PDA

View Full Version : سوال در مورد کمبوباکس

rmsaaa
چهارشنبه 30 آبان 1386, 10:40 صبح
سلام دوستان
دریک فرم کمبوباکسی با چند مورد متنی یا عددی ذخیره در آن داریم.حالا میخواهم هرموقع مثلا مورد دوم انتخاب شد جلوی کمبوباکی روی فرم یک تکست باکس نمایش داده شود ومقدار بگیرد ودر همین بانک توی جدول کمبوباکس ذخیره شود.ولی دفعه بعد این متنی که نوشتیم جزو اجزای کمبوباکس نباشد.
خیلی ممنونم

mostafa-sohrablou
چهارشنبه 30 آبان 1386, 15:28 عصر
با سلام
اینو یه چک کن .

rmsaaa
پنج شنبه 01 آذر 1386, 09:22 صبح
دوست من فکر کنم منظورم را اشتباه گفتم.دوباره میگم.یک کمبو باکس حاوی محتویات است مثلا اعداد 1و2و3 ،ویک تکست باکس مخفی جلوی این کمبو است.فقط وقتی 2 راانتخاب کردیم تکست باکس ظاهر شود و بتوانیم داخلش بنویسیم.واین نوشته در جدول حاوی فیلدهای این فرم در جدول با همین فیلد تکست باکس ذخیره شود.این که شما نوشتید اصلا فرق دارد.

انگوران
پنج شنبه 01 آذر 1386, 09:57 صبح
ببین با کد زیر مشکلت حل میشه ؟

If comboname.Value = "2" Then
textname.Visible = True
End If

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 01 آذر 1386, 10:26 صبح
با سلام
این هم آن چیزی که می خواستی .

rmsaaa
پنج شنبه 01 آذر 1386, 10:38 صبح
داداشی وقتی مورد 2 انتخاب میشه و ثبت رو میزنم خطای rs![filed1] = Text1 رو میده.

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 01 آذر 1386, 11:23 صبح
داداش من
چون فیلد که بنده گرفتم نوع آن عددی می باشد و شما احتمالاً مقدار رشته ای وارد نموده اید و برنامه خطا گرفته است شما یا مقدار عددی وارد نمائید و یا فیلد "Filed1" (را در جدول Project) را که نوع آن Integer می باشد به Text تبدیل نمائید.

rmsaaa
شنبه 03 آذر 1386, 07:37 صبح
1- این خوبه فقط وقتی بجای عدد،تکست نوشتم پیغام خطا رو فارسی گزارش کنه.
2- اگر فیلد 1 را تغییر بدم وآنرا تکست کنم برای متن عالیه و درست کار میکنه ولی اعداد رو هم قبول میکنه.لطفا با این وضع اگر عدد وارد شد پیغام خطا رو فارسی بده.
3- در ضمن داش مصطفی تور رو خدا بمن نخند از اینکه این سوالهای ساده رو میپرسم چون من خیلی تازه کارم.

rmsaaa
شنبه 03 آذر 1386, 10:03 صبح
در ضمن مصطفی خان:
وقتی مورد 2 را انتخاب میکنیم و در تکست باکس مینویسیم وثبت را میزنیم ،حالاوقتی برای ثبت بعدی گزینه 1 یا 3 را وارد میکنیم ودکمه ثبت را بزنیم پیغام خطای rs.Update میدهد.
قربون داداش

rmsaaa
شنبه 03 آذر 1386, 10:13 صبح
ضمن تشکر از فایل خوب وساده شما ،من یک خط دیگه اضافه کردم تا اگر همزمان مورد 1 یا 3 را انتخاب کردم تکست باکس ناپدید شود.باین صورت
If comboname.Value = "2" Then
textname.Visible = True
textname.Visible =ّFalse End If
ولی مشکل اینه که وقتی به رکورد بعدی میروم تکست باکس مخفی نمیشود

mostafa-sohrablou
شنبه 03 آذر 1386, 11:00 صبح
با سلام
مورد قبل را که اگر گذینه 1 و 3 انتخاب بشوند من درست کرده بودم که تکست باکس غیرفعال شود.
در تکست باکس مقداری را وارد نمائید و سپس enter را فشار دهید. اگر در مقدار وارده کارکتر عددی باشد سیستم ERROR داده و اجازه ثبت نمی دهد.

rmsaaa
شنبه 03 آذر 1386, 15:01 عصر
آقا مصطفی:
اگه Navigation را فعال کنم و بخواهم به رکورد بعدی بروم و ثبت کنم نمیتوانم.چون در این فرم فیلدهای دیگری نیز مثل سابقه،شماره شناسنامه و .... نیز دارم.

mostafa-sohrablou
شنبه 03 آذر 1386, 15:15 عصر
برنامه را بزار یا به ایمیل من بزن کاملش کنم .
mostafa.sohrablou@gmail.com

rmsaaa
چهارشنبه 07 آذر 1386, 11:07 صبح
برنامه که برایم درست کردی 2 تا ایراد کوچولودااره:
1- وقتی دکمه ثبت و ذخیره را زدم به رکورد جدید نمیره تا مورد بعدی رو وارد کنم
2- وقتی روی اسامی جدول پایین کلیک کنم اسامی افراد در فیلدهای بالا ظاهر نمیشود تا آنرا اصلاح کنم.
---------------------------
یه زحمت برام بکش و لطفا روی فرم خودم اینکارو بکن:
1- وقتی سایر رو انتخاب کنم و تکست باکس مربوط به اونو پر کنم و به رکورد بعدی برای ثبت مورد جدید میرم تکست باکس ناپدید نمیشود.
2- وقتی بین رکورد ها با نویگیشن عقب و جلو میروم یا از برنامه خارج شده ودوباره وارد میشوم، آنهایی که سایر دارند تکست باکس هایشان ظاهرنمیشوند.
----------
***دربرنامه ای که برام درست کردی چرا Q-tab-Bimar گذاشتی؟

mostafa-sohrablou
چهارشنبه 07 آذر 1386, 11:57 صبح
سلام
در مورد سوال اول:
اطلاعات به صورت عادی در یک سری تکست باکس وارد می شه و فرم به هیچ بانکی وصل نیست و در نتیجه بعد از وارد کردن کامل اطلاعات با زدن کلید ثبت و ذخیره اطلاعات تازه در بانک ذخیره می گردد یعنی بعد از زدن دکمه ثبت برنامه یک رکورد خالی در انتهای بانک ایجاد می کند و سپس اطلاعات را در آن جای می دهد.
در مورد سوال دوم :
اطلاعات پائین پنجره فقط نمایش عادی بانک است که به کاربر نشان دهد چه اطلاعاتی در بانک ذخیره شده است. در صورتی که بخواهید اطلاعات با کلید کردن در قسمت با نمایش داده شود باید یک جستجو یک جایگزینی ساده انجام دهید یعنی اطلاعات را از بانک بخواند و در تکست باکسهای داخل فرم نمایش دهد و بعد از زدن دکمه ذخیره آنها را دوباره در بانک ذخیره نماید. به دو صورت :
1 : اطلاعات را در بانک جستجو نماید و سپس عمل جایگزینی را انجام دهد.
2: اطلاعات قبلی را پاک نماید و اطلاعات جدید را در بانک اضافه نماید.
چَشِمْ
دلیل خاصی نداشت فقط خواستم بانکی که می خوام با فیلدهای دلخواه را ایجاد کنم که در اطلاعاتی که در پائین فرم (اطلاعات کامل و کلی)نمایش داده می شود وصل شود.

rmsaaa
چهارشنبه 07 آذر 1386, 12:32 عصر
سهراب جان چشمت بی بلا ،شرمنده میکنی