PDA

View Full Version : پارامتر به عنوان نام جدول در SQL

cybercoder
چهارشنبه 30 آبان 1386, 13:07 عصر
می توان از یک پارامتر به عنوان نام جدول در صرفا SQL استفاده کرد ؟

kobari
یک شنبه 02 دی 1386, 13:06 عصر
اگر منظورتان فقط خود زبان SQL بدون هیچگونه محیط کمکی است، خیر.

cybercoder
یک شنبه 02 دی 1386, 13:22 عصر
اطلاع دارید که در کلیه نسخه های SQL مثل PL/SQL و ... هم همین طوره یا نه ؟

kobari
یک شنبه 02 دی 1386, 14:36 عصر
اصولا در هر زبانی که امکان prepare statement وجود داشته باشد حتما میتوان نام جدول را بصورت پارامتر ارسال کرد.

cybercoder
سه شنبه 04 دی 1386, 11:57 صبح
اصولا در هر زبانی که امکان prepare statement وجود داشته باشد حتما میتوان نام جدول را بصورت پارامتر ارسال کرد.

حالا کدوم نسخه از SQL به قول شما Prepare Statement هست؟

kobari
پنج شنبه 06 دی 1386, 10:12 صبح
حالا کدوم نسخه از SQL به قول شما Prepare Statement هست؟

PL SQL , 4GL و تمام زبانهای Embedded
امافراموش نکنید که سئوال شما صرفآ SQL بود و این زبانهایی که نام بردم هیچکدام SQL صرف محسوب نمیشند.

cybercoder
پنج شنبه 06 دی 1386, 10:37 صبح
امافراموش نکنید که سئوال شما صرفآ SQL بود و این زبانهایی که نام بردم هیچکدام SQL صرف محسوب نمیشند.

ممنون از پاسخت
دلیلش اینه که من می خوام روی DBserver اجرا بشه به خاطر همینه

reza_rad
پنج شنبه 06 دی 1386, 10:52 صبح
دلیلش اینه که من می خوام روی DBserver اجرا بشه به خاطر همینه
خب نوع دیتابیس سرور رو بگید(oracle,mysql,sqlserver,... ) معمولا این database server ها خودشون توابع built in برای یکسری کارها دارند . شاید اینجوری بتونید راهی پیدا کنید.

cybercoder
پنج شنبه 06 دی 1386, 11:46 صبح
خب نوع دیتابیس سرور رو بگید(oracle,mysql,sqlserver,... ) معمولا این database server ها خودشون توابع built in برای یکسری کارها دارند . شاید اینجوری بتونید راهی پیدا کنید.

فرمایش شما کاملا متینه منتها بنده می خواستم طوری از sql‌استفاده کنم که اگر فرضا خواستم از mysql‌به sql server‌یا Oracle و ... یا بالعکس ‌import / export کنم دیگه نیازی به تغییر در query ها نباشه. ولی ظاهرا مثل این که راهی به غیر از استفاده از procedure ها بر روی سایر dbserver‌ها به صورت همگانی و general وجود نداره

در هر صورت ممنون