PDA

View Full Version : یه برنامه راه دست دیگه بجای اکسس

hamed2661
دوشنبه 05 آذر 1386, 16:11 عصر
دوستان سلام
میگم شما برنامه مدیریت دیتابیس دیگه ای سراغ ندارین که هم کار کردن باهاش به سادگی اکسس باشه و هم اینترفیس و محیطش به همین خوبی باشه و محدودیتهای اکسس رو هم از نظر امنیتی نداشته باشه؟

moustafa
دوشنبه 05 آذر 1386, 19:10 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=6481

mazoolagh
دوشنبه 05 آذر 1386, 21:38 عصر
فکر نمیکنم منظور ایشون زبان برنامه نویسی باشه!

یک برنامه دیگه هست که از access هم سابقه دار تره - حدود 20 سال پیش فارسی شده (بطور کامل - شامل محیط کدنویسی هم میشه حتی) و هنوز هم همون ورژن قدیمیش (تحت داس) بعضی جاها در حال کار هست.

کار کردن باهاش خیلی راحت بود و سرعت خیلی خوبی هم داشت. خوشبختانه هنوز هم ورژن جدید بیرون میده و همین هم نشوندهنده این هست که قابلیتهایی داره که بهش اجازه رقابت میده.

من مدتهاست باهاش کار نکردم. این آدرس سایتش هست http://www.dataease.com

دیدم ورژن ترایال هم داره که میتونین ببینین بدرتون میخوره یا نه

اسمش dataease هست

moustafa
دوشنبه 05 آذر 1386, 23:25 عصر
خوب، حالم یک کم بهتر شد :wink:

مایکروسافت طبق اخبار از منابع موثق در حال تولید یک پکیج تولید اتوماتیک نرم‌افزار است. بدین ترتیب که با نصب پکیج مذکور و اجرای آن یک Wizard باز میشود و از شما میخواهد تا مقصود و انتظارتان از برنامه‌ای که قرار است بوجود بیاید را طی مراحل ساده‌ای برای آن توصیف کنید.

سپس برنامه بطور اتوماتیک کاربرد (نرم‌افزار) موردنظر بهمراه دیتابیس مربوطه تولید کرده و برنامه آماده را تحویل میدهد!

برای کار با این پکیج مقدار دانشی که نیاز است در حد کمی فراتر از اپراتوری کامپیوتر میباشد!

اسلایدها و توضیحات این پکیج در کنفرانس آمستردام مایکروسافت به نمایش گذاشته شده است :roll:

منظور این قسمتش بود

hamed2661
سه شنبه 06 آذر 1386, 08:25 صبح
آقا mostafa عزیز منظورم دقیقا چیزی بود که Mazoolagh عزیز گفتن و درست نفهمیدم ارتباط لینکی که دادین با سئوال من چی بود ممنون میشم اگه توضیح بدین . بهر حال ممنون از توجهتون و Mazoolagh جان این برنامه ای که معرفی کردین ریسورس های فارسی هم داره؟ یک بار فقط یه پروژه قرار بود ور داریم که دیتای تحت داس اینو به اکسس تبدیل کنیم و اونجا واسه اولین بار اسمشو شنیدم و تاحالا اصلا باهاش کار نکردم ممنون میشم اگه چیزی سراغ دارین راهنمائی کنید. بازم ممنون

moustafa
سه شنبه 06 آذر 1386, 11:39 صبح
با سلام
اگه برنامه ای برای فی الحال مدنظرتون که می خواهید ازش استفاده کنید اطلاع چندانی ندارم (یه برنامه به نام ال آفیس توسط شرکت چینی ارائه شده که رو دست آفیس ماکروسافت و زبان پشت برنامه اش هم جاواست و ماکروهاو ویزاردهای بیشتری نسبت به آفیس داره )
اما بر آینده همانطور که در پست قبلی مشاهده فرمودید پکیچی ارائه خواهد شد که قابلیتهای زبانهای پیشرفته که اکسس جلشون نخودی هم حساب نمیشه داره
هم اکنون برای طراحی صفحات وب َasp.net makerیا php maker..... وجود داره که فقط کافی دیتابیس رو تعریف کنی و ......اندکی هم با html آشنا باشی

mazoolagh
سه شنبه 06 آذر 1386, 21:04 عصر
آقا mostafa عزیز منظورم دقیقا چیزی بود که Mazoolagh عزیز گفتن و درست نفهمیدم ارتباط لینکی که دادین با سئوال من چی بود ممنون میشم اگه توضیح بدین . بهر حال ممنون از توجهتون و Mazoolagh جان این برنامه ای که معرفی کردین ریسورس های فارسی هم داره؟ یک بار فقط یه پروژه قرار بود ور داریم که دیتای تحت داس اینو به اکسس تبدیل کنیم و اونجا واسه اولین بار اسمشو شنیدم و تاحالا اصلا باهاش کار نکردم ممنون میشم اگه چیزی سراغ دارین راهنمائی کنید. بازم ممنون

احتمالا" چون ورژن جدیدش (که من باهاش کار نکردم) تحت ویندوز اجرا میشه نیازی به منابع فارسی نداره.

اگر مشکلتون انتقال اطلاعات قدیمی هست که کار پیچیده ای نیست چون ساختار فایلهای دیتاش ساده هست.
ولی اگر میخواین بعنوان یک آلترناتیو در برابر اکسس ازش استفاده کنین خودتون باید تست کنین. آخرین ورژنی که من باهاش کار کردم 4 و خورده ای بود که میشد در شبکه هم ازش استفاده کرد (ناول)

mazoolagh
سه شنبه 06 آذر 1386, 21:05 عصر
منظور این قسمتش بود
بله - متوجه شدم

moustafa
سه شنبه 06 آذر 1386, 22:12 عصر
فکر نمیکنم منظور ایشون زبان برنامه نویسی باشه!

یک برنامه دیگه هست که از access هم سابقه دار تره - حدود 20 سال پیش فارسی شده (بطور کامل - شامل محیط کدنویسی هم میشه حتی) و هنوز هم همون ورژن قدیمیش (تحت داس) بعضی جاها در حال کار هست.

کار کردن باهاش خیلی راحت بود و سرعت خیلی خوبی هم داشت. خوشبختانه هنوز هم ورژن جدید بیرون میده و همین هم نشوندهنده این هست که قابلیتهایی داره که بهش اجازه رقابت میده.

من مدتهاست باهاش کار نکردم. این آدرس سایتش هست http://www.dataease.com

دیدم ورژن ترایال هم داره که میتونین ببینین بدرتون میخوره یا نه

اسمش dataease هست
با سلام
و اونوقت چرا باش ادامه ندادی ؟قابلیت کانکشن با سایر دیتابیس ها رو داره ؟
میشه توابع ای پی آی ویندوز را فراخوانی کرد ؟ قابلیت لینک وتبادل با واژه پردازها یا صفحه گسترده ها را داره ؟
البته اینک محیط کدنویسیش فارسیء خیلی جالبه
ممنون و متشکر

hamed2661
چهارشنبه 07 آذر 1386, 11:53 صبح
25 مگابایته دارم داونلودش می کنم . منظورم منابع آموزشی بود .

hamed2661
چهارشنبه 07 آذر 1386, 14:05 عصر
داونلود شد (‌با هزار بدبختی ) ولی حالا واسه نصب پسورد میخواد کلی گشتم ولی تو سایتهای کرک و سریال هیچی پیدا نکردم و نصب هم نشد دیگه :گیج: :ناراحت:

mazoolagh
جمعه 09 آذر 1386, 12:06 عصر
با سلام
و اونوقت چرا باش ادامه ندادی ؟قابلیت کانکشن با سایر دیتابیس ها رو داره ؟
میشه توابع ای پی آی ویندوز را فراخوانی کرد ؟ قابلیت لینک وتبادل با واژه پردازها یا صفحه گسترده ها را داره ؟
البته اینک محیط کدنویسیش فارسیء خیلی جالبه
ممنون و متشکر

از ورژن 4 به بعدش رو دیگه ندیدم - هیچکدوم از این چیزها هم درش نبود (ورژن 4 و 3) باحتمال زیاد این ورژن آخرش همه اینها رو داشته باشه.
محیط برنامه نویسیش انگلیسی بود که فارسی شده بود. البته اونهم علت داشت : اجبار!!
نمونه کد نویسی فارسیش اینجوری میشد:

گر کدپرسنلی=فرم_ورود_اطلاعات_ک دپرسنلی آنگه
حذف_کن ...

mazoolagh
جمعه 09 آذر 1386, 12:07 عصر
داونلود شد (‌با هزار بدبختی ) ولی حالا واسه نصب پسورد میخواد کلی گشتم ولی تو سایتهای کرک و سریال هیچی پیدا نکردم و نصب هم نشد دیگه :گیج: :ناراحت:

اگر شما تهران هستی شرکت ویرایشگر رو پیدا کن - اینها احتمالا" ورژنهای مختلفش رو دارن!

moustafa
جمعه 09 آذر 1386, 12:27 عصر
ینظر من ساپورت و رفع اشکال را هم در نظر بگیر
درAccess اگه به مشکلی بر بخوری با مطرح کردن در اینجا یحتمل به جواب برسی
اگه خواستی برنامه ات رو wbببری نرم افزار های وجود داره که Access رو به Asp.net2,0تبدیل کنه Access to asp.net
از کامپونت و ابزاری های که در بخش vb گذاشته شده می تونی استفاده نمائی
تبادل با word,excel,Powerpoint

Hossein Bazyan
جمعه 09 آذر 1386, 14:09 عصر
سلام
easy data

mazoolagh
شنبه 10 آذر 1386, 21:30 عصر
ینظر من ساپورت و رفع اشکال را هم در نظر بگیر
درAccess اگه به مشکلی بر بخوری با مطرح کردن در اینجا یحتمل به جواب برسی
اگه خواستی برنامه ات رو wbببری نرم افزار های وجود داره که Access رو به Asp.net2,0تبدیل کنه Access to asp.net
از کامپونت و ابزاری های که در بخش vb گذاشته شده می تونی استفاده نمائی
تبادل با word,excel,Powerpoint

دقیقا" به نکته خیلی مهمی اشاره کردین. پشتیبانی ذاتی right to left رو هم اضافه کنین.

mazoolagh
شنبه 10 آذر 1386, 21:35 عصر
سلام
easy date

سلام
easy date (شاید easy data) اسم برنامه است؟

Hossein Bazyan
شنبه 10 آذر 1386, 22:39 عصر
سلام
منظور همان بود.

mazoolagh
یک شنبه 11 آذر 1386, 12:45 عصر
من تابحال چیزی بنام easy date نشنیدم. لینک معرفی ازش دارین؟

MM_Mofidi
یک شنبه 11 آذر 1386, 14:46 عصر
اسم فارسیش همان نما هست برای اطلاعات تکمیلی با شرکت ویراشگر تماس بگیرید