PDA

View Full Version : چطوری میشه connectionString یک datagridview رو عوض کرد

combo_ci
شنبه 03 آذر 1386, 20:23 عصر
سلام
چطوری میشه connectionString یک datagridview رو عوض کرد .یعنی وقتی از wizard برای FILL کردنش استفاده میکنیم بعد از اتمام ویزارد connectionString رو دستی set کنیم

hassan razavi
شنبه 03 آذر 1386, 21:53 عصر
باید ConnectionString مربوط به DataAdspter که Dataset متصل به Datagride رو Fill میکنه تغییر بدید.
خود Datagrid مستقیما ConnectionString نداره.

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 04 آذر 1386, 05:44 صبح
حسن آقا کاملا درست گفتن ...
datagridview فقط اطلاعات موجود توی دیتاست یا دیتا تیبل رو نشون میده ...
همه کار ها باید روی اونا انجام بشه ، حالا هر کاری که می خواد باشه ....

combo_ci
یک شنبه 04 آذر 1386, 16:12 عصر
ببینید شما فرض کنید که من datagridView رو با استفاده از wizard پر میکنم....اگه دقت کنین توی wizard یا باید connectionString تعریف کرد یا از connectionSring های قبلی که توی سیستم توی فایل setting تولید شده استفاده کرد.....
حالا من سوالم اینه که چطور میشه وقتی wizard تموم شد توی کد برنامه اووون connectionString که datagridView به وسیله اون پر میشه رو عوض کرد؟؟؟؟

combo_ci
دوشنبه 05 آذر 1386, 16:35 عصر
از دوستان و اساتید کسی راه حل این کارو نمیدونه؟

hassan razavi
دوشنبه 05 آذر 1386, 18:48 عصر
با همون ویزارد هم که کار کرده باشید معلومه که نام Connection که به DataAdapter ی که به Datagride تون وصله چیه.
کافیه Connection رو Close کنید ، سپس Connectionstring رو عوض کنید ، حالا Open کنید سپس Datagride رو دوباره توسط Dataadapter تون Fill کنید.

شما Connection رو برای چی می خواهید عوض کنید؟

babak23
سه شنبه 06 آذر 1386, 10:01 صبح
ببینید شما فرض کنید که من datagridView رو با استفاده از wizard پر میکنم....اگه دقت کنین توی wizard یا باید connectionString تعریف کرد یا از connectionSring های قبلی که توی سیستم توی فایل setting تولید شده استفاده کرد.....
حالا من سوالم اینه که چطور میشه وقتی wizard تموم شد توی کد برنامه اووون connectionString که datagridView به وسیله اون پر میشه رو عوض کرد؟؟؟؟

این مورد برای من هم سوال بود که فعلا به جواب نرسیدم
من از کد نویسی برای کانکت شدن به دیتا گرید استفاده میکنم به این صورت میتونم روی کدهای برنامه مانور بیشتر داشته باشم به نظر من استفاده از ویزارد ما را دچار محدودیت میکنه مثل همین مورد.