PDA

View Full Version : سوال(List View) از برنامه نویسان C و توابع در C

Hamishebahar
شنبه 03 آذر 1386, 14:41 عصر
سلام دوستان.

من دوتا سوال و یه نیاز داشتم اگه به جواب برسم خیلی ممنون میشم.

1.دوستانی که با List View کا کردن میخوام وقتی که روی هر یک از لیس ها کلیک شد شماره اونو بده مثلاً اگه رو اولی کلیک کرد عدد 1 و اگه روی دومی کلیک کرد عدد 2 و ...

2.کسی یه پروژه داره که بشه با اون فایل های سیستم رو سرچ کرد؟ یا آموزش کار با فایل های سیستمی(کامل).

3.من نیاز به یه کتاب PDF کامل فقط توابع سی شارپ نیاز دارم.

منتظر جوابم ممنون.

hassan razavi
شنبه 03 آذر 1386, 14:51 عصر
1- از خاصیت SelectedIndex آن استفاده کنید
2- برای کار با فایلها ( ساخت و حذف و جستجو و ...) از کلاس File موجود در فضای نام IO استفاده کنید.
3- منظورتون از توابع #C چیه ؟ بهترین و کاملترین منبع MSDN هست ولی به شرط اینکه بدونید دنبال چی میگردید.
پیشنهاد من هم اینه که با مطالعه کتاب Incide #C ابتدا کاملا با مفاهیم C# .Net اشنا بشید

Hamishebahar
شنبه 17 آذر 1386, 14:34 عصر
سلام
دوست عزیز ممنونم از پاسخی که دادین من قبلاً ویژوال بیسیک 6 کار میکردم حالا اومدم تو سی شارپ یه چند تا سوال دیگه داشتم ممنون میشم جواب بدین.

1.مثلاً من سه تا تکس باکس دارم میخوام دوتای اولی رو با هم جمع کنم و در تکس باکس سوم بریزم.
مشکل من تبدیل متغیر ها مثلاً String به Integer یا object
2.منظور من از توابع مثلاً توابع ریاضی قدر مطلق و لوگاریتم و ... و یا کار با داده های تاریخ و کار با ...
3.متصل کردن دو فایل با هم مثلاً فایل Setup رو به اون چیزی که تو سی شارپ ساختم وصل کنم یعنی مثلاً یه تایمر بزارم بعد از 5 ثانیه پروژه بسته و فایل باز بشه (راهنمایی).

ممنون.

hassan razavi
شنبه 17 آذر 1386, 14:47 عصر
توابع ریاضی رو در کلاس System.Math می تونید پیدا کنید.
برای تبدیل نیز از System.Convert استفاده کنید. برای تبدیل String به int می تونید از int.Pasr(String) استفاده کنید.
کار با تاریخ هم از System.Date و Timer هم که مثل همون Timer خود VB هست.
برای شروع بهتره یکی از کتاب های رایج در بازار استفاده کنید و بعد از کمی پیشرفت و متوجه شدن حال و هوای #C و ویژوال استادیو ، برید سراغ Ebook ها.