, 11:13 صبح
این کار رو نمیشه کرد. حداقل به 3 علت که من می تونم بگم:
1) فعلا از نظر فنی این کار انجام نشدنیه (تا جایی که من می دونم)
2) معیار سنجش نمیشه براش مشخص کرد
3) مشکلی رو هم حل نمی کنه

تا جایی که از دست ما بر بیاد (مثل خیلی از فیچرهای کنونی فروم) بهش توجه می کنیم.توضیح واضحات لازم نیست بدم اما در هر کتگوری یک بخش به نام گفتگوی فنی وجود داره. بحث هایی که به نظر برسه بار فنی و علمی قابل قبولی دارند به اونجا انتقال داده میشن. کاربران سایت هم می تونن پیشنهاد بدن که یک تاپیک به اون بخش انتقال داده بشه یا خودشون توی اون بخش ها تاپیک بزنن که البته نیازمند تایید خواهد بود.

ir_programmer
شنبه 03 آذر 1386, 11:23 صبح
این کار رو نمیشه کرد. حداقل به 3 علت که من می تونم بگم:
1) فعلا از نظر فنی این کار انجام نشدنیه (تا جایی که من می دونم)
2) معیار سنجش نمیشه براش مشخص کرد
3) مشکلی رو هم حل نمی کنه

پس مشکل اصلی اینه؟ عجب؟
قبلا که همه می گفتن سایت برنامه نویس مبتنی بر vbulletin کامل کامله؟
بازم خدا رو شکر که مشکلو اعلام کردین!

ir_programmer
شنبه 03 آذر 1386, 12:06 عصر
این سوال رو ببینید؟
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=85589

"چگونه می توان در vb.net از پروژه فایل Exe ساخت؟
با سلام من می خواهم پروژه ای که در vb.net 2005 ساخته ام را به یک فایل Exe تبدیل کنم لطفا مرا راهنمایی کنید"

جواب:
"با سلام
دوست من فکر میکنم vb.net خودش این کار و میکنه
کافیه بری تو پوشه ای که پروژه ات رو سیو کردی داخل پوشه ی bin فایل اجرایی برنامه اونجا هست."

دوستان، مطمئن باشین که تقسیم بندی سایت لازم است.
وقت برنامه نیسان ایرانی بسیار با ارزش است.