PDA

View Full Version : تغییر تنظیمات نمودار

beautytoday
چهارشنبه 30 آبان 1386, 15:39 عصر
با سلام به همه دوستان.من تازه دیروز عضو سایت شما شدم و خیلی از تاپیک های شما تونست کمکم کنه .(از بابت سایت خیلی خیلی خوبتون ممنون)ولی یک مشکل دارم:
می خواستم ببینم چطوری می تونم از داخل برنامه(با کد نویسی) به نموداری که توی یک crystalReportViewer هست دسترسی داشته باشم و بتونم مثلا با فشردن یک دکمه، مشخصات رنگ نمودار(GraphColor)را تغییر بدم.اگر جواب بدین خیلی خیلی..... ممنون می شم خیلی براش وقت گذاشتم ولی نشد.(من با vb کار می کنم و از کریستال ریپورت خودش هم استفاده می کنم):ناراحت:

sm
پنج شنبه 01 آذر 1386, 08:36 صبح
خوش اومدین
یه متغیر از گزارشتون تعریف کنین و از این طریق به تمام اشیا و خصوصیات گزارشتون دسترسی پیدا کنین.

Dim R as New Reportname

موفق باشید

beautytoday
پنج شنبه 01 آذر 1386, 10:10 صبح
سلام .مرسی از جوابتون.ولی گزارش من توی crystalReportViewer نشون داده می شه و نمی تونم از کد شما استفاده کنم یعنی چیزی با عنوان New crystalReportViewer وجود نداره. اگه میشه بیشتر راهنماییم کنید.
خیلی خیلی ممنون می شم.

sm
پنج شنبه 01 آذر 1386, 10:19 صبح
شمایه Report دارین و یه CRV که اون Report رو توی CRV نمایش میدین.
خوب شما باید از Report یه متغیر مثل روش بالا بسازین... از این به بعد دیگر با Report کاری ندارین و فقط با اون متغیره سروکار دارین.
نهایتا هم که ReportSource مربوط به CRV رو مساوی متغیر قرار بدین.

موفق باشید

beautytoday
پنج شنبه 01 آذر 1386, 10:45 صبح
تو رو خدا ببخشید ولی من واقعا نتونستم کاری که شما گفتید را انجام بدم.
ببینید فرض کنید اسم گزارش من CrystalReport1 باشه. توی کد چجوری متغیری از این جنس تعریف کنم؟هر چی می گردم نیست.یعنی عناوینی مثل
ReportDocumentو ReportDefinition وجود داره ولی اینکه بتونم از جنس گزارش متغیر داشته باشم نیست.من برای تعریف و پاس دادن مقادیر پارامتر ها هم از ReportDocument استفاده کردم.(کد زیر)
Dim ds AsNew DataSet1
Dim da AsNew SqlDataAdapter("select * from equipment ", conn)
da.Fill(ds, "Equipment")
Dim myReportDocument AsNew ReportDocument
myReportDocument.Load(Server.MapPath("CrystalReport1.rpt"))
myReportDocument.SetDataSource(ds)
CrystalReportViewer1.ReportSource = myReportDocument
ولی توی ReportDocument نمی تونم به اجزای گزارش دسترسی داشته باشم.تا مقادیر را به دلخواه تنظیم کنم.(لطفا کمکم کنید)
باز هم از توجهتون ممنونم.

sm
پنج شنبه 01 آذر 1386, 11:46 صبح
این تکه از کدتون رو تغییر بدین :

Dim myReportDocument AsNew ReportDocument
myReportDocument.Load(Server.MapPath("CrystalReport1.rpt"))
myReportDocument.SetDataSource(ds)
CrystalReportViewer1.ReportSource = myReportDocument

به این شکل میشه:

Dim myR As New CrystalReport1
myR.SetDataSource(ds)
CrystalReportViewer1.ReportSource = myR

موفق باشید

beautytoday
شنبه 03 آذر 1386, 07:55 صبح
باز هم با سلام و تشکر فراوان.
من کد بالا را تغییر دادم ولی اصلا چیزی با عنوان CrystalReporrt1 نمی شناسه که می بخوام متغیری از اون نوع تعریف کنم.ایا احتیاج نیست NameSpace خاصی اضافه کنم تا CrystalReport را بشناسه؟