PDA

View Full Version : شبیه سازی یک dictionry

arsalansalar
یک شنبه 04 آذر 1386, 18:52 عصر
سلام دوستان عزیز.من یک دیکشتنری با وبی دات نت نوشته ام و می خواهم آن را گسترش دهم به این صورت که چه در ویندور چه در وب سایت و یا نوت پد ویا هر محیط دیگری رفت و موس را بر روی کلمه قرار داد معنی آن را نمایش دهد.دقیقا مثل کاری که نارسیس یا بابیلون
انجام میدهد.
کسی از دوستان پیشنهاد یا کدی ندارد که به درد این کار بخورد؟

arsalansalar
دوشنبه 05 آذر 1386, 07:19 صبح
یعنی هیچ کس از دوستان نظری ندارد؟:متفکر::افسرده:

amirsajjadi
دوشنبه 05 آذر 1386, 08:55 صبح
با سلام
اگه شما بخواید روی تصویر کلیک کنید و کلمه رو دریافت کنید شما باید از OCR برای تشخیص متن زیر موس استفاده کرد
ولی اگه روی شی مثل باتون بخواید کلیک کنید و متن اونو دریافت کنید باید دستگیره ی (Handle) اون شی رو بدست بیارید سپس متن داخل اون شی رو بدست بیارید که برای این کار ، توی سایت یک جستجو بکن پیدا میکنی
ولی در کل ، بابیلون از OCR استفاده میکنه

arsalansalar
دوشنبه 05 آذر 1386, 09:58 صبح
دوست عزیز از راهنماییت ممنون
ولی انگار من توضیحاتم را خوب ندادم.
دوست عزیز من برای اشیایی گرافیکی می دانم که باید از ocr استفاده کنم.
ولی در این مرحله از کار من فقط با متن کار دارم یعنی متنی که در صفحات وب است و یا متنی که در یک صفحه word تایپ شده است.میخواهم وقتی کاربر بر روی یک کلمه ایستاد معنی آن را نمایش دهد.
آیا برای اینکار پیشنهاد یا کدی دارید که در اختیار من بگذارید؟

amirsajjadi
دوشنبه 05 آذر 1386, 21:49 عصر
با سلام
این کد رو ببین خوبه ؛ اگه خوب بود بگو تا کمی بیشتر روش کار کنم تا بهتر جواب بده چون بعضی از متون رو بر نمیگردونه

PrivateDeclareFunction WindowFromPoint Lib"user32" (ByVal xPoint AsInteger, ByVal yPoint AsInteger) AsInteger
PrivateDeclareFunction GetWindowText Lib"user32"Alias"GetWindowTextA" (ByVal hwnd AsInteger, ByVal lpString AsString, ByVal cch AsInteger) AsInteger
PrivateSub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim r AsInteger = WindowFromPoint(Windows.Forms.Cursor.Position.X, Windows.Forms.Cursor.Position.Y)
Dim s AsString = Strings.StrDup(100, Chr(0))
GetWindowText(r, s, 100)
TextBox1.Text = s
EndSub

arsalansalar
سه شنبه 06 آذر 1386, 08:33 صبح
دوست عزیز سلام
من از کدهای شما به دلیل این که به هم چسبیده بودند نتوانستم استفاده کنم
برای همین دیکشتنری خود را آپلود کردم.البته بانکش را جدا و خود پروژه را نیز به صورت جدا آپلود کردم تا اگر زحمتی نیست روی پروژه من کار کنید تا هم مشکل من حل شود وهم یک پروژه open source خوب در دسترس دوستان باشد.
یک نکته دیگر هم هست و این که شما گفته بودید: "متون"
لازم نیست متن برگردد,کافی است معنی کلمه بر گردد.
پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر رادارم.

arsalansalar
سه شنبه 06 آذر 1386, 08:51 صبح
فایل ضمیمه بالا بانکم بود و این یکی خود پروژه ام است.

arsalansalar
سه شنبه 06 آذر 1386, 21:17 عصر
دوست عزیز سلام
من کد شما را به پروژه ام اضافه کردم.
چیز جالبی بود ولی به گفته خودتان و تست من از پروژه کامل نیست. و بعضی از کلمه ها را بر نمی گرداند و اگر کامل تر شود فوق العاده است.