PDA

View Full Version : نیاز به توضیحات جامع در مورد تابع SendMessage

alih988
سه شنبه 29 آبان 1386, 21:48 عصر
به نام خدا
تا الان دوتا برنامه در مورد API دانلود کردم ، ولی هیچکدوم توش حرفی از تابع SendMessage به میان نیومده ،
لطفا دوستان اگر مرجعی دارند که مقادیر مختلف پارامتر این تابع رو بررسی کنه ، در سایت قرار دهند ،

__siavash__
سه شنبه 29 آبان 1386, 22:54 عصر
به نام خدا
تا الان دوتا برنامه در مورد API دانلود کردم ، ولی هیچکدوم توش حرفی از تابع SendMessage به میان نیومده ،
لطفا دوستان اگر مرجعی دارند که مقادیر مختلف پارامتر این تابع رو بررسی کنه ، در سایت قرار دهند ،
این تابع یه پیغام رو میفرسته برای ویندوز
که یک سری از این پیغام ها مربوط میشن به Windows Message که اگه API Viewer باز کنی تو بخش مربوط با ثابت ها اونایی که اولشون WM_ هست رو بررسی کن !!!!

alih988
چهارشنبه 30 آبان 1386, 06:55 صبح
آقا سیاوش عزیز ، من در واقع تقریبا بعضی از کارهای این تابع رو بلدم ، مثلا میدونم خاموش روشن کردن مانیتور ، خرج کردن و داخل کردن سی-دلی رام با استفاده از این تابع انجام میشه ، ولی میخوام دقیقا پارامترهای که این کار را انجام میده بدونم چیه ، و آیا کارهای دیگه ای هم انجام میده؟ مثلا برعکس کردن صفحه نمایش یا .....؟

__siavash__
چهارشنبه 30 آبان 1386, 09:17 صبح
من از تو MSDN یه توضیحاتی راجع بهشون بدست میارم و منبع دیگه که فارسی هم باشه براش پیدا نکردم
حتی لیست اونها رو هم که فکر میکنم حدود 700 تا باشند رو پیدا نکردم اما یه چند تایی رو خودم جمع کردم اگه به دردت میخوره برات بذارم !

alih988
چهارشنبه 30 آبان 1386, 20:03 عصر
سیاوش عزیز ، اگر برایتان زحمت نمی شود ، ممنون میشم این لطف را بکنید

__siavash__
چهارشنبه 30 آبان 1386, 23:53 عصر
این یه ماژول هست که تعداد خیلی زیادی از ثابت ها رو با Enum Statement برشمرده که میتونی هر کدوم رو خواستی توی MSDN توضیحاتی راجع بهشون بخونی !!!