PDA

View Full Version : جستجو برای سایت داینامیک

rezaei manesh
چهارشنبه 30 آبان 1386, 13:40 عصر
سلام
من یک جستجو دارم که در گ.گل جستجو می کنه و..
و یک جستجو که باید در سایت جستجو کنه
حالا هیچ فیلد یا جدولی رو هم انتخاب نمی کنه که جستجو در اون انجام بشه فقط یک تکست باکس هست حالا من در سایت همه نوع داده و فرم و صفحه دارم از صفحات html و aspxگرفته تا فایل های pdf و عکس و ...
البته برای فایل های pdf و عکس که نمی شه مگر با کلک زدن یا به عباری نوشتن متن در بانکی برای جستجو و.... اما برای صفحه هات چه کار باید کنم ؟ من بعضی از صفحه هاتم در بانک ذخیره هست و بعضی نیست بعضی نوع داده هام از نوع ntext هست ,...
برای این نوع جستجو چکار باید کنم؟ البته اینم بگم تعداد صفحاتم خیلی زیاده بیش از 60 صفحه هست

rezaei manesh
دوشنبه 05 آذر 1386, 09:16 صبح
هیشکی نیست حتی یه راهنمایی بکنه یا ایده و نظری بده؟

saeid taheri
دوشنبه 05 آذر 1386, 19:01 عصر
www.aboutlinks.ir رو ببین شاید بدرد بخوره

hamedgh
دوشنبه 05 آذر 1386, 22:29 عصر
در مورد صفحات اچتمل که نمی شود کاری کرد مگر کاری گوگل می کند را انجام دهی ان هم ایندکس گذاری بالاخره با ید در بانک یه طوری ذخیره شان کنی
در مورد صفحاتی که در بانک هستند که معلوم است
باید در تمام انواع داده ای جستجو کنی با جستجوی های متفاوت در اخر باید ان را اولویت بندی کنی که کدام به موضوع سرچ شده بیشتر مربوط است بعد که دیگر می مانند نشان دادن ان که می توانی لینک ان را برگردانی

scorpion_man
یک شنبه 18 آذر 1386, 17:23 عصر
سلام
من یک جستجو دارم که در گ.گل جستجو می کنه و..
و یک جستجو که باید در سایت جستجو کنه
حالا هیچ فیلد یا جدولی رو هم انتخاب نمی کنه که جستجو در اون انجام بشه فقط یک تکست باکس هست حالا من در سایت همه نوع داده و فرم و صفحه دارم از صفحات html و aspxگرفته تا فایل های pdf و عکس و ...
البته برای فایل های pdf و عکس که نمی شه مگر با کلک زدن یا به عباری نوشتن متن در بانکی برای جستجو و.... اما برای صفحه هات چه کار باید کنم ؟ من بعضی از صفحه هاتم در بانک ذخیره هست و بعضی نیست بعضی نوع داده هام از نوع ntext هست ,...
برای این نوع جستجو چکار باید کنم؟ البته اینم بگم تعداد صفحاتم خیلی زیاده بیش از 60 صفحه هست
با سلام به دوست عزیز
شما نیاز به موتور جستجو گر دارید
شما فقط باید با محتوای بازگشتی از این صفحات علارغم asp بودن یا php بودن که همیشه html هست کار بکنید و این روش تقریبا ساده هست شما باید 2 تا فیلد داشته باشین 1-فیلدی که عین صفحه بازگشتی رو با تگهای موجود ذخیره کنه که اصطلاحا caching و فیلدی که محتوای extract شده رو یعنی فقط text ها رو نگه داره که این کارو میتونید با قوانین کلاس regex به راحتی انجام داده و محتوا ها رو بیرون بکشید و اما در مورد تصاویر و pdf ها که cach کردن اونها نیاز به فضاهای خیلی زیاد روی وب داره و اصلا مقرون به صرفه نیست اما میتونید لینکهاشونو با مقادیر alt ایندکس بکنید تا مواقع لزوم نشونشون بدید اما اگه خواستید این کارو بکنید باید به header درخواستاتون توجه بکنید که نشون دهنده نوع فایل اعم از html , xml ,jpeg, zip,... میشن یا همون(mime type) ها توجه بکنید
موفق باشید

rezaei manesh
دوشنبه 19 آذر 1386, 08:52 صبح
سلام
ممنون از اینکه جواب دادین اما من هنوز درست نفهمیدم که چکار می خواهین بکنین؟
عکس و pdf رو فعلا کنار میزاریم اول می ریم سراغ صفحه هایی که با asp.net یا html نوشته شدند و متونشون هم از بانک برداشته نمی شه بلکه رو خود صفحه قرار دارن برای این صفحه ها من باید برای هر صفحه یک رکورد داشته باشم که1. نام صفحه 2. کشینگ صفحه .3متن موجود در صفحه رو توش ذخیره کنم؟
نمونه یا توضیح کامل تری اگه بزارین ممنون می شم

scorpion_man
دوشنبه 19 آذر 1386, 10:27 صبح
سلام
ممنون از اینکه جواب دادین اما من هنوز درست نفهمیدم که چکار می خواهین بکنین؟
عکس و pdf رو فعلا کنار میزاریم اول می ریم سراغ صفحه هایی که با asp.net یا html نوشته شدند و متونشون هم از بانک برداشته نمی شه بلکه رو خود صفحه قرار دارن برای این صفحه ها من باید برای هر صفحه یک رکورد داشته باشم که1. نام صفحه 2. کشینگ صفحه .3متن موجود در صفحه رو توش ذخیره کنم؟
نمونه یا توضیح کامل تری اگه بزارین ممنون می شم
سلام دوست عزیز
ببینید هر صفحه چه php چه asp چه ... همه این صفحات خروجیشون استاندارده و html هست شما کاری نداشته باشین که خود صفحه با چی نوشته شده شما با خروجیش کار بکنین با هر صفحه به عنوان یه رکورد به دیتا بیستون اضافه بکنید مثلا هر صفحه ای که download میکنید یه محتوا داره که حاوی تگهای html ونوشته ها است حالا شما 2 فیلد اجباری باید داشته باشید یکی برای کش کردن عین صفحه دومی فقط text های صفحه
که این کارو با کلاس regex انجام بدید خیلی ساده هست
حالا شما میتونید فیلدهای زیادی داشته باشین که بنا به نیاز و کارتون میتونید ایجادش بکنید
مثلا لیست لینکها یا کلمات کلیدی تصاویر یا ستون تعداد دفعات مشاهده برای افزایش رتبه صفحه و .....
این راهی هست که تمامی سایتهای مهم جستجو گر دارن انجامش میدن حتی اگر شما میخواهین با صفحات داخلی سایتتون کار بکنید باید بازم این طوری عمل بکنید یعنی صفحات داخلی رو هم صدا زده و html بازگشتی شو بگیرید و کارتونو انجام بدید البته برای این کار کلاسهای خوبی هست که اگه لازمتون بشه براتون چند تاشو اینجا میذارم که گرفتن یا load صفحات رو به صورت برنامه نویسی انجام میده البته زبان برنامه نویسیتونو لطفا بنویسید چون من .net کار هستم و چیز زیادی از php نمیدونم
موفق باشید

rezaei manesh
دوشنبه 19 آذر 1386, 10:48 صبح
ممنون
من هم دات نت کار می کنم وی بی اما سی شارپ هم اگه بود موردی نداره و...
اگه کلاس هایی رو که فکر می کنید به درد من می خوره بزارین ممنونمی شم
من امشب مطالب شما رو تست می کنم اگه کلاس رو هم داشته باشم سریعتر می تونم به جواب برسم
بازم ممنون