PDA

View Full Version : تاپیک آموزش ارتباط با سخت افزار

Alireza Orumand
دوشنبه 05 آذر 1386, 10:09 صبح
سلام
یکی از دوستان و همکاران بنده تاپیکی با این عنوان تو بخش c++ ایجاد کردن و تو این بخش سعی کردن روش های ارتباط با سخت افزار رو با چند مثال ساده به همراه کد و نقشه مدار سخت افزاری آموزش بدن. اما بعد مدتی ایشون سرباز شدن و از من خواستن که به سوالاتی که تو این بخش هست پاسخ بدم. چند روزی هست که این کار رو انجام دادم. تاپیک این دوست من درباره پورت موازی بود.
حالا من قصد دارم همین کار رو برای پورت سریال و usb هم انجام بدم. ولی مشکلی داشتم و اون اینکه سوالات و مطالب به هم ریخته میشه مثلا وسط بحث usb ممکنه کسی درباره پورت موازی سوال بپرسه که این باعث میشه که کمی از هدف مند بودن تاپیک کاسته بشه.
با دوستم این مسئله رو مطرح کردم ایشون گفتن که موقع ایجاد تاپیک با یکی از مدیران صحبت کردن و تاپیک به صوت اعلان در اومده. ولی اسم مدیر رو یادشون نبود.
میخواستم بدونم امکان هست که برای هر کدوم از این پورت ها هم یه تاپیک به صورت اعلان درست بشه یا نه؟ اگر امکانش نیست میشه داخل یه تاپیک من امکان این رو داشته باشم که 3 تا بخش درست کنم برای سریال موازی و usb و مطالب رو خودم داخل این بخش ها مرتب کنم. در حال حاضر در تاپیکی که هست من هیچ کنترلی ندارم چون شروع کننده تاپیک کس دیگه هست.
و سوال آخر من این آموزش رو به جز c++ با دلفی،c# و اسمبلی هم میتونم کدشون رو بنویسم. مدار هم که برای همه ثابت هست. آیا امکان این وجود داره که تاپیکی که تو تالار c++ ایجاد میشه تو بقیه تالار ها هم دیده بشه؟
اگر ممکنه به اون تاپیک تو c++ برید و ببینید اگر این کار میتونه مفید باشه بفرمایید من چطوری میتونم این کار رو انجام بدم.

Inprise
دوشنبه 05 آذر 1386, 15:34 عصر
هدفمند شدن تاپیک تناقضی با طرح مسائل مختلف مرتبط نداره . مطالب مورد نظرت رو بنویس و اگر هم مایل بودی به سوالات جواب بده . بعد از مدتی میتونی ازش یک آرشیو دسته بندی شده موضوعی دربیاری و حتی فایلش رو برای داونلود بذاری . موارد مشابه متعددی قبلا وجود داشتن .

در بخش C فقط مسائل مربوط به همین زبان رو مطرح کن . اگر دوست داشتی تاپیکهای دیگری رو در بقیه بخشها درست کن . لازم نیست آموزشها و مقاله ها بصورت اعلان باشن .

موفق باشی

Alireza Orumand
دوشنبه 05 آذر 1386, 16:37 عصر
سلام

هدفمند شدن تاپیک تناقضی با طرح مسائل مختلف مرتبط نداره .
فرمایش شما متین هست بنده هم قبول دارم. در بخش c تا حد توان این کار رو انجام میدم.

اگر دوست داشتی تاپیکهای دیگری رو در بقیه بخشها درست کن . لازم نیست آموزشها و مقاله ها بصورت اعلان باشن
تو اینکه نحوه ارتباط با سخت افزار یکی از سوال های همیشگی هست شکی نست و هدف من از این کار اینه کسانی که این سوال رو دارن برای شروع یه نقطه ی خوب و کامل داشته باشن ولی اینطوری که شما فرمودید تو یه تالار مثل c# در عرض کمتر از چند صدم ثانیه تاپیک به چند صد صفحه ی عقب تر منتقل میشه و باز یه نفر میاد میپرسه "چطوری میشه یه LED روشن کرد" و این یعنی کار بیهوده انجام دادن. نظر شما اینطور نیست؟
خواهش میکنم هم شما هم دیگر دوستانی که این تاپیک رو میبینند درباره این موضوع نظرشون رو بگن.

Inprise
دوشنبه 05 آذر 1386, 17:34 عصر
اغلب مباحث همینطور هستن . به صرف اینکه دو هفتهء بعد فردی ممکن هست سوال کنه نمیتونیم خیلی از مباحث رو تبدیل به اعلان کنیم چون در مدت کوتاهی دو صفحه اول هر بخش تبدیل به اعلان میشه . تو نگران این موارد نباش . اگر دوست داری چیزی آموزش بدی کار خودت رو بکن ، بقیه اش وظیفه مدیران بخش هست که نظم و ترتیبش رو اداره کنن .

موفق باشی

Mahmood_M
دوشنبه 05 آذر 1386, 20:50 عصر
تو یه تالار مثل c# در عرض کمتر از چند صدم ثانیه تاپیک به چند صد صفحه ی عقب تر منتقل میشه و باز یه نفر میاد میپرسه "چطوری میشه یه LED روشن کرد" و این یعنی کار بیهوده انجام دادن. نظر شما اینطور نیست؟
می تونید مطالب رو به صورت مقاله در تاپیکهای جدا قرار بدید و یک تاپیک به صورت اعلان درست کنید که لیست تاپیکهای مقالات توش باشه همچنین گفتگوهای مفیدی که اطلاعات خوبی توشون هست رو هم میتونید با تیتر مناسب در لیست قرار بدید ، مثل لیست مقالات بخش دلفی (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=79473)
موفق باشید ...