PDA

View Full Version : نصب SQL Server 2000 برای اولین بار

as13851365
دوشنبه 05 آذر 1386, 10:06 صبح
می خوام با بانک SQL یک برنامه بنویسم .

من سی دی SQL Server 2000 را خریدم و نصب کردم ( بر اساس گفته های دوستان که در پست های مربوطه پیدا کرده بودم نصب کردم)

یک مشکلی که من دارم این است که نتونستم SQL را مانند گفته های دوستان نصب کنم برای مثال : دوستان گفته بودن که در قسمت Installation Definition گزینه وسطی (Server and client tools ) را انتخاب کنم اما موقعی که من می خواستم نصب کنم این گزینه غیره فعال بود.

البته این را بگم که من از ویندوز XP_SP2 استفاده می کنم !

حالا چندتا سوال دارم که امیدوارم دوستان جواب بدهند.

1 ) SQL SERVER 2000 خوبه یا SQL SERVER 2005 ؟

2 ) آیا نسخه ویندوز تاثیری در نصب SQL دارد یا نه ؟ (مثلا سیستم عامل نصب شده در کامپیوتر یکی از نسخه های زیر باشه XP_SP2 و یا WINDOWS SERVER ) یا به عبارتی برای نصب SQL باید از Windows Server استفاده کنیم یا فرقی نمی کنه ؟

3 ) در کامپیوتری که کارت شبکه نداره آیا مشکلی در نصب و استفاده از بانک SQL پیش نمی آید

4 ) آیا برای نصب SQL باید از ویندوز سرور استفاده کنیم یا روی ویندوز معمولی ( خانکی ) هم می شه نسب کرد ؟

دوستان به این سوالا خواهشا جواب بدید.
اصلا برای نصب SQL باید کامپیوتر چه شرایطی داشته باشه؟

SYNDROME
دوشنبه 05 آذر 1386, 15:12 عصر
یک مشکلی که من دارم این است که نتونستم SQL را مانند گفته های دوستان نصب کنم برای مثال : دوستان گفته بودن که در قسمت Installation Definition گزینه وسطی (Server and client tools ) را انتخاب کنم اما موقعی که من می خواستم نصب کنم این گزینه غیره فعال بود.

ورژن SQL شما چی است؟(Personal Edition و یا . . .)

1 ) SQL SERVER 2000 خوبه یا SQL SERVER 2005 ؟

به نظر من 2005 بهتر است ولی نسبت به 200 سخت تر نصب می شود و مراحل بیشتری دارد.
موفق باشید

as13851365
چهارشنبه 07 آذر 1386, 12:17 عصر
مثل این که کسی نمی خواد به سوالات ما در پست یک جواب بده !!!!

SYNDROME
چهارشنبه 07 آذر 1386, 12:46 عصر
ورژن SQL شما چی است؟(Personal Edition و یا . . .)
ب

مثل این که کسی نمی خواد به سوالات ما در پست یک جواب بده !!!!

اولا کاربر عزیز شما به سوال من هم جواب ندادید.
دوماً اینجا کسی مجبور نیست به سوالات دیگران جواب دهد و دوستان لطف می کنند که اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار می دهند.
موفق باشید

as13851365
چهارشنبه 07 آذر 1386, 15:52 عصر
اولا کاربر عزیز شما به سوال من هم جواب ندادید.
دوماً اینجا کسی مجبور نیست به سوالات دیگران جواب دهد و دوستان لطف می کنند که اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار می دهند.
موفق باشید

دوست گرامی شرمنده !

همان طوری که من قبلا هم گفتم برای بار اول می خوام از بانک SQL استفاده کنم و هیچ تجربه ای در این باره ندارم .

من طبق گفته های دوستان نسخه SQL SERVER 2000 Personal Edition را تهیه کردم اما نتونستم طبق گفته های همان دوستان نصب کنم . برای همین چون اولین بارم بود که می خواستم از SQL استفاده کنم چند تا سوال به ذهنم رسید که فکر کردم شاید مشکل از اونها باشه . این سوالات عبارتند از :

1 ) در کامپیوتری که کارت شبکه نداره آیا مشکلی در نصب و استفاده از بانک SQL پیش می آید؟
2 ) آیا برای نصب SQL باید از ویندوز سرور استفاده کنیم یا روی ویندوز معمولی ( خانکی ) هم می شه نصب کرد ؟

در ضمن این را هم بگم که من MYSQL را هم تهیه کردم اما زیاد ازش خوشم نیومد.

delphiprog3000
چهارشنبه 07 آذر 1386, 19:51 عصر
با سلام.

با اجازه دوست عزیزم Syndrome

دوست عزیز من از نسخه Enterprise استفاده میکنم و در نصبش مشکلی نیست.
یکسری روال در نصب داره که باید طی بشه.خوب شما Error مورد نظر را ذکر کن تا بشه در موردش حرفی زد.

1 ) در کامپیوتری که کارت شبکه نداره آیا مشکلی در نصب و استفاده از بانک SQL پیش می آید؟خیر.تا اونجایی که من اطلاع دارم Sql هم برای کلاینت استفاده میشه و هم سرور .
یعنی هم تک کابره میشه ازش استفاده کرد و هم تحت شبکه. و وجود کارت شبکه هم مربوط به نصب Sql نمیشه.و میتونید به جای کارت شبکه از Lan مادربرد خود استفاده کنی در صورت نیاز.

2 ) آیا برای نصب SQL باید از ویندوز سرور استفاده کنیم یا روی ویندوز معمولی ( خانکی ) هم می شه نصب کرد ؟هم میتونید از Server2000 استفاده کنید و هم از Professionalهای معمولی (خانگی) بسته به نوع فعالیت و استفاده شما ست.

امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم.

موفق باشی

SYNDROME
چهارشنبه 07 آذر 1386, 21:34 عصر
من خودم هم در شبکه از نسخه Personal Edition استفاده می کنم و هیچ مشکلی ندارم.

1 ) در کامپیوتری که کارت شبکه نداره آیا مشکلی در نصب و استفاده از بانک SQL پیش می آید؟

SQL Server هم توانایی نصب به صورت Client و هم برای استفاده در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

2 ) آیا برای نصب SQL باید از ویندوز سرور استفاده کنیم یا روی ویندوز معمولی ( خانکی ) هم می شه نصب کرد ؟

ویندوز XP هم جواب می دهد.
مراحل نصب را به ترتیب بنویس تا اگر مشکلی بود بتوانیم راهنمایی کنیم.
در ضمن از نسخه دیگری از SQL هم اگر می توانید استفاده کنید تا شاید مشکلتان راحتر حل شود.
موفق باشید

as13851365
شنبه 10 آذر 1386, 09:32 صبح
ممنون دوستان من کمی وقت می خوام تا تمام گفته های دوستان را بخونم

as13851365
دوشنبه 12 آذر 1386, 10:48 صبح
در سی دی SQL server 2000 چهار نوع SQL وجود دارد می خواستم بدونم این ها با هم چه فرقی دارند
1 ) Developer Edition
2 ) Enterprise Edition
3 ) Personal Edition
4 ) Standard Edition

Cave_Man
دوشنبه 12 آذر 1386, 13:18 عصر
Microsoft® SQL Server™ 2000 is available in these editions:
SQL Server 2000 Enterprise Edition
Used as a production database server. Supports all features available in SQL Server 2000, and scales to the performance levels required to support the largest Web sites and enterprise online transaction processing (OLTP) and data warehousing systems.
SQL Server 2000 Standard Edition
Used as a database server for a small workgroup or department.
SQL Server 2000 Personal Edition
Used by mobile users who spend some of their time disconnected from the network but run applications that require SQL Server data storage. Also used when running a stand-alone application that requires local SQL Server data storage on a client computer.
SQL Server 2000 Developer Edition
Used by programmers developing applications that use SQL Server 2000 as their data store. Although the Developer Edition supports all the features of the Enterprise Edition that allow developers to write and test applications that can use the features, the Developer Edition is licensed for use only as a development and test system, not a production server.
SQL Server 2000 Windows CE Edition
Microsoft® SQL Server 2000™ Windows® CE Edition (SQL Server CE) is used as the data store on Windows CE devices. Capable of replicating data with any edition of SQL Server 2000 to keep Windows CE data synchronized with the primary database.
SQL Server 2000 Enterprise Evaluation Edition
Full-featured version available by a free download from the Web. Intended only for use in evaluating the features of SQL Server; this version will stop running 120 days after downloading.