PDA

View Full Version : اشکالات یک برنامه سه لایه...

mhnahmadi
دوشنبه 05 آذر 1386, 07:19 صبح
سلام دوستان. من یه دانشجوی نرم‌افزار هستم. البته قبلا با VB کار کردم و الآن یه چند وقتی هست که سوئیچ کردم روی # C.
می‌خوام در حین کار و یادگیری #C برنامه‌نویسی چندلایه رو هم کار کنم و یادبگیرم. برای همین می‌خوام با کمک شما اساتید فن، اشکالاتی که تو کار برمی‌خورم رو اینجا مطرح کنم تا با راهنمایی شما یه برنامه تحت وب با استفاده از متد سه لایه، بنویسم. فکر کنم برای بقیه بچه‌ها مفید باشه.
و اما اشکال:

من یه Soloution خالی درست کردم و دو تا Class Library به اسم‌های BusinessLogicLayer و DataAccessLayer به پروژه اضافه و نهایتا یه پروژه ASP.Net درست کردم.
دو تا Table از دیتابیس هم طراحی شده.
یه فایل به اسم THPDataSet.xsd در پوشه App_Code پروژه ASP.Net اضافه کردم و توش با ویزارد یه DataTable و یه DataTableAdapter ساختم.
حالا می‌خوام:

1. تو یه صفحه از پروژه وب محتویات Table رو از دیتابیس بخونم و توی این صفحه نشون بدم.
2. در ضمن برای بخش Adminstrator سایت و صفحات مربوط به اون می‌خوام User و password چک بشه و اجازه دسترسی به صفحات بدون Login کردن داده نشه.

ممنون می‌شم راهنمایی کنید که این کدها رو چطوری با در نظر گرفتن اینکه می‌خوام سه لایه کار کنم بنویسم. ممنون.:لبخندساده:

اَرژنگ
دوشنبه 05 آذر 1386, 08:07 صبح
http://asp.net/learn/data-access/