PDA

View Full Version : تغییر نام

nassim_20
یک شنبه 04 آذر 1386, 18:05 عصر
دوستان سلام
می خواستم بدونم دستور و شرایط تغییر نام یک فایل چیست؟

peyman1987
یک شنبه 04 آذر 1386, 19:10 عصر
نمیدونم منظرو از شرایط چیه ولی میشه با دستور rename و copy نام فایلها رو تغییر داد برای توضیحات بیشتر هم میتونین به آدرس http://www.php.net مراجعه کنین.

imankho
دوشنبه 05 آذر 1386, 17:36 عصر
سوال خیلی باحالی پرسیدی.
اما میشه بیشتر در مورد سوالت توضیح بدی!

nassim_20
سه شنبه 06 آذر 1386, 05:44 صبح
سوال خیلی باحالی پرسیدی.
اما میشه بیشتر در مورد سوالت توضیح بدی!
در مورد چی بیشتر توضیح بدم خوب معلومه دیگه

می خواستم بدونم دستور و شرایط تغییر نام یک فایل چیست؟
شما اگه یه فایل در هاست داشته باشی و بخوای اونو تغییر نام بدهید چکار میکنید
تا اونجایی که من میدونم دو پارامتر میخواد نام اولیه و نام جدید می خواستم بدونم آدرس فایل رو باید در ابتدای نام قرار بدیم یا بعنوان پارامتر سوم که البته من هر دو راه را رفته ام اما بهجواب نرسیده ام

rename(oldname,newname)

imankho
سه شنبه 06 آذر 1386, 08:19 صبح
سلام دوست عزیز از مزاح ما ناراحت نشید.
البته اگه از طریق CPanel بخوای این کار رو بکنی که درقسمت فایل منیجر به راحتی این کار انجام میشه .
اگر هم از طریق FTP به هاستت دسترسی پیدا می کنی هم که مثا ویندوز این کار رو در مورد فایل های درون هاستت انجام میدی .

peyman1987
سه شنبه 06 آذر 1386, 09:54 صبح
دوست عزیز این تابع دو تا مقدار بیشتر نمیگیره. مقدار سوم نداره که شما نام فایل رو بهش بدی. همون اولی نام و مسیر کامل فایل فعلی رو میگیره و پارامتر بعدی نام ومسیر فایل جدید رو میگیره.
مثال و توضیحات کاملش توی آدرس زیر هست

http://www.php.net/manual/en/function.rename.php

nassim_20
شنبه 10 آذر 1386, 06:14 صبح
سلام دوست عزیز از مزاح ما ناراحت نشید.
البته اگه از طریق CPanel بخوای این کار رو بکنی که درقسمت فایل منیجر به راحتی این کار انجام میشه .
اگر هم از طریق FTP به هاستت دسترسی پیدا می کنی هم که مثا ویندوز این کار رو در مورد فایل های درون هاستت انجام میدی .
گفته شما درست است و این یه مطلب کاملا درست و مسلم است که میشه از طریق دسترسی یه هاست این کار رو انجام داد ولی من کدی دارم که لازم است این کار از طریق کدنویسی انجام دهم